Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak? Nagyon fontoss!

Hogy fogyjak? Nagyon fontoss!

Figyelt kérdés
ma mentem azorvoshoz rá áltam a mérlegre és 69 kiló voltam . BELEHALTAM . de kajak tök olyan volt mintha szivenszúrtak volna. 168 centi vagyok és 69 kiló. ez borzalmas :( 10 éves koroming full vékony voltam utána uj suliba mentem és nálam az szokás ha izgulok,félek akkor eszek. és 1 éven kerezstül csak ettem-ettem. most 13 évesen már volt olyan hogy 65ről lefogytam 60-ra onnan felhíztam 66ra . most már muszáj fogynom KÖTELEZŐ. szerencsére nekem úgy van hogyha nem ezsek sokat akkor sokat fogyok . de nem birom megálni hogy ne egyek. az anyám állandóan viszokál hogy miylen kövér vagyok (ő is az amúgy) de ha mondom hogy oké akkor fogyózok akkor mindig csokit vesz, popcornt és ha ottvan a polcban akkor úgy muszáj ennem belőle :S sportolni nem igazán tudok nem értek semmihez de nekem elég kimerítő a tesi 1 óra futás. amúgy ahogy így tükörbe nézek szerintem nem nézek ki 69-nek csak 60nak de akkoris 69 vagyok. hogy fogyjak gyorsan , sokat? amúgy a gyomor gyűrű azt nekem belehet tenni? és sokba kerül?
2011. nov. 16. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a gyomorgyűrűhöz még fiatal vagy és a súlyod sem indokolja.

Gyors fogyókúrába semmiképpen ne kezdj,mert ha gyorsan le is megy egy pár kiló,ha visszatérsz az eredeti étrendhez visszajön a duplája...

Amúgy miket szoktál enni,mozogni szoktál?

Péksütiket,kenyeret,krumplit,cukros üdítőket,nasit(gondolok itt a chipstől kezdve a kekszekig mindenre) mellőzni.

Rendszeresen kell kisebb adagokat enni (ha lehet 4szer egyél egy nap)

Gyümölcsök,zöldségek,tejtermék,szárazabb husik(ha lehet inkább szárnyas),hal,rizs,gabonák mehetnek.

Remélem segítettem... :))

2011. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen segítettél és köszi :) amúgy sajnos igen eszek mindent amit felsoroltál és azokat most már tényleg melőzöm. amúgy a zöldséget utálom csak 1-2 dolgot eszek meg viszont a gyümölcsöt imádom és abból nagyon sokat eszek :) én amúgy csak a csirke húst eszem meg a disznót azt utálom :D
2011. nov. 16. 10:33
 3/15 anonim ***** válasza:

1. túl fiatal és suta vagy. mi az hogy szíven szúrt hogy 69kg vagy? ki volt az a fa.sz aki arra tanított, hogy a testtömegedet nézd? jól nézel ki vagy nem nézel ki jól? egészséges vagy, vagy nem vagy egészséges? sz.ard le a testtömeged addig amíg nem vagy kövér. nem a súlyod határoz meg, a kinézeted meg nem változott meg egyik napról a másikra, ne mondd hogy az orvosnál tükörbe néztél és akkor is meglepődtél hogy te úgy nézel ki..

2. beszél szüleiddel, hogy ne gusztustalan moslékot, csokit meg kukoricát vegyenek kajának, mert nem akarsz inzulinrezisztens cukorbeteg lenni életed felében, sőt még a kinézeted is érdekel. hogy a fa.szba lehet cukros sza.rokat megenni? lövésük sincs az embereknek, hogy szétba.sszák a testüket. neked már van.


olvass utána étkezésnek, edzésnek. linkelhetek irodalmat. ott találsz említést normális ételekről, de előszóban annyi, hogy zab, tk kenyér, rozskenyér, sovány húsok, zöldségek gyümölcsök és olajos magvak, + táplálék kiegészítők. ha van pénzed (mert nem mindenkinek van normális kajára) akkor ezeket eheted. szóba sem kerül cukrozott üdítő, édesség, mesterségesen ízesített baromságok és hasonlók. persze időnként úgy is eszünk ilyeneket, de az nem vészes.

és ha ezt elolvastad, már 13 évesen tájékozottabb vagy mint szüleid ebben a témában, és csak pár percedbe került.

folyt. köv. ha érdekel.

2011. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
kövér vagyok! amúgy igen szíven szúrt mert az nagyon sok! 69 kiló! egy disznó nincs annyi. amúgy már sokszor beszéltem a szüleimmel hogy vegyenek rendes kaját de sose vesznek ha viszont véletlenül vesznek akkor is elszúrják pl. csirkére raktak csokit és csokis csirke lett . finom volt de undorító és hízlaló. amúgy köszönöm hogy felvilágosítottál :) amúgy ha akarsz még akkor írhatsz :)
2011. nov. 16. 11:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Ne strapáld magad, kérdező. Sportolni nem akarsz, a zöldséget nem szereted, a csokit "muszáj" megenned. Ebből kiindulva megmondom neked: csak hízni fogsz.


Gyomorgyűrűt 200 kilós embereknek adnak. Ha így folytatod, 10-15 év múlva már gondolkozhatsz rajta.

2011. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Csokis csirke...

Kamu kérdés?

2011. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hát reméljük nem :D
2011. nov. 16. 11:35
 8/15 A kérdező kommentje:
mért lenne kamu kérdés? a csokis csirke miatt? xd
2011. nov. 16. 11:36
 9/15 anonim ***** válasza:

írjanak nekem szüleid. elmondom nekik, hogy ne tegyenek csokit a csirkére.. meg hogy vegyenek normális kenyérfélét.

igazából nem nagy dolog. az, hogy mennyit eszel normális kajákból, az meg már rajtad múlik. plusz ha csoki helyett csirkemellet nassolsz, akkor ugyan úgy pluszba fogsz enni, nincs olyan hogy a csoki hizlal a csirke meg nem. mondjuk zöldséget lehetne nassolni.. azok nagy része víz, vitamin ásványi anyag, színanyag.


[link]

olvasmány. itt még olyan étrendeket is találsz (ha a builder.hu oldalra keresel étrendek keresőszóval kiegészítve) amikben megtalálod azt is milyen magvakat érdemes enni a szervezeted működéséhez elengedhetetlen zsírok miatt, mennyi húst, zöldséget kellene enni.

ha meg már foglalkozol az egészségeddel, akkor minimális kitérő csak a tejtermékek inzulinszintre gyakorolt hatása, a mesterségesen ízesített de gané minőségű élelmiszerek.. valahogy kicsit soknak tűnik, de az egész nem olyan bonyolult. és akkor olyan problémák, mint túlsúly, fáradékonyság ááá.. el sem tudom képzelni. olyan problémákkal küzdök, hogy izomláz van a combomban, szerintem egy kategóriával másabb, mintha az egészségem lenne veszélyben.

2011. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én annó a zöldséget úgy szerettem meg,hogy pl anyu csinált rakott brokkolit,rakott karfiolt,rakott zöldbabot(ezeket nagyon nem szerettem) és megszerettem. Ma már ott tartok,hogy megeszem akár nyersen,főve,csőben sülve,mindenhogy...

Salátákat szereted? Lehet csinálni pl sárgarépa ropogóst,cukkinis ropogóst,amiben alig lehet érezni a zöldséget.(mondjuk ezek elkészítésében igazából anyukád tudna segíteni...)

2011. nov. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!