Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A futás önmagában elég lesz?

A futás önmagában elég lesz?

Figyelt kérdés
Drasztikusan le szeretnék fogyni, kb.: 30-40 kilót, sajnos elég kövér vagyok. Szerintetek a futás önmagában elegendő lesz, vagy az étkezésemre is oda kell majd figyelnem? Esetleg orvost is be kellene vonnom?
2011. aug. 1. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
30-40 kg plusszal nem szabad futni mert tönkre teszi az izületeidet, keress valami mást, és az étrend a fogyás legnagyobb segitője.
2011. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz elég. Hiába futsz egy nap fél vagy esetleg egy órát (max 200 kcal-t éget el), ha utána bezabálsz 200g szénhidrátot.
2011. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, szerintem a diéta önmagában nem sokat ér, sport nélkül meg pláne. De ha a futás nem jöhet szóba, akkor mégis, mit válasszak?
2011. aug. 1. 21:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Pont ezért kell diétázni+ sportolni, az úszás jó az izületnek(ha megteheted ezt válaszd), vagy a biciklizés, tornagyakorlatok. Amugy a fogyásban az étrend 60-70 %-ot ad a fogyáshoz a többi a sport. Sok szerencsét.
2011. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Sport és megfelelő étrend. Ezzel a kettővel tudsz csak elérni valamit, különben felesleges az egész, bele se kezdjél. Ha a napi kalóriabeviteled 2000 kCal-val haladja meg azt, ami a fogyáshoz kell, akkor hiába mész le futni és égetsz el 500 kCal-t, még mindig nem érsz el semmit.


A futást egyelőre hanyagold még. Neked elsősorban aerob edzésre van szükséged, ami lényegében monoton, hosszú ideig tartó edzés kb 130-as pulzusszám alatt. Ez az egyik leghatékonyabb módja a zsírégetésnek. Erre tökéletes a kerékpár. MINDEN NAP szobakerékpározz magas fokozaton legalább 1 órát, ez segít beindítani a zsírégető folyamatokat.


A kajálásból száműzd az összes zsíros kaját, gyorséttermi szemetet. Itt: [link] rengeteg infót találsz a megfelelő étkezéshez. Ismét hangsúlyozom, ha nem változtatsz radikálisan az étkezéseden, akkor bele se kezdjél, inkább ülj le a tv elé egy adag töltött káposztával és sertészsírral, mert kb. ugyanennyit érsz el :)


Ha a pénztárcád megengedi, vehetsz fehérjekészítményeket, amelyek nagyon jól telítenek, ugyanakkor nem hízlalnak, és segítenek az izmokat megfelelően karban tartani.


Ha bármi kérdésed van, privát mailben is szívesen válaszolok.

2011. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. ennyi feleslegem van. Én 2 hetet futottam és elkezdtek fájni a térdeim ezért abba is hagytam. Futás mellett heti 4x45-60 súlyzós edzést végeztem. Ha elhagyom a futás és marad a heti 4 edzés akkor eredményes lehet, ha nem futok vagy biciklizek mellette?


Tényleg ne fussál, mert nagyon rosszat tesz az ízületeknek ekkora túlsúllyal. Mivel eddig a diétám elég gyatra volt, ezért holnaptól arra is jobban figyelek, ezt ajánlom neked is.

Nekem a futás mellett, elég gyatra étrend mellett 2 hét alatt kb. 1,5-2kg ment le ami ekkora felesleg mellett elég kevés. Szóval étrend változtatás nélkül ne várj nagy sikereket.

2011. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Ahogy már írtam is, az edzés csak akkor lehet eredményes, ha az étrend fasza. Szó sincs koplalásról, sőt. A koplalás eléggé kontraproduktív, ugyanis a szervezeted azt fogja hinni, hogy épp éhínség van, ezért a következő kajáláskor megpróbál minél többet elraktározni.


A 4x60 perc súlyzós edzés, ha megfelelő gyakorlatokat végzel, nagyon hasznos, és dicséretes, ha már eddig eljutottál. Az aerob edzés viszont fogyáshoz túlságosan hasznos, hogy ki lehessen hagyni :) Fontos, hogy mindig több legyen, mint fél óra, mert ennyi idő kell a szervezetnek, míg elkezd a zsírraktárból csipegetni. A 130-140-es pulzus felett végzett edzés - szép idegen szóval kardió - viszont nem feltétlenül jó egyelőre, mert a zsír mellett/helyett a szervezet izmot is elkezd lebontani, amire még szükség lehet :) Egyébként a kardió tipikus gyakorlata a futás, míg az aerobé a bringázás.

2011. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Na, megint én vagyok, de kicsit utánanéztem a női edzésnek. A fent általam linkelt oldalról egy idézet, amit ugyan más szavakban már elmondtam, de szakértőtől talán hatásosabb :)


"A fenékről a zsír a farizom edzésével nem vagy csak nagyon kis mértékben távolítható el. A rendszeres aerob edzés a megfelelő pulzustartományban, és a kitartó, nem éhezésre, hanem a szervezet számára pontosan szükséges tápanyag-mennyiség bevitelére alapozott diéta nélkül a zsír NEM fog eltűnni. A farizom edzése ennek ellenére szükséges, hiszen feszesebbé (a zsír eltüntetése után) ezzel tehető. A combról zsír esete ugyanez. A hasról zsír esete szintén."


Ennek minden szavát tessék alaposan megrágni :)

2011. aug. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aerob edzésnek a napi egy óra intenzív sétálás is megteszi? Rákerestem a neten, és több helyen is ajánlották.
2011. aug. 2. 00:52
 10/11 anonim válasza:
Igen, a lényeg, hogy intenzív legyen. Fontos, hogy elérd a 13
2011. aug. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!