Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen helyben végezhető...

Milyen helyben végezhető tornagyakorlatok a leghatékonyabbak ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

Sajnos a munkahelyem miatt az étkezésre nem tudok teljes mértékben odafigyelni (max, hogy keveset reggelizek és nem vacsorázok) és eljárni sem tudok sportolni. Olyan egy helyben végezhető gyakorlatok érdekelnének, amik formálják valamennyire az alakot és nem utolsó sorban fogyasztanak.

Kb fél év alatt szeretnék fokozatosan legalább 10 kg-tól megszabadulni.

Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat!


2011. okt. 16. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

A tornagyakorlatok nem hatákonyak fogyáshoz.

Minél kevesebbet eszel annál többet ártassz magadnak de a zsírból való fogyást nem könnyíted meg vele.


Fogyáshoz aerob jellegű mozgást érdemes végezni, ami mondoton 45perc-1órán át tartható mert ilyenkor égetünk zsírt.Ezt célszerű akár minden nap csinálni.

Az étkezést pedig minél egyenletesebben kell elosztani egésznapra, legalább 5ször enni.Érdemes feldolgozatlan ételeket fogyasztani elsősorban, a cukrot és a telített zsírt pedig kerüld el amennyire csak tudod. A fehérliszt sem az igazi.Fontos hogy minden nap megfelelő mennyiségű fehérjéhez is hozzájuttasd a szervezeted.


Ha bármin esetleg elcsodálkoztál, nyugodtan kérdezz rá miért van úgy, szivesen elmagyarázom ,nem a levegőbe beszélek.

2011. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. A tornát egyébként is minden nap terveztem csinálni (ha nem is fogyok tőle, egy picit erősödni is jó lenne).

Szóval mindegy, hogy mit csinálok, csak folyamatos legyen és legalább 45 percet tartson? Pl ha 15 perc felülés, 15 perc fekvőtámasz, 15 perc lábemelés ilyesmi jó lenne?

2011. okt. 16. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:

nem, mert az nem aerob mozgás (bocsi, hogy bepofátlankodok a beszélgetésetekbe :D)

aerob mozgás, monoton, az egész testedet igénybe veszi. pl. futás táncolás, úszás, biciklizés. Amit te otthon tudnál csinálni, az a szobabicikli, ha van, vagy valamilyen aerobic videó (pl. Réka, vagy youtube-ról), vagy mondjuk bekapcsolod a zenét és 1 órán át táncolsz rá intenzíven :)

2011. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát feltétlen ugrálni kell hozzá? Akkor lehet, hogy helyben kéne futnom...
2011. okt. 16. 15:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ez főbenjáró bűn :D itéletem egy zöld pacsi.

A torna nem árt egyébként, igazából közvetetten van egy kis hatása a fogyásra ha zsírt nem is éget. De ha csak úgy jön ki az idődböl elsősorban aerobozz szerintem.

2011. okt. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A biciklizés nem ugrálás szerintem :D de bármi ilyesmi lehet taposógép, futópad, szobabicikli és igazából a tempós gyaloglás is megfelelő.Nem kell egyiken se kiköpni a beled csak az a lényeg hogy kimelegedj egy kicsit.
2011. okt. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És ha csak beiktatom a tornába? Mondjuk 15 perc felülés, 15 perc fekvőtámasz és 15-20 perc helybenfutás?

És ez minden nap.

2011. okt. 16. 15:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor tornázol akkor az izmaid működéséhez azonnal van szükség energiára, amit a bennük található glikogén fedez.

A zsír enegriává alakításához hosszú idő kell és sok oxigén.

Amikor aerobozol akkor egy darabig ugyanúgy főleg glikogént használsz viszont mivel van idő és nagy mennyiségű oxigénhez is hozzájutsz ezért a szervezeted elkezdi egyre nagyobb arányban zsírból fedezni az energiát. 10-20perces aerobozás nem létezik mert a tested éppencsakhogy elkezdene zsírt használni. Az aerob eddzés sajnos minimum 40perc mert a testünk szépen lassan kapcsol át aerob zsírégető fázisba.A torna alatt nemigazán kezd el átkapcsolni amiatt amit az első mondatba irtam.

2011. okt. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2011. okt. 16. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!