Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Durva! Ha - 7000 kcal kell 1...

Durva! Ha - 7000 kcal kell 1 kg zsír elvesztéséhez, akkor nagyon keveset kell ennem?!?! Ha leszámoljuk 10 napra, akkor az napi 700 kcal mínusz! (többi lent! ) Sok fehérje megárthat?

Figyelt kérdés

Szóval nekem 1300-1400 körül van az alapanyagcserém. Viszont, azt írják, hogy heti 0,5 kg fogyás javasolt. Nos ez akkor ha nézzük, akkor majdnem napi 600-700 kcal mínuszt jelent.


Ez az én esetemben 1400-700=700. Tehát akkor jóval 1000 alatt kell hogy egyek.


További kérdés: hány tojásból lehet fedezni a nap fehérje szükségletet?!?!?


Arra gondoltam, hogy ha már keveset eszem, akkor inkább sok fehérjével viszem ezt majd be és nem CH-al.


170 cm vagyok és 67 kg


2011. nov. 30. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem jól számoltál. Napi 500 kalória mínuszról van szó.

És nem az alapanyagcseréhez képest. Az arra van, hogy életben maradj. Amit azon felül beviszel és amit fizikai vagy szellemi aktivitással elhasználsz, ott legyen deficit. Tehát ha a napi aktivitásoddal elégetsz 1000 kalóriát, akkor ugye a súlytartáshoz összesen 2400 kalória kell, a fogyáshoz pedig 1900. Ha csak 500 kalóriát égetsz el, akkor a súlytartáshoz 1900 kalória kéne, de elég 1400-at enned. DE ha ennél is kevesebb kalóriát égetsz el összesen, akkor ne vidd 1400 alá a bevitelt, hanem mozogj többet.

2011. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem jól számoltál. Úgy van ahogyan az első mondja.


Amúgy a tojásban nem sok fehérje van,ha a sárgáját is megeszed akkor meg rengeteg zsírt viszel be.

Ha mindenképp fehérjézni akarsz akkor az elsődleges a csirkemell,ezután csirkemellsonka,sovány túró.

2011. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1000 kalória alatt semmiképp ne egyél! nem írtad a korod és a nemed /de gondolom lány vagy/

Kezdj el sportolni egy héten 2-3 alkalommal rendszeresen. A fehérjét inkább sovány hússal vidd be /néha tojást is ehetsz, de ne az legyen a fő fehérjeforrás/.

2011. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rosszul számoltál!


Kiszámoltam neked úgy, hogy ebben nincs elvileg mozgás.

A súlytartós 2334 kcal

Heti fél kg fogyáshoz 1784 kcal


Az alapanyagcseréd meg inkább 1700 körül van.

2011. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!