Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem szeretnék se fogyni se...

Phanie kérdése:

Nem szeretnék se fogyni se hízni, hanem a mostani súlyom megtartani. A mai étrendem ehhez megfelelő volt? 15/162/47

Figyelt kérdés

Reggeli: egy szelet teljes kiörlésű kenyér (25 grammos), 20 gramm csirkemell sonka, egy alma, saláta. 2 dl (1,5%-os) tej.

Tízórai: egy alma, zöldségek összevágva (ubiorka, répa, paradicsom, paprika stb.) egy fürt szőlő, egy natúr joghurt (3,4%-os, 140 grammos)

Ebéd: egy átlagos méretű kocka vargabéles. (abszolut nem diétásan készítve)

Uzsonna: egy alma

Vacsora: egy szelet teljes kiőrlésű kenyér (25 grammos), 20 gramm csirkemell sonka, egy főtt tojás, saláta. egy alma.

Ha nem jó, min változtassak?


2011. okt. 6. 07:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezután most minden nap nyomonkövethetjük az étkezéseidet? :/ Én komolyan fontolóra venném egy blog írását :)

Amúgy meg nem néz ki soknak a kajád.....,a tegnapihoz képest :D

2011. okt. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy mindenkinek van egy úgynevezett ideális súlya, amit meg is tud tartani anélkül, hogy azt nézné, hogy mit eszik.

Ha egyik nap többet eszik, másnap kevésbé éhes, és így kiegyenlítődik a dolog.

Ha hízik, akkor magától visszaáll a súly, ha fogy, akkor felszed utána valamennyit.

Ha a súlyodat kierőszakoltad fogyókúrával, akkor lehet, hogy még ettől is hízni fogsz, bármennyire odafigyelsz.

Mert a magasságodhoz ez nagyon kevésnek tűnik.

2011. okt. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem több szempontból nem megfelelő.

A 25 gramm kenyér (ez 2,5 dkg!!!) rettentően kevés. Az én kenyérszeletem 100 g, 10 deka, és az sem sok.

Vagy csak elírtad?

Egyébként sem normális dolog grammra mérni az ételt, még fogyókúra alatt sem, nemhogy súlytartásnál.


Az ebéd nem túl jó táplálkozási szempontból, de gondolom, nem minden nap eszel édeset, és úgy meg belefér.

2011. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
34%

ay utolsonak mondom hogy eleg nagy hulye vagy, 25 gramm az egy szelet, es valoszinuleg nem merte le, mert ra van irva a hatuljara, es elolvasta, mint minden normalis fogyokurazo..

amugy szerintem nem rossz a kajalasod de kicsit valtozatosabban is ehetnel

2011. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: kiszámolod neked mennyi kcal kell a súlytartáshoz pl. itt [link] aztán összeszámolod hány kcal-t ettél (kcal.hu, google, xezer táblázat van) és voila, ha nincs jelentősen alatta vagy fölötte az elfogyasztott energiaérték, akkor súlyt tartasz.

Sima matematika, ebben az összetétel (ha nincs speciális betegséged vagy konkrét dietetikai célod) lényegében nem sokat számít, az inkább az egészségmegőrzés szempontjából fontos.


Grammokat méricskélni meg igenis normális és egyénfüggően kifejezetten hasznos lehet, súlytartásnál is! Sokan (persze nem mindenki) pusztán az étvágyra vagy a szemmértékre hagyatkozva kajálva híztak/híznak el, hiába esznek kizárólag egészséges ételeket.

2011. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*ay utolsonak mondom hogy eleg nagy hulye vagy, 25 gramm az egy szelet, es valoszinuleg nem merte le, mert ra van irva a hatuljara, es elolvasta, mint minden normalis fogyokurazo..

amugy szerintem nem rossz a kajalasod de kicsit valtozatosabban is ehetnel


Szerintem ne vitatkozzunk, melyikőnk a nagyobb hülye. Gondolom, a csirkemell-sonkára is rá van írva, hogy 1 szelet hány gramm... És ha elolvastad volna a kérdező NEM fogyni akar.

A változatosságot meg 1 napi kajálás alapján mérted le? Mert akkor zseni vagy. Egyébként meg csak jár a szád, feleslegesen.

A 25 g akkor is 2 és fél deka, ha aranybetűkkel írják a csomagolásra. Nem változtat a lényegen, hogy rettenetesen kevés.

2011. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!