Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már sírhatnékom van

Mit tegyek? Már sírhatnékom van

Figyelt kérdés

163cm és 52 kg vagyok.

Le szeretnék adni sulikezdésig kétkilót(ha lehetne négyet is...). Egyszerűen rettegek az elhízástól, szó szerint, nem vagyok valami szépség, ha elis hízom annyi az önbizalmam maradékának is.

Egyszerűen nem bírom megállni, hogy ne egyek. Reggelire kakaóscsiga, vacsi este 9kor és azis valami hízlaló kaja. A gyümölcsöktől meg paradicsomtól, stb, már kezdek rosszul lenni. Mindig az jut eszembe róluk, hogy nem ehetek azt amit akarok. Hogy fogyjak le így? Mielőtt valaki azt írná, hogy buta vagyok, egyszerűen ha lemenne aza két kiló akkor tényleg jó alakom lenne. Sportolni nem sportolok, az indok hosszú.

Mit csináljak, hogy sikerüljön lefogyni, de ne "menjek rá lelkileg"? Mert tényleg egsz nap rossz, hogy tudom, hogy nem ehetek mindent. EGy hetem és pár napom van, kérlek segítsetek!


2011. aug. 22. 20:03
 1/8 anonim válasza:
Sajnos csoda nem fog történni... Egésségesen kell táplálkoznod, sok gyümölcsöt és zöldséget kell enned. Este 6után már egyáltalán ne egyél semmit, és arra se hízlaló dolgot. Ha nem bírod annyir aa sportot, akkor csak kocogj esténként negyed órát. Ha ezeket megcsinálod, hidd el, nem lesz olyan nehéz lefogyni.
2011. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bugtard ***** válasza:

én 160/159 cm vagyok és ugyan ennyi kiló, azaz lassan fogy. Mióta?

Pontosan azóta mióta nem próbálok fogyni hanem nyugodtam eszek mindent, fagyit csokit ilyeneket, és azóta jobb kedvem is van több kedvem van mozogni meg ilyenek. Szóval fogyok :D

Egyébként magasságod alapján 53 kilónak kéne lenned, vagy valahogy úgy. Nem lehetsz nagyon "kövér" majd csinosodsz ahogy fejlődsz.

2011. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A hízástól való rettegés normál vagy annál alacsonyabb testsúly mellett az anorexia tünete... Szerintem, ha ez a félelem nem múlik, menj el egy pszichológushoz, mert ha sikerül leadni azt a kettőt, nem leszel boldogabb, akkor úgy gondolod majd, hogy akkor még kettő, csak még egy és kész....Elfogysz...
2011. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na szóval:


1. Az adataid teljesen rendben vannak. Ez a tény, na meg az, hogy betegesen félsz az elhízástól, és 2kg fogyástól várod a megváltást, testképzavarra és egyéb lelki bajokra utal. (Talán kezdődő vagy meglévő étkezési zavarra is)


2. Attól még, hogy fogysz, nem lesz nagyobb az önbizalmad, mert ha sikerül, akkor is csak azzal leszel elfoglalva, hogy jajj ne hízd vissza. Kóros önbizalomhiányod is van a testképzavar mellé, ennek mély lelki gyökere van. Ha ezt kezeled, csak akkor lehetsz rendben.

"Mit csináljak, hogy sikerüljön lefogyni, de ne "menjek rá lelkileg"?"

Csak szólok, nagyon úgy tűnik, hogy már most rámentél lelkileg. Ezek a gondolatok már nem egészségesek. Az étkezés emberi szükséglet, nem kellene, hogy ilyen problémát és vívódást okozzon benned.


3. 2kg azt szinte semmi, 2-4hét alatt meg lehet tőle szabadulni. Nem fogyózni kell, hanem életmódot váltani. Ez gondolkodásmód.

Most neked az jut eszedbe: kakaóscsiga = öröm, boldogság, élvezet. Zöldségek = szükséges rossz a fogyáshoz, semmi élvezet. Ergo evéssel kompenzálsz, ez okoz neked boldogságot, élvezetet, nyilván ha ezt megvonod magadtól, még rosszabbul érzed magad.

Át kell állítanod az agyad, hogy az evés ne pótcselekvés legyen, hanem a tested táplálása. A zöldségekkel jót teszel magadnak, egészségesek. Persze ez nem azt jelenti, hogy csak ezeket lehet enni. De kerülni kell a felesleges kalóriákat, cukros csokis fehérlisztes szarokat. Ezek az élvezeti értékükön kívül semmit nem adnak.

Be lehet iktatni reggelire pékcuccokat: teljeskiőrlésű kenyér, házi készítésű (szintén tk. vagy graham lisztből) akár kakaóscsiga, muffin, pogácsa stb. (Ezekben tudod, mi van, és ki tudod számolni a tápértéket). Néha belefér egy kis csoki is, nem kell magadat sanyargatni. De minél több fehérjét (halat, husit, túrót, joghurtot), gyümölcsöt, zöldséget eszel, annál jobb neked. Emellett jöhetnek a gabonák is köretnek. Ezeket hihetetlenül változatosan el lehet készíteni, finoman, laktatóan, az internetről sok inspiráció gyűjthető, és még kikapcsolódásnak is remek a főzés.


