Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Búzakorpa vagy zabkorpa a...

Búzakorpa vagy zabkorpa a jobb? Létezik, hogy a búzakorpában csak 170 kcal legyen?

Figyelt kérdés

A kcal.hu-n 500 felett írja a búzakorpát, a csomagolásán viszont 170 van.

A polcon nem sokkal mellette volt a zabkorpa, az meg 300 környékén volt (ezért választottam inkább a búzakorpát).

Joghurtba keverem, hogy ne legyek annyira éhes, és rendben tartsa az emésztésemet.


2011. nov. 10. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:

1x vettem én is, de szerintem ehetetlen:-S

Nem az íze miatt, hanem az állaga miatt.

Zabkorpát nem vettem még, zabpelyhet eszek rendszeresen, az 360 kcal/100g, de sztem 30-40 g elég belőle joghurthoz vagy tejhez.

2011. nov. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem mind2 jó:) +szoktam búzacsírát is tenni a yoghurtba, az meg finom, dióízű, és nagyon sok ásványianyag és nyomelem van benne,egészéséges
2011. nov. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
22%
Ha kondizol és izmot akarsz növelni akkor zabot egyél,ha nem akarsz annyira hízni akkor búzát. Mind a kettő full szénhidrát.
2011. nov. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem a búzakorpa semlegesebb ízű, én azt eszem inkább+vérszegénységre is hatásos. Natúr joghurtba szoktam tenni kókuszreszelékkel, nagyon szeretem.

Búza más élelmiszerből nagyobb eséllyel jut be a szervezetembe, zab viszont csak így.

2011. nov. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

a korpa a mag lehántolt héja. legnagyobb részében emészthetetlen szénhidrátból áll (élelmi rost) így önmagában nem éppen hatásos energiaforrás.


a joghurtoknak meg igen magas az inzulinszint emelő képessége, ezért szálkásító (fogyó) diéta alatt kimondottan nem jó ötlet fogyasztani. mondjuk súlytartáskor sem igazán.. persze 1-1 alkalom nyilván kevésbé gond, mint a napi rendszeres fogyasztás.

2011. nov. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat.

Még annyit, hogy a búzakorpánál melyik lehet a helytállóbb, amit a neten írnak (~500 kcal), vagy ami a csomagolásán van (~170)? Nem mindegy...

2011. nov. 11. 09:14
 7/7 anonim ***** válasza:
500
2011. nov. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!