Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én ezt nem értem. A régi napi...

Én ezt nem értem. A régi napi energiaszükségletem 1200 kcal volt. Most már abbahagytam a fogyókúrát és visszaálltam napi 2000kcal-ra. És napról napra többet mutat a mérleg. Pedig tényleg nem eszek sokat akkor ez hogy van?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem túl gyorsan álltál vissza. Hirtelen ez megterhelő a szervezetednek. Heti 1-200 kalóriával egyél csak többet.
2012. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1200kcal biztos nem volt az energia szuksegleted, az nagyon kevés a szervezetnek ha csak nem vagy kisgyerek, 1200kcal inkabb aza mennyiség amit dietanak neveztél de tobb energiat hasznaltal fel biztosan..es az hogy 2000kcalt eszel most es azt irod h pedig nem eszel sokat, hat a 2000kcal az pont elég ahhoz hogy az ember hizzon ha a szukseglete mondjuk 1700kcal korul van..számold újra hogy mennyi kell a súlytartáshoz
2012. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
pont 2000 kell a súlytartáshoz,és mégis hízok tőle..
2012. jan. 7. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor pedig tobbet eszel mint 2000kcal, enyi az egész..
2012. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyit híztál?

Ugyan is diéta után mindenképpen számolni kell plusz 2kilóval kb. Mivel a megnövelt ételmennyiség miatt,nagyobb súly van a beleidben és a gyomrodban, több vizet megköt a szervezet,és a glikogén raktárak is feltöltődnek. De nyugi ez nem zsírban való hízás.

2012. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
fél kg pár nap alatt
2012. jan. 7. 13:51
 7/7 anonim ***** válasza:

gondolkozz!

"pont 2000 kell a súlytartáshoz,és mégis hízok tőle.."

ha hízol tőle, akkor nem 2000kcal kell a súlytartáshoz!


most gondolkodom én egy kicsit, neked.

- fogyás alatt (betegesen keveset ettél, 1200kcal az életminimum körül van "alapanyagcsere") lelassult az anyagcseréd, és nagyon távol kerülhetett egy egészséges emberre jellemző értéktől. tehát ha számolsz magadnak 2000kcal-t, akkor abból még lehet levonni, mert takarékos a szervezeted. ez persze visszaáll.

a másik gondolat, hogy a koplalás utáni szervezeted hadd töltsön már vissza pár kiló glikogént, vizet és a beledbe pedig normál mennyiségű székletet, ne sajnáld már ezeket szegénytől.

2012. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!