Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi az a glükóz-fruktóz szirup?...

Mi az a glükóz-fruktóz szirup? Cukor?

Figyelt kérdés
A fél literes zacskós OKÉ kakaó ital csomagolásán csak ez van feltüntetve, mint édesítő. De vajon ez mennyi kalória lehet, mert ez nincs a csomagoláson...
2009. ápr. 9. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát a glükóz, meg a fruktóz mi? Akkor meg? :)
2009. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
glükóz cukor, fruktóz gyümölcscukor. Szóval cukrok. Szénhidrátok. 1 gramm szénhidrát 4 kcal.
2009. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

ENNYI VAN A ZACSKÓN:


Átlagos tápérték 100 g termékben:

Zsírtartalom: 1,5m/m%

Fehérje tartalom: 1,7 m/m%

Tejcukor tartalom: 4,6 m/m%

Ásványianyag tartalom: 0,7 m/m%


Összetevők: tej 53%, permeátum, fruktóz-glükóz szirup, kakaópor 1,9%, stabilizátorok: karragén és nátrium-foszfát, természetazonos vanília aroma.


EBBŐL HOGY A TÚRÓBA TUDOM MEG, HOGY HÁNY kcal? TUDTOK SEGÍTENI?

2009. ápr. 9. 19:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocs,de nem értelek. Az egész kakaó tartalma kellene???nem csak ezé??? ird be Google-ba hogy kalóriatáblázat és keress benne kakaót. megkereshetném én is biztos, de tuti te is meg tudod ;)
2009. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, az egész fél liternek kellene a kalória-tartalma.


Ez a pontos neve:

Oké féltartós kakaóital 0,5 liter


Én sehol nem találtam erre vonatkozó kalória-adatot... Megköszönöm, ha segítesz.

2009. ápr. 9. 20:03
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


első táblázat , igaz ez sovány kakaó, és 100 ml, akkor 66, máshol is olyat láttam, hogy 65, ha nem is sovány a tej ( bár ez sztem azt jelenti, hogy nem teljes ) akkor is max 75 - talán csak 70

2009. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. ápr. 9. 20:19
 8/11 anonim válasza:
Látom elég régi a téma, de remélem azóta nem iszol OKÉ tejet. A benne lévő karragén rákkeltő. Én sosem veszek a gyerekeimnek, inkább készítek kakaót nekik.
2010. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Amennyi káros anyag van ebben a löttyben, a kalóriát mellette tök fölösleges számolnod(még az a dolog "legegészségesebb része).
2011. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 pumpifej válasza:
62%

Szia!

Nem tudom nézed e még a válaszokat, de annyi biztos, hogy a glükóz-fruktóz szirup színtiszta FEHÉR cukor, csak folyékony állagban. Ha egy kicsit utána olvasol, akkor rá lehet jönni, hogy sajnos ez egy eléggé káros dolog, az állatokat egy ideig(és még lehet ma is?:S) ezzel etetik, így a szervezetünkbe jutása ennek a szernek a duplája-triplája stb. Tehát ha a tehenet ezzel etetik, akkor a tejben, husában stb. kimutatható. Ez azért rossz, mert így a cukor dózis többszöröse jut be a szervezetünkbe. Ez súlyos elhízáshoz vezethet.

Azt javaslom, hogy ha fogyózni szeretnél, akkor olyan termékeket válassz, ahol rendes cukor van a csomagoláson feltüntetve, mert azt még a szervezet könnyebben lebontja, mint ezt a "műanyag" szert. Egyébként ez a (porcukornak v fehér cukornak) a folyékony változata, és mint tudjuk a porcukor is már kémiailag van porosítva. Sőt, a glükóz-fruktóz szirup sokkal olcsóbb is mint a rendes cukor, tehát sajnos nem véletlenül használják nagyon sok üzemben. Remélem segítettem.

2011. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!