Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok súlytartóan...

Miért nem tudok súlytartóan étkezni? Ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy súlytartásnál (elvileg) diétában fogyasztott ételeket kéne enni nagyobb mennyiségben (egészséges, sok fehérje, kevés, összetett ch).

De az az igazság, hogy én nem bírom, ha folyton ugyanazok a kaják ismétlődnek, tudom, ezerféleképp lehet fűszerezni a csirkemellet is, de én nem bírok 7ből 7x azt enni!

szóval vagy azt csinálom, hogy továbbra is a diétám szerint étkezek (pontos étrendem van), mert akkor tudom, hogy ezt és ezt még meg kell ennem ma, és akkor azt be tudom tartani, de akkor tovább fogyok.

Vagy azt csinálom, hogy kb-ra elkezdek egészségesen enni, de aztán (mivel nincs konkrét terv) belefáradok, és előbb kis bűnözések minden nap, a végén meg már ugyanúgy eszem, mint az elhízásom előtt...


mi lenne a megoldás? nem lehetne olyat csinálni, hogy pl. hétköznap pontosan betartom a diétámat és hétvégén azt eszem, ami jól esik? így egyszerűbb lenne, nem kéne folyton számolgatnom, meg kalkulálnom, hogy ez még belefér, ez már nem...


2011. dec. 28. 15:27
 1/1 anonim ***** válasza:

A változatosság gyönyörködtet...a diéták igazából nem sokra jó, legalábbis a szó igazi, eredeti jelentéséhez képest, amit ma nagyon leegyszerűsítettek sajnos.


"A "dietetika" (görög eredetű) szó jelentése a mainál szélesebb értelemben véve magában foglalta a helyes táplálkozás, alvás, mozgás és a nemi élet művészetét is. Célja az egészség megőrzése volt, a medicina (orvostudomány) egyik legnemesebb ágának számított. Napjainkban már inkább csak a diéta szó közismert, amely szabályozott életmódot, táplálkozást, gyógyélelmezést jelent. A köztudatban és a médiában sajnos leginkább a fogyókúra szinonimájaként szerepel."


Minden ember szervezete más és más, tehát NEM létezik olyan "diéta" amit mint egy egyenruhát rá lehetne húzni mindenkire.

XY gond nélkül elél fonnyasztott csirkemellen és tojáson, míg ettől mást a mentő vinne el.

Vannak olyan ételek (zöldségek, gyümik), amikre ez szintén áll. Vagyis én pl. hiába ennék káposztát, fokhagymát mert egészséges (a hagyomány szerint). Üdítő kivételként rosszul lennék tőle. Nem bírom, ill a szervezetem nem bírkózik meg könnyen vele...de ehhez ismerned kell magad.

Így valójában csak azt tudom tanácsolni, hogy legyél mértékletes, hagyd el a köztudottan rossz fehércukrot, finomlisztes dolgokat. Egyél vátlozatosan, de mértékkel.

Remélem, segítettem:)

2011. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!