Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem tudok az étel között...

Ha nem tudok az étel között válogatni mert, nem tehetem meg anyagilag akkor hogyan kezdjek el fogyozni?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok.2 gyerekem van.Nem rég hagytam abba a szoptatást.Terhesség alatt 8kg híztam az már lement.Pajzsmirigy alulmüködésem van.Nagyon szeretnék fogyni,de sehogy nem tudok.Ételbe nagyon válogatni nem tudok.Vagy eszem ami kijön a pénzünkből vagy sem.Igazából nagyon keveset eszek van hogy csak ha párom este haza jön.Mit zárjak ki ,hogy kevesebb legyen a sulyom?pl.kenyér,cukor,tej? 168centi és 80kg vagyok.A pajzsmirigyműtétem előtt 53kg voltam.Ez 4 éve volt
2012. jan. 26. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy valószínűleg neked akkor a pajzsmirigyed miatt van, és nem az étkezés miatt. :(

Talán orvossal kéne konzultálnod erről inkább.

2012. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Orvoshoz járok 3 havonta controlra(vérvétel stb...)Állandó gyógyszert szedek rá.
2012. jan. 26. 11:39
 3/5 anonim válasza:

A pajzsmirigyműködéseddel foglalkozó orvos gondolom, felírja a gyógyszert, megvizsgál, vérvétel, oké. De a túlsúlyoddal ő nemigen tud foglalkozni, nem az a szakterülete.

Szerintem dietetikust kellene felkeresned, aki tud speciálisan pajzsmirigyproblémák mellett alkalmazható étrendi tanácsod adni, étrendet összeállítani. Sajnos, ha betegség miatt alakul ki a túlsúly, azt a "szokásos" étrendi változtatásokkal nem biztos, hogy kezelni lehet, de egy szakember tud segíteni.

2012. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A kenyér, cukor mennyiségének csökkentése biztosan segítene, de nem biztos, hogy elegendő lenne. Ha konzultálsz dietetikussal, meglátod, hogy anyagilag hogyan tudod kivitelezni az új étrendet, szerintem ő is tisztában lesz vele, hogy nem mindenki engedhet meg magának mindenféle speciális alapanyagot.
2012. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A dietetikus remek ötlet szerintem is!

Egyébként csinálhatsz felező diétát, fele annyit eszel, mint szoktál.

Plusz szokj át arra,hogy naponta többször eszel keveset... Estére pedig ne egyél szénhidrátot... :) Fehérje, zöldség ( egy kg sárgarépa 100 ft körül nekem elég egy-két szál is vacsira, 20 éves csóró egyetemista csaj vagyok :) :)

Én is kevés pénzből hozom ki, amit lehet. De tisztában vagyok vele,hogy másabb család mellett,mint saját magamnak.. :(

2012. jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!