Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki volt már anorexiás, de...

Aki volt már anorexiás, de kigyógyult belőle, az utána soványabb maradt, mint előtte, vagy pont, hogy még többet is hízott vissza, mint amilyen az anorexiás állapota előtt volt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 15:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
Nyáron kezdtem el újra hízni. Akkor 47,6 kiló voltam, most 56 vagyok, és elegem van. Nem tudok egyszerűen normálisan enni, vagy diétázom vagy zabálok. És hízom, és hízom, és nem tudom megállni az evést. Remélem találok valami megoldást.
2011. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Igen, én 39 kiló voltam 2-3 éve, utána meggyógyultam, híztam, egy ideig 50 kg voltam, most megint feljött 10 kiló. De legalább látom, hogy nem csak én küzdök azzal a problémával, hogy vagy nem eszek semmit, vagy zabálok.
2011. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
12-es: És mielőtt 39 kilóra lefogytál, előtte is 50 voltál? Köszi amúgy a válaszod.
2011. nov. 7. 18:42
 14/19 anonim ***** válasza:
Előtte olyan 55 voltam
2011. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%

...nem nevezném anorexiának.

156 centisen 55 kilós voltam, 11 éves. Senki nem hagyott békén, a szüleim elvették előlem az ételt. Lefogytam 50 kilóra, normálisan néztem ki. Aztán már csak büntetésből nem ettem. A szüleimben akartam bűntudatot kelteni.

Így lettem 13 éves, 164 cm, 38 kg. Nem láttam magamat kövérnek, viszont tetszettem magam, de még fogyni akartam, hogy bűnhődjenek Apuék. De nem sikerült. a 37 kg sosem jött össze.

15 éves vagyok, 165 cm, 44 kg. 45 idén még nem is voltam.

Olyan szívesen ennék, tudjátok. De még nem szenvedtek eleget a szüleim. Az osztálytársaimat már megbüntettem, akkor, amikor 38 kilósan összeestem történelem felelet közben. Remélem örökké beléjük neveltem a toleranciát.

2011. nov. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

off:kedves utolsó! Tudod-e ,hogy legjobban magaddal csesztél ki? Nagyon a fejlődés elején voltál még


on: 169 cm magas vagyok és nyáron 45 kilóra lefogytam elájultam kórház infúzió és a többi most 48 kiló vagyok előtte 58 voltam.

2011. nov. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi észt...


Látszik, hogy Magyarországon senki nem beszél a mentális zavarokról, főleg az evészavarról és a gyógyulásról!

Most találtam ezt a kérdést, jó régi, de ha valaki olvasná, gondoltam leírom a tudományos háttér magyarázatát.


Egy súlyosan alultáplált állapotból, amint az illető szervezete elkezd gyógyulni és a test regenerálja a sérüléseket (szívizmot, szöveteket, szerveket, idegrendszert stb.), vizet tart vissza, hogy megkönnyítse a folyamatot. Ezért van az, hogy pl feltáplálásban az első héten az illető 5-8kg-ot "hízik" mérlegen, ami valójában csak víz és glikogén raktár, nem valós súly. A folyamat során egészen addig gyarapodik a súly, amíg a szervezet MINDENT helyre nem állít! Ha bármi miatt továbbra is éhezik, valamiből hiány van, valamiért nem bízik a napi állandó energiabevitelben, akkor szép tovább rakodja a szövetekbe a táplálékot szűkösebb időkre.... A tested okos.


Gondolj bele, hogy adósságokba kevered magad, elveszíted a munkád, tartozásokat halmozol fel, és ezért meg kell vonnod magadtól bizonyos funkciókat, megszokott dolgokat.... Amint újra lesz munkád, előbb a napi szintű megélhetésre megy el a pénzed, csak UTÁNA, ha továbbra is minden egyes nap elegendő bevételed van, akkor tudod helyretenni az életed, kifizetni az adósságaidat, és felhalmozni tartalékot, arra az esetre, ha megint elveszítenéd a munkád.


UGYANEZ történik a szervezetben felépüléskor! Amikor minden szép és jó már, a súly is optimális tartomány FÖLÖTT van, akkor a tested önállóan, körülbelül egy év alatt magától, minden erőfeszítés nélkül, ugyanazon a bevitelen folyamatosan leadja a plusz súlyt. Hiszen neki sem érdeke, hogy még azt is cipelni kelljen. Ha a szervezeted egészséges, a testsúly normalizálódik, ahogy tette egy többszázezer embernél, aki átélt éhezést bármilyen okból. A testsúly vissza fog állni a korábbira, ha az még mindig reális. (Nyilván nem a 11 éves kori súlyodra áll be, ha azóta felnőttél.)


A másik pedig, az illető nem azért "puffadt", "husis", mert elhízik, hanem azért mert egy evészavarból gyógyul. Pont az ilyen megjegyzések miatt rettegnek a betegek megkezdeni a feltáplálást és elhatározni, hogy meggyógyulnak!

A puffadás a szervezet javítását szolgálja, és csak ÁTMENETI. El fog múlni, amint nem lesz rá szükség. Egy remek példa: gondolj a növekvő babákra. Előbb husisak, duci, édesek, majd egyik napról a másikra, szinte egy éjszaka alatt centiket nőnek, és leolvadt róluk a "felesleg". Pontosan így fogja ledobni magáról a felesleget a tested, amint nem lesz már rá szüksége.

2017. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

*ahogy tette többszázezer embernél


Nem vagy egyedül. Már sokan végigcsinálták.

Ez kikívánkozott... Remélem valaki elolvassa, hogy értse is mi történik, mielőtt újra visszamenne az anorexia/bulimia/ednos/orthorexia megnyugtató biztonságos illúziójába

2017. okt. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Nálam úgy volt ahogy 17-es leírta. 3-4 év anorexia utána gyógyulás falasrohamok, puffadas, vizesedés kicsi felesleg. Úgy voltam vele h elengedem az egészet fejben és a szervezetem majd tudja mire van szüksége. Néhány hónap alatt elmúltak a falasrohamok és szép lassan lementek a felesleges kilók anélkül hogy bármit is tettem volna. Azóta pontosan tudom mikor és mennyit kell ennem számolás és minden neljul, egyszerűen annyira összhangban vagyok a testemmel, hogy simán megy az intuitív étkezés. Természetesen A súlyom nem annyi mint anorexia előtt hiszen akkor tini voltam, de annak ellenére hogy többet mutat a mérleg vékony szálkás alkatom van és a ruhameretem így is s/xs lett, tehát hiába több a kiló az alkatom helyreállt. A régi ruhákat viszont ki kell dobni és ne add fel. A tested Nagyon okos mindent helyre tud állítani csak hagyd h végezze a dolgát. Ahogy elkezdtem enni mintha kinyílt volna előttem a világ, az eletkedvem és energiam határtalan, sokkal jobb a kedvem, társasági eletem is helyre jött. Vagjatok bele mert nem éri meg egy egész életet koplalasra fecserelni, ott úgy se jön el az a pont mikor úgy gondolod életed a célt és boldog vagy, kb örök elégedetlenségre és szenvedesre ítéled magad
2021. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!