Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan váltsak életmódot?

Hogyan váltsak életmódot?

Figyelt kérdés
4 éve leszoktam a dohányzásról, 25 kg-ot híztam. Igen tudom, rémesen hangzik, úgy is érzem magam. Tudtok ötleteket adni, hogy hogyan váltsak úgy életmódot hogy az "élhető" legyen, és akár életem végéig azt csinálhassam? Mozgás, étrend kialakítás? Hogyan? Lelki ápolás is szükséges?
2009. ápr. 22. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Közhely, de tényleg igaz: minden fejben dől el! Lásd magad soványan, hidd el, hogy képes vagy rá! Mindig lebegjen előtted a "szent" cél, és ha lassabban mennek a dolgok, mint szeretnéd: akkor se add fel! Ez a lényeg. Szerintem érdemes lenne szakemberhez fordulnod, aki összeállít Neked egy személyre szabott diétát. Tornázni pedig kell. Találd ki, hogy mihez lenne kedved. Futni, tornázni, kondizni... stb. Az bármikor művelheted! És csak szép fokozatosan!! Egyébként a neten is találsz egy csomó fogyi csoportot, dietetikust, aki ellát tanáccsal! Sok sikert! :)
2009. ápr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Leszoktál a dohányzásról, most meg le fogsz fogyni! Neked ez menni fog, mert már egyszer legyűrted a rossz szokásaidat. Gratula
2009. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapszabályok:


- Napi 2-2,5 liter folyadék (lehetőleg szénsavmentes ásványvíz)

- Kerülni kell a finomított lisztből és cukorból készült ételeket.

- Érdemes áttérni a teljes kiőrlésű gabonából készült termékekre.

- Délelőtt inkább gyümölcsöket érdemes enni, délután pedig sovány húsokat, halakat salátával, párolt zöldséggel.

- Napi 4-5 étkezés az ideális.

- Mozogj, amikor csak alkalom nyílik rá - lehetőleg heti 5-6 alkalommal 50-60 perceket. (otthoni tornázás dvd-re, futás, biciklizés, úszás, edzőterem, stb.)


Már ennyi változtatástól óriási eredményeket fogsz elérni, CSAK NE ADD FEL! Heti 1-1,5 kiló mínusszal szépen lassan le fogod adni a feleslegedet. Ne siettess semmit! Ha néha-néha mégis elcsábulsz (süti, fagyi, sült krumpli), akkor se ostorozd magad, de próbáld ezt a minimálisra visszaszorítani!


SOK SIKERT ÉS KITARTÁST! A cigileszokás után ez már gyerekjáték lesz neked! ;)

2009. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

szokjál vissza a cigire

és vissza le fog menni ami rajtad marad 5-6 kg azt simán le tudod adni!

2009. ápr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak üzenem, hogy a kérdező életmódot szeretne váltani - tehát abba a CIGI semmiképpen nem fér bele. Vagy tévednék?
2009. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sok hasznos tanácsot kaptam. De azért a cigire nem akarok visszaszokni. :)


Amióta ilyen nehéz vagyok, délutánra elfáradok teljesen, fájnak a talpaim ha reggel felkelek az ágyból és ráállok, biztos a plusz súly, a térdem fáj terhelésnél, a levegővétel sem túl jó ha ülök. Ja és esztétikailag sem vagyok túl látványos. Rémes, nehogy meghízzatok! :-/


Azért tettem fel ezt a kérdést, mert a cigiről is úgy szoktam le 10 év után, hogy felkeltem és azt mondtam magamban hogy a maradékot még elszívom, de többé nem veszek egy cigit. Így is lett. 28 voltam akkor. Pár napja ugyanígy ébredtem a súlyommal kapcsolatban, hogy most akkor le fogok fogyni. De szerintem ez nehezebben fog menni, viszont szeretnénk már a férjemmel gyereket, így muszáj lesz előtte.


A pozitív hozzáállás ötlet különösen tetszett, viszont kérdésem lenne még, valamelyikőtök írta hogy délelőtt gyümölcsfélék, délután sovány húsok.. ennek van oka, vagy fel lehet őket cserélni?

2009. ápr. 23. 11:17
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyümölcs cukrot tartalmaz (gyümölcscukrot), míg a sovány húsokban sok a fehérje. Az előbbieket délelőtt érdemes fogyasztani, az utóbbiakat pedig inkább délután, este. Ezt nem szabad felcserélni!
2009. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így már érthető, köszi!
2009. ápr. 28. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!