Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Paleolit diétában magvakat és...

Paleolit diétában magvakat és aszalt gyümölcsöt lehet enni? Vannak kivételek?

Figyelt kérdés

2011. dec. 14. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet enni.
2011. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmi kivétel nincsen? És mézet is lehet?
2011. dec. 14. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet mézet is.

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a paleo-val, pedig be sem tartom totálisan.

Korábban én is azt hittem, hogy egészségesen eszem, rizs, zab, köles, barnakenyér, müzli, húst szinte alig ettem, mert az ugye egészségtelen.

Tele volt az étrendem gabonákkal, szénhidráttal, kásákkal, hús, tojás heti 1-2-szer.

Félig meddig vega étrend volt.

És úgy elhíztam, mint egy malac, 76 kiló voltam, kövér, narancsbőrös, pattanásos lettem, és a szép dús hajam is megritkult és vékony lett.

És mindig fáradt voltam, és állandóan éhes.

Meguntam, hogy ilyen dagi vagyok, de nem tudtam, miért, hiszen ugye "A hús káros, a müzli egészséges", akkor mi van?

Már nagyon kétségbe estem, és vettem egy Rubint R. DVD-t az elsőt, amiben étkezési tanácsokat is ad.

Abban mondta, hogy szénhidrátot csak délelőtt együnk, és akkor is milyet.

Délután csak fehérjét.

Betartottam, és szó szerint leesett rólam 10 kiló, szebb lett a bőröm, erősebb a körmöm.

Aztán kezdtem utána nézegeti ennek a fehérje-szénhidrát dolognak, és ekkor olvastam a paleo-ról.

Totál igaz, amit ír az író.

Egy csomó problémát okoznak a gabonafélék.

Azóta is úgy eszem, hogy délelőtt lehet szénhidrátot, délután már hús, tojás, zöldség, gyümölcs.

56 kiló vagyok, és olyan rengeteg hajam van újra, mint volt, a bőröm is tiszta, és fáradt sem vagyok.

Pedig be sem tartom teljesen, mert délelőtt eszem egy kis kenyeret néha, heti 2-3 szor, és a kávét is tejjel iszom.

És így is működik, és nagyon jól működik.

Úgyhogy ehetsz magvakat is, aszalt gyümölcsöt is, mézet is.

2011. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A paleo diétával csak egy nagy baj van, mégpedig az, hogy a fürdővizzel a gyermeket is kiönti....vagyis, abszurd ódon zár ki olyan dolgokat, amik a késöbbiek során gondot fognak okozni. Ez a paleo őrület már "nyugaton" lezajlott és most már mérhetőek a hátrányai...nálunk majd 10 év múlva...

Sok okosat ír ezt nem is vitatom, de azért nem árt odafigyelni egy-két dologra. Szerintem.


Igen, ehetsz magvakat és aszalt gyümit is. Nincs kivétel.

2011. dec. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Van kivétel: csak az olajos magvakat lehet enni, gabonamagvakat nem, bár gondolom ezt tudtad. Viszont földimogyorót nem lehet enni, mert az hüvelyes, és elég veszélyes anyag. Csak egy példa: állatkísérleteknél a hirtelen szívleállást földimogyoró olajjal szokták előidézni. Valamint a méz sem megengedett, amennyiben túllépsz a napi max. egy evőkanál mértéken, mivel a méz szintén cukor. Szóval megkenheted vele a csirkecombot, vagy tehetsz a teádba, de ne ezzel süss sütit! Sütéshez próbáld ki a xilitet!
2012. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves 4/5-ös válaszadó!

Mi a baj a paleoval?Mire gondolsz,mert konkrétumot egyáltalán nem írsz.Talán nem véletlenül,mert nincs is vele baj!

2012. ápr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!