4. Nem értem, ugyan miért nem sportolhatsz. Egészen biztosan van olyan sport, amit űzhetsz és tetszene is. A mozgás is hozzátartozik az ember alapvető szükségleteihez, nem arra vagyunk tervezve, hogy egész nap üljünk (ettől lesznek később bizonyos eü.-i bajok). Ha sportolnál, akár minden nap ehetnél édességet (persze nem kilószámra), ha súlyt akarsz tartani.

Szóval: milyen hatalmas oka van annak, hogy nem mozogsz?

2011. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

menj, orvoshoz, meg fogsz halni.

ha elkezdesz harcművészkedni, talán még menthető lennél. semmivel sem vagy bolondabb, mint a kortársaid, de ez ígyis elég pech. örvenek, hogy nem vagyok mai 14-17 éves :)

egyébként az első sor komoly volt. ha ez a legnagyobb problémád, az egyszerre vicces, rémes, szomorú..


1. mi az, hogy 2-4 kilógrammot le szeretnél adni? mert mennyi most a testzsír-arányod? és mennyi lenne, ha ennyivel könnyebb lennél?

2. szálkásító étrend? mi olyan nehéz ebben? bazeg naponta 30 000 gyerek éhen hal minden erőlködés nélkül, neked csak annyit kéne, hogy kevesebbet eszel, és erre nem vagy képes? vagy csak senki nem mondta, hogy az ételeknek energiatartalmuk van, és azt elraktározhatja a szervezeted? jaa, hogy olvasni kéne? tényleg sajnállak Titeket kicsit.

kérdezz, ha van valami amire konkrétan kíváncsi vagy.. egyébként csak most, utólag olvastam el rendesen a leírásod. de megelőztem: ha lelkileg rámész a dolgokra, nem bírod ki kakaóscsiga nélkül + hasonló barom.ságok vannak veled, akkor teljesen megszokott tinédzser lehetsz, tehát ez tök normális! semmi gond. menj le harcművész edzésre, ott tanítanak fegyelmet, és önuralmat stb. ha pesti vagy, és hozzám jössz edzésre, kb. megmenteném az életed azt hiszem.

2011. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, bocsi,hogy eddig nem írtam!

Tudom, hogy vannak éhező gyerekek, meg hogy két kilótól mi lesz jobb, de ez nálam összetettebb, így is járok pszichológushoz egyéb dolgok miatt, lehet az is rájátszik, de valahogy a 2 kiló leadása után jobban érezném magamat.:)

De járok orvoshoz, csak MÉG nem ezzel.

A sport elég nehéz...lehet, hogy nem fog annak tűnni azok alapján amit leírok, de az a helyzet, hogy: MAximalista vagyok, minden tantárgyból ÖTÖS szeretnék lenni. Így a szombat kivételével szinte minden napom rámegy a tanulásra. SZóval választhattam, hogy vagy sportolok, vagy a tanulásnak élek, én az utóbbit választottam. Sajna tényleg nem tudtam volna megoldani, ha 6 órákat tanulok egy nap. Lehet, hogy piti ügynek hangzik, de lelkileg elég nehéz, már egyszer a szervezetem is ráment a sok stresszre. NA szóval ezért nem mozgok:)

2011. aug. 24. 23:48
 7/8 A kérdező kommentje:
És köszi a válaszokat!:)
2011. aug. 24. 23:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is maximalista vagyok. Így csúsztam bele az anorexiába, amire majdnem ráment az életem.

Fogyózással kezdődött, aztán nem tudtam megállni, még vékonyabb, még "szebb" akartam lenni. És tényleg nem sok választott el attól, hogy visszafordíthatatlan legyen a baj...

Szóval furcsa erre visszagondolni. Ma már nem akarok mindent koordinálni, nem akarom tönkretenni magam, a szépség sem a kilóktól függ, ezt is tudom.

Én 12 évig (általános és középsuliban is) végig kitűnő voltam, egyetemen is 4,9es átlagot produkálok. Szóval ismerem a 'tanulás nekem a legfontosabb' dolgot, de arra is gondolj, hogy sok más fontos dolog is ezen kívül. Barátok, szórakozás, boldognak lenni, és egészségesen élni. A tanulás fontos, de nem állhat ebből az egész életed, mert begolyózol, besavanyodsz, egysíkú ember leszel. A legjobb koponyák többfókuszú emberek, több szerepben és feladatnál helyt tudnak állni az életben.

Az egészséged szempontjából fontos, hogy heti min.3 alkalommal mozogj valami olyat, ami örömöt is szerez, ez a lelkednek is jót fog tenni.

2011. aug. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!