Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit szoltok hozza? Dietas...

Mit szoltok hozza? Dietas pizza ez?

Figyelt kérdés
mar par honapja dietazom és teljesen elhagytam a tésztakat. Holnap viszont szeretnék csinalni pizzat merrt vendegem lesz, nagyon nem akarom megszegni a dietamat, ezert ugy gonoltam, hogy zabpelyhet ledaralom és az lesz liszt helyett, aztan so, kis cukor az eleszto miatt, és kesz lenne a teszta- ha megkel a zabpehely"liszt". aztan par karika sonka paradicsom gomba sajt.
2011. nov. 7. 19:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt remélem tudod hogy a zabpehelyben több a kalória mint a normál lisztben!

Inkább normál lisztből csináld,nehogy még a végén vacak legyen az íze és beégsz a vendég előtt.

2011. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A zabpehely ugyanannyi kalória, mint a liszt, viszont a zabliszt nem kel meg rendesen.

Ha pizzát akarsz, akkor csinálj rendes tésztát, már csak azért is, mert nem a tésztája az igazán hizlaló, hanem a feltétek - itt egyrészt a mártásra figyelj, hogy ne legyen zsiros, másrészt sok zöldségfélét és kevés sonka/kolbász/szalámit tegyél rá.

2011. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
komolyan a zabpehely fizlalobb mint a finomliszt?? ezt ne is mondd, hisz en naponta azt eszem joghurtba :(
2011. nov. 7. 19:47
 4/20 A kérdező kommentje:
nekem meg pont fordítva mondtak, hogy a tesztara ugyeljek, mert a feltet ha csak sajt meg sonka az feherje valojaban és az nem nagyon hizlal, viszont a teszta igen. na akkor ennyit a terveimrol :(
2011. nov. 7. 19:50
 5/20 anonim ***** válasza:
Több benne a szénhidrát, viszont zabpehelyből nem eszel meg annyit, mint amennyit beleteszel lisztet a pizzába.
2011. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
és ha hajdinabol keszítem el a tésztat? az is van otthon:) barna lisztem is van, cskaptam egy baratnomtol, nem eredeti csomagolas, szoval nemtudom,hogy mennyire barnaliszt vagy eppenséggel csak festék benne a barna szín :/
2011. nov. 7. 20:15
 7/20 anonim ***** válasza:
Fehér liszttel, a barna lisztes kelt tészta alig kel meg, azért ilyen sűrű az igazi barna kenyér.
2011. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2011. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
azt azert megmagyarazna valaki, hogy most akkormit is kell figyelembe venni? kcal, Kj, szenhidrattartalom??
2011. nov. 7. 20:22
 10/20 anonim ***** válasza:

A kjoule és a kcal tulajdonképpen ugyanazt jelenti, az energiatartalmat (ha jól rémlik, 4,2 Kjoule egy kcal), én elsősorban ezt szoktam figyelni, hiszen minden diéta alapja az, hogy kevesebb kcalt vigyünk be, mint amennyit felhasználunk.


A szénhidráttartalmat elsősorban a napon belüli optimális beosztás miatt érdemes figyelni (szénhidrátdús kaját reggel érdemes inkább enni), illetőleg vannak speciális diéták amelyek csak bizonyos mennyiségben illetve egyáltalán nem engedik a fogyasztását. Diétázni úgy is lehet hogy egyáltalán nem figyeled, csak nem úgy a legjobb.


(bocs ha nyilvánvaló dolgokat írtam :))


A sajt nem igazán fehérje, inkább zsír a szememben, magas a zsírtartalma.


Szerintem csináld meg rendesen a tésztát, talán graham liszttel lehet még próbálkozni, az talán megkel, legyen minél vékonyabb. A pizzán spórolj a sajttal, inkább tegyél rá több zöldséget.

Ha pontosan leméred azt a mit a tésztába illetve a feltétbe beleteszel, akkor pontosan tudni fogod hány kalória az egész energiatartalma, és ha nagyon nem akarod megszegni a diétádat akkor alakítsd úgy a napot hogy az energiaszükségleted alatt maradj.

2011. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!