Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor a cukor vagy a...

Most akkor a cukor vagy a zsír hízlal jobban?

Figyelt kérdés
Mármint melyiktől hízik valaki jobban? Ha megeszik egy nagyon cukros sütit, vagy csokit v. akármit, vagy ugyanannyi pl. oldalast?
2012. jan. 17. 20:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Értsétek már meg, hogy a zsírra és a cukorra is szüksége van a szervezetnek, de egyiknél sem mindegy, milyenre és mennyire.


Az igaz, hogy nem lehet összehasonlítani a sütit meg az oldalast, de önmagában a zsírban és a cukorban is van kalória, tehát ha többet viszünk be, mint amennyire szükségünk van, mindkettőtől hízunk.


Ha valaki több kalóriát visz be, mint amennyire szüksége van ("eléget"), akkor az egészséges dolgoktól is hízik.

Ha valaki semmit nem eszik egész nap, csak egy szelet tortát, akkor is le fog fogyni, ha ez tömény szénhidrát vagy tiszta cukor, hiszen jóval a kalóriaszükséglet alatt van. Más kérdés, hogy baromi egészségtelen lenne.

2012. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ráadásul a kérdés nem az volt, hogy káros-e a cukor, hanem az, hogy melyik hízlal jobban. Ezt meg csak úgy lehet összehasonlítani, amit írtam, hogy azonos tömegre vagy térfogatra ki kell számítani a kalóriát, és amelyik nagyobb, az hízlal jobban. Bocs, de fogok kimenni a konyhába és kimérni. De bármelyik lehet, mert mindkettőben rengeteg a kalória. De nem lennék meglepve, ha a zsírban lenne több kalória.

Tudjátok mit, megnézem a neten.

100 g zsír kb. 900 kalória.

100 g cukor 395 kalória.

Eszerint a zsír jobban hízlal, azonos mennyiségre nézve.

[link]

[link]

2012. jan. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

akkor írok én is okosságokat. mert annyi minden elhangzott, hogy nem lehet szó nélkül hagyni.


kezdem a logikus érvelés megostromlásával. melyik hizlal jobban? amelyiknek nagyobb az energiatartalma FAIL!

mivel hizlaló étel, tápanyag nincsen, így hizlalóbb sincs.


glutén - próbáljatok meg pár napig, 1-2 hétig búzaglutén nélkül élni. ennyi a nagy bizonyítás, és nem lehordani a pi.csába ha valaki megemlíti.

lesza.rom én a paleolit táplálkozást, de ha egyszer sza.r a glutén, és ezt érzem/érzed a hiányában meg nem érzem, akkor ennyi volt. megvolt a nem kontrollált vizsgálat, ami alátámasztja a témában elkövetett tanulmányokat, szuper.


zsír magas koleszterin szintért, elhízásért -> cukorbetegségért felelős (telítetlen zsírokra írták) FAIL!

a hülyeség felelős ezekért. aki zabál otthon, húst zsír, és ba.szik lemenni legalább futni, hogy valami komoly edzést ne is írjak, az szimplán hü.lye. és a sírkövére is rá lehet vésni hogy hül.ye volt. ha én élek majd egyszer így, az enyémre is rá lehet írni, hogy hü.lye voltam.

a hül.yeség sok zsírral párosulva valóban egészségtelen, ezt szerintem nem lehet megcáfolni.

2012. jan. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!