Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes hozzá kezdeni?...

Hogyan érdemes hozzá kezdeni? 16/F

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és 115kg. Úgy tényleg isten igazából még soha nem fogyó kúráztam, de kéne már, mert most ismertem be magamnak is, hogy elég hülyén nézek ki. Nem tudom, hogyan kezdjek hozzá, ezért kellenének a tanácsok, hogy mit csináljak. Rengeteg helyről hallottam a tanácsokat, hogy futni kell napi több, mint fél órát és tészta kajákat nem szabad sokat enni. Nem tudom, hogy minek mekkora a hatása, ezért írok most ide. Tanácsaitokat és véleményeiteket hallgatom. 90kg alá akarnék kerülni minél hamarabb..

16/F


2011. aug. 18. 18:03
 1/3 anonim válasza:
Szerintem ilyen esetben nem ártana egy személyi edzőt kerítened, aki tudna motiválni, és addig rugdosná a segged amíg le nem fogysz. Ő össze tudna neked állítani egy edzésprogramot és mellé egy étrendet is. Magadtól nagyon nehezen fogsz lefogyni szerintem kb 30kg-t. Hatalmas akaraterő, arra mindenképp szükséged lesz.
2011. aug. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Orvos véleményét jó ha kikéred mert ez nem csak szépészeti de egészségügyi fogyás is...


A futás jó kell az izmoknak az edzés segít a bőr visszahúzódásában...


Én úgy fogytam hogy felvettem egy hülye szokást amivel sajnos többet fogytam a kelleténél és még cska nem is szándékos...2-3 falatonként innom kell hogy folytatni tudjam az evést...úgymond jól csússzon...mindíg iszok 1-2 kortyot ezáltal fele annyir eszek mint kéne mert a többi kiteszi a cukros üdítő amire mondják hogy hízlal de igazából nem annyira mintha a helyére egy zsíros sültkrumpliadagot tömnék be...


szóval ha rászoksz hogy evés közben vizet vagy gyümölcslevet kóstolatsz, illetve előtte se árt meginni úgy egy decit (ha közben is iszol, különben legalább 2 és felet) Persze nem szabad cska elveken élni a nagyon zsíros kajákról mondj le szerintem a szüleid benne lennének hogy ezentúl zsírmentesebben főzzetek...a sali nem a legjobb arra rászokni igen nehéz de az is emgéri...vízhajtó hatása van ami szintén levisz 1-2 kilót a vízraktárakból (de azt ne játszd emg hogy nem iszol mert tárolni mindíg ugyanannyit fog a szervezet)


A szauna nem sokat fogyaszt de a bőrben lévő méreganyagokat kicsalja és faraghat is azélt 2-5 centit...



A legfontosabb lenne emgtudni hogy lényegében mi a túlsúlyod oka? sokat eszel? sok a cukor csoki? vagy túl sokat ülsz a gép előtt? még sétálni se mozdulsz ki? Vagy a gond inkább hormonális vagy genetikai?


Minden esetre jó hogy nekilátsz és semmiképp ne add fel most jó korban vagy hozzá akik tizenévesen nem fogynak le már szinte teljesen biztos, hogy hátralévő életükben is túlsúlyosak maradnak...



Növeld a szervezeted energifelhasználását naponta sétálj először egy fél órát vagy órát...a futástól hamar kifulladhatsz de később amikor már a séták lazák és kellemesek kocogj kicsit...

és emelett csökencsd is azzal az ivászato módszerrel amit fent írtam illetve kissebb adagokkal valamint a szervezet 20 perc evés után úgy dönt hogy jóllakott függetlenül attól hogy mennyit ettél, szóval csak lassan az étellel...

2011. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, köszönöm a válaszodat :)

Éppen hogy csak ki tudunk jönni legtöbbször a hó végén, azért anyum általában nagy adagban főz, általában 4-5 napra.

Csoki, üdítő szokott lenni, de nem mindíg, személyi edzőre meg nincs pénzem. Elég sokat ülök a gépnél, ezért híztam el és nem mozogtam mellette sokat, max. suli oda-vissza tanidőben. Nyáron általában gyümölcsöt eszem, de abból rengeteget. Volt már egy kivizsgálásom, de semmi genetikai betegségem, agy elváltozásom nincs. Mostanában azt csinálom, h esténként elmegyek futni, de kb. fél óráig bírom, de annak is a felét le gyaloglom. Nem tudtam/tudom, hogyan kellene hozzá kezdenem ehhez a dologhoz és igazából nekem a havi 4-6 kiló nem elég, az elszántságom pedig megvan hozzá.

Amúgy nővérem hallotta azt, hogy ha evés előtt egy pohár citromos vizet (nem boltit) iszom, akkor könnyebben megy majd. Előre is és utólag is köszi :)

2011. aug. 18. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!