Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez lehet a fehérjeshaktől?...

Ez lehet a fehérjeshaktől? Vagy csak véletlen egybeesés? Más tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
Amióta elkezdtem inni a fehérjeshaket azóta fáj a bokámnál az izületek meg úgy zsibbad az egész
2011. nov. 20. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
véletlen. ez biztos.
2011. nov. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
huu köszönöm akkor megnyugodtam neked hiszel Aczél tök jó válaszokat szoktál írni:) akkor nem ártalmas, és még annyit szeretnék kérdezni, hogy eszek csirkét, sovány sertést, marhahusit, hüvelyeseket, májat, túrót, tojást, gombát és szóját is szoktam néha, meg sovány sajtot és ez mellé megy a fehérjeshake de nem lehet tőle valami egészségügyi bajom? pl veseelégtelenség vagy valami ilyesmi? mert olvastam hogy írták hogy vesekő meg hogy rákot okoz a sok fehérje
2011. nov. 22. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:

nemmm

több ezer generációnk úgy nőtt fel (és alakult olyanná mint ma vagyunk) hogy lehetőleg magas fehérjebevitel mellett éltek. a fehérjékre gondolj úgy, mint építőanyagokra. minél többféle és nagyobb mennyiségű építőanyag van, annál biztosabban lehet építeni/karban tartani. gondolj egy házra.

a másik, hogy (a házas példánál maradva) gerendákkal lehet építeni is, de tüzelni is. na most ha sokat tüzelsz vele, akkor kicsit be fog kormozni. a köszvény nevű betegség legjobb tudásom szerint a folytonos brutális mennyiségű húsfogyasztással összefügg, az aminosavak lebontásából származó nitrogén tartalmú anyagcseretermékek valóban nem pont jó hatásúak. de mint írtam, aminosavak (fehérjék alkotói) építő elemek, nem energianyerésre szolgálna első sorban.


én azt mondanám, hogy egy 70-80kg-os embernek napi 300g fehérjénél nem kéne többet ennie, magam sem teszem ezt.

ez már brutális mennyiség, csaknem 1,5kg hús..

szóját meg akár elhagyhatod, ha adsz a szavamra.

2011. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

hasznos volt

2011. nov. 25. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:

*több ezer generációnk úgy nőtt fel (és alakult olyanná mint ma vagyunk) hogy lehetőleg magas fehérjebevitel mellett éltek.


Nem végeztem mélyebb kutatásokat, de a nagy- és dédszüleim csak hetente 1-szer ettek húst, vasárnap. Nem volt rá pénzük... Gyerekkoromban anyukám is csak heti 2-3-szor csinált húst. Ma már el sem tudja képzelni, hogy létezik étel hús nélkül és minden nap eszik.

2011. nov. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolso: Aczél itt a paleolitikumra gondolt, tehát az utóbbi 2,5 millio évre. ;)

Aczél: a köszvényt a cukor okozza meg a sok gyors ch pl gabona. Ezert van az, hogy cukorbetegeknél gyakoribb.

Kerdezo: a proteinshaket csereld le inkabb omega3ra szerintem. Az fontosabb mint hogy napi 20gramm fejwrjevel A szója is hüvelyes és amugy nagyon rákkeltő. Ne edd!

2011. nov. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ez nekem kicsit szélsőségesnek tűnik, keleten viszonylag régebb óta emberi takarmányozásra kerül a szója (hús híján) és az rákos megbetegedések.. nem ugrottak ki. ettől még én sem pártolom persze.

köszvény is a CH-tól? nem tudtam. lehet. majd még foglalkozom a problémával.

2011. nov. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!