Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A mai napom túl kevés kalóriáj...

A mai napom túl kevés kalóriájú vagy épp jó? 161cm,56 kg

Figyelt kérdés

R: 4 sz. extrudált kenyér (1 sz:16 kalória) tejföllel és szendvicssonkával

T: 2 kisebb banán

E: alsó és felső sült csirkecomb főtt barna rizzsel

U: 20 dg nyers káposzta

V: 2 dl joghurt


2011. nov. 21. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

hát ez túl sok kalóriájú, ne haragudj


az extrudált kenyér jó, abból lehet több is, egészséges, rostos, de a tejföl és a szendvicssonka már zsírosabbá, nehezebbé teszik a reggelid.


a banán a legtartalmasabb a gyümölcsök közül, egyszóval hízlal


a csirkecomb se a csirke legsoványabb része, ha fogyóznál vagy vmi (amit nem kell sztem, a 161/56 alapján) akkor húsból max a sovány csirkelemmet, pulykamellet ehetnél


a barna rizs szintén jó, ebédhez köretnek tökély


a káposzta felfúj


a joghurt jó vacsira, könnyű, de 6-7 óra előtt (amit tudom, lehetetlen betartani :) )

2011. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ettél sokat, és a súlyod sem sok.
2011. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem sok egyáltalán kevés is szerintem

reggelire nyugodtan egyél kenyeret sonkával, joghurttal a tejföl helyett és vmi kis zöldségfélével

tízórai jó

ebédhez a káposzta jó lett volna vagy csalamádl, saláta stb

uzsonna a joghurt vagy gyümölcs

vacsora hiányzik

szerintem ez kevés

2011. nov. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem kevés lesz. Nyilván pontos mennyiségeket nem tudok, de nagyságrendileg kiszámoltam neked, ez 876 kcalra jött ki, kerekítsük 900-ra, de még akkor is kevés.

És az arányok: 21% fehérje, 50% szénhidrát, és 29% zsír

A fogyókúrás arányok kb. akkor lennének jók, ha 40% lenne a fehérje, 35 a szénhdrát és 25 a zsír.


Ehhez képest neked az alapanyagcseréd (a korodat csak beírtam hasra ütve, hogy 20) 1388 kcal lenne. Az alá semmiképp sem kéne menni, mert felborul a szervezeted egyensúlya...

2011. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. 31 éves vagyok. Ma többet tízóraiztam, a 2 banán helyett 3 extrudált kenyérrel ettem 25%-os zsírtartalmú margarint és mézet. Szóval, sajnos a szénhidrátból vittem be még többet. Hogy vihetnék be több fehérjét? A húst hússal megoldást nem szeretem.
2011. nov. 22. 11:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Én pl. ha nagyon fehérjeszegényen kajálok aznap, akkor simán betolok egy DM-es protein szeletet :) Az legalább nem csak fehérje, hanem csoki is :)


De a tojás is jó fehérje forrás, a túró is, a sajtok se rosszak, csak ott vigyázni kell a zsírral. Növények közül a hüvelyesekben van sok fehérje, különösen a szójababban, de a húsokhoz képest ez elenyésző. Ha nem vagy nagyon húsos, akkor még a halak is jó választás lehetnek. Olajos magvak közül a mandulában relatíve sok fehérje van, de ott is ugye az olaj a gond.


Ha 31 éves vagy, akkor az alapanyagcseréd 1336 kcal, ha heti 2-3 órát mozogz, akkor napi 1500 körüli kcallal simán tudsz fogyni heti fél kilót.

2011. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. nov. 22. 12:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

nem muszáj a húst hussal elvet követned nagyon változatosan meglehet oldani

pl reggelire eszel 2 szelet kenyeret sonkával, sovány sajttal zöldségekkel, vagy főtt tojással

csinálhatsz körözött, tojáskrémet, babból/lencséből hozzá pürét és eszel hozzá zöldséget-uborka, hagyma jól passzol hozzá

vagy rántottát zöldségekkel és 1 szelet kenyér

melegszendvicset is tudsz csinálni sonkával, sovány sajttal, gombával, brokkolival, paradicsommal

joghurt/kefír zabpehellyel, gyümölccsel

túró gyümölccsel ilyen extrudált kenyérrel


tízórai, uzsira kefír/joghurt/tej gyümölccsel


ebéd: tojásleves, zöldségleves, gombaleves, hüvelyes levesek sonkával(lencse, borsó, bab), krémlevesek sováyn sajttal vagy főtt tojással, raguleves, májgalaskaleves, májas-ragu levesek

főzelékek főtt tojással, hússal, hallal-párolva/grillezve/roston stb stb

gombásrizs, tojásosrizs zöldségekkel, túrógombóc, zöldséges-husos tészták, husok túróval töltve, túróstészta, húsgombóc mártással (fűszeres paradicsom) lencsefőzelék főtt tojással, változatos étrend és van benne fehérje és nincs a húst hussal elv:)


vacsira extrudált kenyér sonkával, sajttal, pürével(gomba, lencse, bab, spenót, sült tök stb) tojásos céklasaláta extrudált kenyérrel, főtt tojás, tojássaláta, halak, husik-ez lehet csirke, pulyka, sovány sertéshusi, marhahusi, csirkemáj, párolt hüvelyesek, zöldségek, gomba, túró gyümölccsel, joghurt, kefírek, cottage cheese

2011. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!