Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Stagnál a súlyom, mit tegyek?

Stagnál a súlyom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves lány vagyok és körülbelül 1,5-2 hónapja "fogyókúrázok". Ez nálam azt jelenti, hogy nem este 8-10-kor vacsorázok sült krumplit hússal, mint régen, hanem 6-7-kor tojásrántottát (vajban sütve, nem olajban) és tk. kenyeret. Valamint nem nagyon eszek édességet meg ilyen egészségtelen dolgokat. Eddig ( a 3 tesiórán kívül)1 héten 3x mozogtam. Mindig 3 km-t futottam, + gyakorlatok + elliptikus trénereztem/bicikliztem.

Ezzel edigg lement közel 7 kg, de már jó 2 hete nem mozdul. Bár mondjuk az utolsó 2-3 kiló is sokkal lassabban ment le, mint az előtte lévők.

Egyébként 170cm vagyok (kb. de lehet, hogy több egy kicsivel) és 70 kg-mal indultam. Most 63.4 vagyok. Ja, és sajnos emiatt a stagnálás miatt már sportolni sincs kedvem menni, mert úgy érzem, hogy akkor fölösleges és a szomorúság miatt csokit eszem, meg ilyeneket. Ma is megettem 4 kockát+ egy ilyet: [link] és elég sok narancsos tic tac-ot. Teljesen elkeseredtem. Mit tegyek?


2011. okt. 7. 13:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem, mégsem...

Hogy érted azt, hogy holmi víz? Miért, Te mit szoktál inni? Engem amióta az eszemet tudom, vízzel "itattak", és nem cukros löttyökkel, mint a korosztályomat, tehát nem szeretnék váltani. Szeretem, megszoktam és egészséges! Jó, még szoktam inni zöld teát, meg amint írtam, tejet. De azt nem napi szinten...

Csak kérlek, mondd el, mi a baj a csapvízzel. Egyébként, ha jól tudom (bár szerinted nem vagyok elég tájékozott), víz nélkül nincs élet, tehát anélkül Te sem élnél. És Isten sem coca colát, fantát stb. teremtett, hanem vizet (bocsi, hogy így írtam, hívő vagyok) !

2011. okt. 9. 20:37
 12/15 A kérdező kommentje:
Jajj, elnézést, visszaolvastam az első komimat. Az nem "mond", hanem "mondd".
2011. okt. 9. 20:40
 13/15 anonim ***** válasza:

hú.. Magácska is sok érdekeset felvetett. menjünk végig rajta.

1. én arról írtam véleményt, amit leírtál, nem tudtam feltételezni, hogy közben tojással, túróval stb. fedezed közben a fehérjeigényed!

2. sulis étel: megfelelő, ha az éhenhalást akarjuk elkerülni.

3. 14 óráig azért eszünk még másnaposan, forgó gyomorral is, ha nem is kívánunk semmit, mert egyelőre élünk, és kaja (tápanyag) kell.

4. felvételi nagyon fontos! erre nem tudok mit mondani. az embereket nem érdekli az egészségük, a tanulás valamelyest igen. ha érdekelné az embereket az egészségük, mind jönnének taichit és egyéb keleti harcművészeteket tanulni, ha egy mester nagylelkűen lehetőséget teremt erre. de nem foglalkoznak ilyen alapvető dolgokkal :D és ugyan így van ez táplálkozással is. de ez nem baj, ez egy állapot.

5. "mond meg nekem, hogy nekik miért nincs igazuk és miért rossz, ha követem a példájukat." - mert rendszerint nagyon minimálisat esznek, és kimerítik minimum a minőségi éhezés, és gyakran a mennyiségi éhezés fogalmát. de lehet igazuk van, rengeteg ember éhen hal, ha valaki meg direkt éhezik, én soha se írtam (de még nem is mondtam senkinek) hogy nekik nincs igazuk. csak nem egészséges, ez objektív dolog. az igazság szubjektív, ezzel hagyjanak engem békén :D

6. "mert az abonett, kenyér, jóreggelt holmi és víz egy éhezőnek ideális kaja hogy ne haljon éhen. " -> nem a vízzel van a probléma, hanem ha valakinek ezen kell élnie. én is vizet iszom. a jó pálinka túl drága.. nem, tehát ez így mint menü egy napra, kevés, így értettem, és nem úgy, hogy nem jó a víz. holmi abonettet is írhattam volna.

2011. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Mondjuk a túrót és a tojást már előtte is írtam:

"Vacsora: általában ugyanaz, mint a reggeli, vagy még esetleg tojásrántotta (nem olajban, hanem vajban sütve)és sok zöldség

Ha veszünk túrót, akkor azt is szoktam enni...stb." :D

Na, de köszönöm szépen tényleg, hogy ennyit írtál, most legalább már értem, hogy mi miért.

2011. okt. 9. 22:09
 15/15 A kérdező kommentje:
mit miért
2011. okt. 9. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!