Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes diétába kezdeni?

Érdemes diétába kezdeni?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretek enni, de nem betegesen. Úgy értem,hogy én nem zabálok, mint egyesek, hanem reggelire szivesen fogyasztok bundás kenyeret pl., ebédre ma például palacsinta van és azt is szivesen eszem, mivel szeretem élvezni az izeket és ha közben tévézhetek is akkor még jobb. Este is szoktam enni, ha éhes vagyok. Szal nekem nagyon nem jön be a diétázás ötlete :-) Mit tegyek ? 15/L ( 157 cm 57kg )
2010. jan. 23. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor hízzál még.
2010. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hizol te, kövér :D
2010. jan. 23. 09:44
 3/9 anonim válasza:
próbálj kevesebbet enni,vagy gyümölcsöket ha megkívánsz pl.valami édességet,és mozogj sokat.
2010. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A diétázás egy baromság. Egyél ami jólesik csak ne egyél műkajákat (mekdonácc és hasonlók) meg sok cukrot se (például bolti lekvárba 2-2,5x annyi cukrot tesznek mint amennyit kéne). Ne igyál kólát meg ilyen lónyálakat.


Tévézés nem jó ötlet evés közben. Ha az ízekre koncentrálsz a TV helyett akkor kielégítőbb az étkezés, és lehet hogy kevesebbel is beéred.

2010. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy tudatosan egyél! Ha egyszer sikerül odáig eljutnod, hogy nem azért ülsz le enni, mert tévézek, hanem azért, mert ez csak egy szükséglet, amit most kielégítek, akkor megfogsz előbb-utóbb szabadulni a kényszeres evéstől. Ez mind agyban dől el. Pl. miért iszol kólát, amikor a víz is oltja a szomjad, és mellesleg egészséges. Próbálj kicsit befelé fordulni, ismerd meg a tested, és egy idő után rájössz, hogy valójában mire vágysz igazán. Ez nagyon nehéz, de mióta én is azzal a tudattal eszek meg egy almát, hogy erre most szükségem van, és mennyi jó dolog van benne, azóta teljesen más az életem, nem beszélve arról, hogy ez fordítva is igaz. Természetesen ugyanúgy megeszem a tiramisut is, de teljesen máshogy állok a kajához, élvezem az ízeket, és tudom kontrollálni magam. És,hidd el egy idő után megköszöni a tested! Én nem csak fogytam, de kitisztult a bőröm, helyre állt az anyagcserém, és még sorohatnám!
2010. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ha megéhezel egyél gyümölcsöt vagy zöldséget. Ha eszel húst próbálj soványat és olyan körettel ami könnyű (zöldségek, gyümölcssaláta stb)


Ha este nem eszel csak egy szelet natúr párolt halat, vagy csirkemmelet, esetleg mellé egy almát, akkor már jobban jársz.

2010. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt és annyit eszel amennyit akarsz, ha mellette mozogsz eleget.
2010. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért kellene diétáznod? A Bmi szerint ideális a testsúlyod. :)

Diétáznia annak kell, aki elhízott, vagy gyomor-, máj-, epebajai vannak, esetleg hajlamos a cukorbetegségre.

15 éves vagy, fejlődő szervezet, semmi szükséged diétára, fogyókúrára meg végképp nem.

Ha kerülöd a sok cukrot, lónyálat, gyorskajákat, akkor nem is lesz semmi baj a súlyoddal. :)

2010. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én se ajánlóm a diétázást, mert az egyik barátnőm aki nem volt kövér pont ideális volt a súlya ő mégis fogyni akart csak 16 éves volt az lett az eredménye, hogy felborultak a hormonjai te ha jól láttam még csak 15 vagy nem kéne bezavarni a szervezetedet ilyen hülye diétákkal! Viszont figyelj picit oda, hogy mit eszel, mert az esti nassolás tévé előtt a legrosszabb + egy kicsit többet sportolj vagy légy aktívabb tesi órákon csak ennyit tudok neked írni!
2010. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!