Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így tudok fogyni jan.4ig?

Így tudok fogyni jan.4ig?

Figyelt kérdés

Reggeli: 2 tojás rántotta,2 szelet graham kenyérrel

Tízórai: 1 db joghurt

Ebéd: 100 g natúr hús+ 50 g rizs

Uzsonna: 100g natúr hús köret nélkül

Vacsora: fehérjeturmix


Esetleg,ha vacsora előtt megéheznék,akkor egy joghurt előtte. Alapból sem eszem sokat,csak,ha szomorú vagyok (érzelmi evő vagyok..),ezért plusz 2 kiló felcsúszott has tájékra,amit le szeretnék adni.


Sportnak: most nincs pénzem edzőterembe járni,ezért futnék focipályán 5 kört (sajnos a tüdőm nem elég edzett a futáshoz,ezért kis séta is benne van az 5 körbe) és ezután hasfelülések + guggolások,kitörések.

A guggolásokat szeretném súllyal végezni,milyen házi eszközök állnak rendelkezésre,úgy kb 5 kg nagyságban vagy ezt hogy tudnám megoldani?

Januárig átmeneti edzésként,a karácsonyi pénzemből már tudok venni kondiba bérletet.

Köszönöm!

17L


2011. dec. 20. 23:55
 1/8 anonim válasza:

Szia,


szerintem jó az étrend viszont néha beleiktathatnál egy-két gyümölcsöt, pl. vacsorára vagy reggelire. Amúgy a sport nem számít bele a fogyásba. Ha mégis sportolsz, akkor az elég, ha napi egy órát kicsit mozogsz, hogy felfrissüljön a vérkeringés. De ha kihagyod ezt is még az is jó. Ugyanis a fogyásba 10%-ot számít bele a sport és 90%-ot hogy mikor mit és mennyit eszel. Kondiba pedig felesleges járni, amit az előzőekben leírtam. Plusz ha fogsz is a kondival vagy a sporttal akkor az ideiglenes lesz és amikor újra elkeszdesz enni a normál módon ahogy szoktad és befejezted a kondit, akkor dupla akkorára fogsz visszahízni. Tehát eleve rosszul állsz a dolgokhoz, hogy január 4-ig lefogyok. Nem. Úgy kell csinálni hogy teljes életmódváltás, azaz más kajákhoz szoksz hozzá és csak egy nagyon picit mozogsz. Lehet az egy jó hosszú séta is. Valamint vannak eleve zsírégető kaják is. A kaják mellé amit írtál javasolnám még a cukormentes gyümölcsleveket. Mivel a cukor és a szénhidrát felnyomja az inzulint és beindul a zsírraktározás. Valamint akkor is, ha nem eszek kb. 3-4 óránként valamit egy keveset. Amúgy az evést lehet kiváltani vízivással is, persze nem mindet. Sok sikert!

2011. dec. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem egészen. ha valaki nem sportol, akkor igen kevés energiát igényel a teste. ez fogyáshoz baromi kevés kaja.

ha keményen edz, akkor mondjuk 500-1000kcal-lal magasabb energiaigénye lesz, az izommunka mindenféle hatására. pl gyorsabb lesz az anyagcseréje (lényegében ez is annyit jelent, hogy több energiát használ el a teste, a terhelt izmok edzés utáni energiaigénye miatt, részben) tehát az edzés NEM csak 10%-ot számít, mert nagyban befolyásolja a fogyás körülményeit. habár magát a fogyást el lehet érni mozgás nélkül is.

ha a 10% egy hivatalos adat, akkor nem szóltam, nyilván én itt ülve nem tudom pontosan megbecsülni ezeket, ez esetben elnézést kérek az ellenvéleményemért, de remélem pár hasznos dolgot lehet tanulni belőle.

2011. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Amit írtál részben igaz, hogy több sport több energiaigény. Viszont a sport a zsírt nem fogja elégetni. És ő nem izmot akar építeni, hanem fogyni, és úgy, hogy közben a meglévő izma ne épüljön le. Tehát fehérjét is kell enni fogyás közben. Tojás, hús. Ráadásul fél óra aerob mozgás után kezd csak a zsír égni. És sport mellett, hogy ne egyen annyit, szerintem sokkal nehezebb kibírni. Majd ha lefogyott utána sportol. Szerintem.
2011. dec. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nos, eddigi ismereteim alapján én sem tudok egyetérteni. ha nem edz valaki, akkor igen alacsony a testének az energiaigénye, ebből kihozni valami fogyást a tipikus 1200kcal-os étrendeket szüli. ami egy részt kur.va kevés (személyes véleményem szerint ezt nehéz tartani) más részt ilyen kevés energiával csoda ha az ember tényleg be tudja vinni a szükséges tápanyagokat.


edzéssel pedig fogyás alatt sem fog fejlődni az izomzata, de edzés nélkül még magas fehérjebevitel mellett is csökkenhet az izomtömege. nem azért, mert a testnek szöveti fehérjére van szüksége, hanem mert fogyás alatt energiahiány van, az izomzat viszont nincs terhelve, névleg fölösleges.

bár én csak azt írom amiket tanultam, amiket edzőktől tudok, nem szentírás :)

2011. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Amit leírt étrendnek szerintem 2 hét alatt 5 kg-ot simán tud fogyni, ha tényleg betartja. Sportolni lehet, de nem kötelező a tartós fogyáshoz. Csak az étrend számít főleg.
2011. dec. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Azért kell enni a húst tojást fehérjét éppen azért, hogy ne az izomból bontsa le a fehérjét. Kibíráshoz ha nagyon éhes akkor vizet iszik és ennyi.
2011. dec. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

17 éves 70 kilós lánynak napi 140g, max 210g fehérjére van szüksége. ez 840kcal, de lehet csak 560kcal. ennyi energiával az életben maradáshoz energiát sem fedezi, pedig elég fehérjét visz be. ennyi energia bevitellel bőven olyan éhezésben van, hogy lehet izom vesztesége, mert valahonnan pótolni kell az energiahiányt, és az nem csak zsír lesz. sőt, lehet nagyobb részt nem zsír.

ez csak egy extrém példa volt.

2011. dec. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Épp az a lényeg, hogy az életbenmaradáshoz lévő energiát ne fedezze. Azért fog fogyni. Energiahiány = fogyás. Először természetesen az izom épül le és csak utána a zsír. Ezért mondom, hogy fehérjét kell ennie. Amúgy pedig ha az életbenmaradásról beszélünk 2 hétig én annyit ettem, hogy reggel délben este 2 kis vékony kockapirítóst 4 karika kolbásszal. És étkezések közben csak víz. Így két hét alatt fogytam 6-7 kilót és még az izmom is megmaradt. 78kg-ról fogytam 72kg-ra kb. 27 évesen sport nélkül!
2011. dec. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!