Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 és fél éves vagyok, anorexi...

14 és fél éves vagyok, anorexiás. Csak orvos tud segíteni hogy meggyógyuljak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 11:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jó, más: kövérnek is látod magad, v csak szimplán nem eszel?


Mert ha testképzavarod van, akkor pszichiáter. Ha egyszerűen nem eszel (mert meleg van, nem kívánod épp), akkor próbálj meg mindig olyant választani, amit szeretsz, és szívesen ennél.


Nekem van, h semmit nem eszek mondjuk egész du., mert nincs olyan, amihez kedvem lenne. Mikor benn vok pesten, egyszerűbb, mert ha fagyit kívánok uzsonnára, veszek egyet, de itthon ha nincs fagyi, akkor más nem kell. :( Hülye dolog, anya is ilyen volt. Ha nem volt otthon olyan, amit megkívánt, képes volt egész nap nem enni, de la. nagyon kibukott. :)

2011. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Válaszadók!! Akik azt írták, hogy "Nem kell olyat enned sosem amit nem kívánsz de rendes tápláló ételeket egyél és rendesen.", vagy hogy számolja ki, mennyitől hízna, látszik, hogy még nem találkoztak ezzel a betegséggel... Ilyenkor ez nem segít, mert az anorexiások elég szelektívek (csak azt látják, amit meg akarnak látni, ami jelen esetben az idézett mondat eleje lenne=nem kell enni), tehát anyunak is ezt fogja majd beadni otthon...Nem direkt, ez csak egyszerűen ilyen...Szóval ilyenkor "hallgatni arany"...Tényleg nem akarok ezzel senkit sem megsérteni, de van, hogy többet árt, mint használ, ha valaki nem ért hozzá...

Mert sajnos igen, olyan ételt is ennie kell, amit nem kíván (én, amikor beteg voltma, undorodtam a lasagnétól is, pedig az a kedvencem, csak magas a kcal tartalma)...

És az anorexia otthon nem gyógyítható. Még ha otthon belé is diktálnak némi ételt, sőt még ha picit hízik is, nem fog (lelkileg) meggyógyulni. Ez csak szakemberrel lehetséges...

Ugyanis a legtöbb anorexiás cseles...Képes arra is, hogy hízik egy kilót (mondjuk iszik 1,5 l vizet "mérlegelés" előtt), megnyugtatva ezzel mindenkit egy-két hétre, de azalatt is tovább fogy...

Szóval, kedves kérdező, a legjobb, amit magaddal tehetsz, hogy elmész ahhoz a dokihoz...

2011. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem is itt kell segítséget kérni...
2011. aug. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
le van sz.arva ki mit kíván. tápanyagigény van, ennek eleget kell tenni, senkit nem érdekel kívánja-e a kaját, megeszi mert evés nélkül az alapjaiban el lenne ásva az egész élete, mindenkinek.
2011. aug. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!