Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriát vittem ma be?

Mennyi kalóriát vittem ma be?

Figyelt kérdés

2 hotdog

3 kicsi princess grillás croissant

3 kicsi " sajtos "

3 " spenótos párna


Köszönöm a segítséget a kedves válaszadóktól!


2012. jan. 27. 18:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én a kcal helyett azt nézem, hogy mennyire egészségtelen ételeket ettél.Minőségileg biztos, hogy éheztél. Semmi fehérjét meg vitamint nem vittél be, csak egy kis spenótot, szénhidrátot viszont jó sokat, de abból sem az egészségeset, a rizst vagy a zabpelyhet.Ha minden nap így táplálkozol, akkor szerintem minél hamarabb változtasd meg a táplálkozásod, mert ez így iszonyat egészségtelen.
2012. jan. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A tény az, hogy ha megszeretnéd állapítani, hogy mennyi kalóriát fogyasztottál el, ahhoz sajnos mindenképpen szükség van egy konyhai mérlegre, hogy lemérd az összetevők pontos tömegét. A kalóriaszámlálás sajnos egy kicsit macerás dolog, de mindenképpen kifizetődő, ha leszeretne fogyni az ember.


Ha nem tudod pontosan a tömeget tényleg nem érdemes, és nem is lehet saccolni, mert a tömegbeli eltérés jelentős különbségeket okoz.


Az ilyen pékségekben vásárolt péksütemények esetében, amiket írtál legfeljebb csak a gyártó tudja megmondani pontosan, hogy mennyi kalória van bennük, hiszen csak Ő tudja, hogy pontosan mennyi cukrot, vajat, lisztet stb. tett bele.


Ha valaki fogyókúrázik (nem tudom, hogy nálad ez a helyzet-e), és ilyeneket eszik fölösleges azon gondolkodni, hogy mennyi kalória van bennük, mert rengeteg.


Egy egyszerű zsemlében is 148 kcal van, pedig semmi extrát nem tartalmaz.


Az ilyen péksütemények kalóriatartalma 100 grammra számítva általában 250-500 kcal között mozog.

( Ezt a kalóriatáblázatot vettem alapul: [link] )


Lássuk:


Két nagyobb méretű kifli(kb. 2 x 100 g) + két virsli (kb. 2 x 50 g), a ketchupot nem számítva kb. 900 kcal.


A 9 db. péksüteményre min. 150 kcal-al számítva (azt figyelembe véve, hogy egy sima zsemle is min. 148 kcal),

1350 kcal.


Összesen tehát: 2250 kcal jött ki.


De mint láthatod nagyon sok a fenti szövegben a "kb." kifejezés és a durva becslés, így ez csak egy nagyon pontatlan becslés.


Láthatod nagyon nehéz, pontos tömeg és összetevők ismerete nélkül becslést adni.


Remélem elég hasznos volt a válasz.


Azt tanácsolom szerezz be egy konyhai mérleget (kb. 2-3 ezer forintért már beszerezhető).


Üdv.

2012. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egy zsemle is csak akkor 148kcal ha 53 grammos! És simán lehet egy zsemle 65-70 gramm is úgy hogy méretre nincs különbség. Vegyél egy mérleget és nagyot fogsz nézni. A vizes zsemle a leg alapabb tésztaféle,se tej se vaj nincsen benne és így is 100grammja 280kalóriát tartalmaz. A a tejes lifli már 310kalóriát rejt 100grammja. A vajas péksütemények pedig minimum 400kcal/100g pláne ha az valami töltelékes,még több.

Mint tegnap már írtam hogy a grillázsos croissantod 100grammjában 632kcal van. 100g kb annyi mint 2mini fornettis péksüti.

2012. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!