Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Stagnál a súlyom, mit tegyek?

Stagnál a súlyom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves lány vagyok és körülbelül 1,5-2 hónapja "fogyókúrázok". Ez nálam azt jelenti, hogy nem este 8-10-kor vacsorázok sült krumplit hússal, mint régen, hanem 6-7-kor tojásrántottát (vajban sütve, nem olajban) és tk. kenyeret. Valamint nem nagyon eszek édességet meg ilyen egészségtelen dolgokat. Eddig ( a 3 tesiórán kívül)1 héten 3x mozogtam. Mindig 3 km-t futottam, + gyakorlatok + elliptikus trénereztem/bicikliztem.

Ezzel edigg lement közel 7 kg, de már jó 2 hete nem mozdul. Bár mondjuk az utolsó 2-3 kiló is sokkal lassabban ment le, mint az előtte lévők.

Egyébként 170cm vagyok (kb. de lehet, hogy több egy kicsivel) és 70 kg-mal indultam. Most 63.4 vagyok. Ja, és sajnos emiatt a stagnálás miatt már sportolni sincs kedvem menni, mert úgy érzem, hogy akkor fölösleges és a szomorúság miatt csokit eszem, meg ilyeneket. Ma is megettem 4 kockát+ egy ilyet: [link] és elég sok narancsos tic tac-ot. Teljesen elkeseredtem. Mit tegyek?


2011. okt. 7. 13:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
De amúgy csak 2-3 napja kezdtem el megint csokizni, és akkor is csak 2-3 kockát.
2011. okt. 7. 14:01
 2/15 anonim ***** válasza:

NE ADD FEL CSINÁLD TOVÁBB!!!!!!!!

Ez én voltam,én is voltam hasonló helyzetben,de folytattam és mára már 57kg vagyok :)

A végefelé már sokkal lassabban mennek le a kilók,mint az elején. Vacak érzés,de ha kitartó az ember meg lesz a gyümölcse:)


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__19..

2011. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
170-hez jó a 63 kg nem?
2011. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

hát, így látatlanban majdnem, de igazából én alig látok magamon változást a 70 kg-os énem és a mostani között. És azt is csak úgy max., hogy bő a nadrágom, amit régen úgy vettem föl, hogy ugráltam 1-2-t.

De amúgy centikben is mérem, bár csak szeptember eleje óta, és a problémás részeimből: comb, popsi, csak 2cm illetve 3 cm ment le :( Ami azt hiszem, alig valami. A vádlimból is csak 1, vagy annyi sem...

2011. okt. 7. 16:33
 5/15 A kérdező kommentje:
Kérlek, írjatok még!
2011. okt. 7. 19:47
 6/15 anonim válasza:

hát nem is tudom.Végül is az is jó szerintem ,ha tartod a súlyodat.

Sztm ez normális, hogy egy darabig fogysz,utána már nehezebb,meg lassabban megy le sajnos.

De tudod lehet, hogy amit te látsz magadon, azt más máshogy látja rajtad.Ne add fel,de nem kell szerintem olyan nagy fogyókúra,csak elég hogy kicsit diétázol,szóval eszel minden nap húst zöldséget,gyümit,meg még szerintem a keksz is bele fér néha csoki a nap elején.Meg a mozgást se add fel.Tuti kevés az az ember, aki meg van magával elégedve.Mindig jobbak akarunk lenni,de nem csak ebben mindenben.

2011. okt. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon fura. Sokkal nagyobb feleslegem van, mint neked, és heti 5 edzés+diéta mellett 1,5 kiló fogyás két centit eredményezett mindenhol.


Leírnád egy napi étkezésed? Hátha meg lehet benne találni a hibát.

2011. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, leírom, bár tudom, nem tökéletes, de sajnos a korom miatt még ezt nem nagyon tudom megoldani :)

Reggeli: Abonett/tk. kenyér/néha sima fehér kenyér+felvágott

Uzsonna: Van, hogy kimarad, de ha nem: Alma, vagy ha sok órán van és nagyon éhes vagyok "Jó reggelt!" keksz.

Ebéd: a suliban

Tízórai: valamilyen gyümölcs

Vacsora: általában ugyanaz, mint a reggeli, vagy még esetleg tojásrántotta (nem olajban, hanem vajban sütve)és sok zöldség. De ha anyukám főz vacsorát és olyat, ami nem hizlal (mert sokszor van palacsinta, sült krumpli rántott hússal) akkor abból eszek, de persze keveset.


Ha veszünk túrót, akkor azt is szoktam enni, valamint inni csapvizet szoktam + néha tejet.

2011. okt. 9. 15:31
 9/15 anonim ***** válasza:

enni is szoktál?

mert az abonett, kenyér, jóreggelt holmi és víz egy éhezőnek ideális kaja hogy ne haljon éhen.

nem tudsz az evésről, szervezet működéséről semmit, és a tudatlanság mellé próbálod szabályozni az étkezéseid, mint ha tudnád hogy érdemes, hogyan kell. ez 14 éves szemmel logikusnak tűnik? mert amúgy nem, nem az.

sokat kéne olvasni, tanulni mit eszik egy ember, esetleg azt is, hogy mennyit (pláne ha fogyni akarsz) és eszerint cselekedni.

2011. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, szoktam enni is képzeld :) Szerintem a sulis étel, ami főtt, és nem tocsog a zsírban, teljesen megfelelő étel. Valamint nem hiszem, hogy óriási hiba, ha egy héten kétszer abonettet eszek (és azt sem magában felvágottal, hanem főtt tojással, vagy rántottával és sok zöldséggel). Valamint én itt mindig azt olvasom, hogy a diétázók vacsorára túrót esznek, meg ilyeneket. Szoktam azt is 1x-2x, de számomra a tk. kenyér felvágottal, sok paradicsommal és egy kis tojásrántottával sokkal laktatóbb, mint csak a túró. Ja, és tudom, a jó reggelt keksz sem egy ideális dolog, de nem is mindig eszem, inkább csal almát, mivel az is elég és nem vagyok éhes reggelitől (fél 8) kb. 14:00-ig! És ha nem vagyok éhes, hát miért egyek? Egyébként azért is vagyok kövér, mert régebben mindig unalmamban ettem a csokikat, chipseket és a további szénhidrát dús ételeket.

Olvasgatni, tanulni...Hát, nem tudom, engem most a felvételi előtt elég jól kifáraszt a rengeteg különóra és egy héten több előkészítő, valamint a tanulás, hogy megtartsam a kitűnő átlagomat. Őszintén szólva már nem is értem, mit vártál tőlem, hisz olvass bele (bár bele szoktál, mindenhol ott vannak a kommentjeid) azoknak az étrendjébe, akik felteszik ide és aztán mond meg nekem, hogy nekik miért nincs igazuk és miért rossz, ha követem a példájukat.

Hát, azt hiszem ennyi lenne. Köszönöm, hogy írtál!

2011. okt. 9. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!