Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem reggelizek, a szervezet...

Ha nem reggelizek, a szervezetem a zsírhoz nyúl?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a reggeli gyaloglás azért jó, mert a szervezet a zsírhoz nyúl..De ha nem mozgok, csak simán nem reggelizek (de attól ugyanúgy teszek-veszek a munkahelyen) akkor a zsírt bontja a szervezet, vagy az izmot?
2011. nov. 3. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem reggelizel és nem mozogsz, a szervezeted elkezd raktározni zsír formájában, már a következő kajálásodtól.

Zsírt csak mozgással tud 'bontani' a szervezet, meg hozzá megfelelő kajával.

2011. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pontosan. kell a reggeli. max délután tornázol, ugyanúgy fogsz fogyni.
2011. nov. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez azért nem teljesen igaz.

Persze nem azt akarom mondani, hogy nem kell mozogni, mert az egészség szempontjából persze, hogy kell. De! Én pl. általában nem reggelizek, és vagy egyszer, vagy max. kétszer eszek egy nap. (Amit ugyebár elvileg nem lenne szabad, de én ennyiszer tudok, és kész.)

Ezen kívül rendszeres sportra nincs lehetőségem, viszont imádok sétálni, úgyhogy sokat gyalogolok.

És ennyi elég volt ahhoz, hogy szépen elkezdjek fogyni.

Persze, aki ezerrel nekiáll a "tankönyv" szerint étkezni, és állandóan futni jár, az biztosan hamarabb fogy, de nekem így is jó. És, mint a mellékelt példa is mutatja, nem lehetetlen.

2011. nov. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

életmód kérdése.

a legtöbb ember úgy tud fogyni, ha naponta ~5 alkalommal eszik, ezért nem is lassul le az anyagcseréje + mozog.

ez a biztos, a reggeli kihagyása meg egy bő 12 órás koplalás, hiszen mikor eszik az ember utoljára? jó nem lehet, de ettől függetlenül a szervezet egész éjjel zsírt éget, mivel a szívizmot és a tüdőt még valahogy mozgatni kell.. ennyi.

2011. nov. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
reggelire sokat kell enni
2011. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!