Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsot adni? Mit...

Tudnátok tanácsot adni? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Elég nagy súlyfelesleg van rajtam (majd 100 kiló vagyok 165 centihez), ebből szeretnék leadni. Inzulinrezisztencia miatt napi 160 g szénhidrátos étrenden vagyok, nem eszem cukrot és fehér lisztet, viszont sok saláta, zöldség, tejtermék stb. Hetente 4x járok edzőterembe, nem írom le a hely nevét, mert nem szeretnék reklámozni, de 30 perces edzések vannak csak nőknek. Ennél többet nem is nagyon tudnék mozogni egyszerre, mert iszonyat magas a pulzusom, majd kiugrik közben a szívem, és egyszerűen nem megy lejjebb. Azt mondták, igyak több folyadékot, de mindig megvan 3 liter víz naponta. A leírt életmódot folytatom már kb fél éve, de egyszerűen nem fogytam semmit, tényleg, szó szerint 0 kg. Tanácsokat szeretnék kérni, min változtassak még.

Azt még talán érdemes megemlíteni, hogy hormontartalmú gyógyszert szedek hajhullás ellen, de ezt nem hagyhatom el. (És különben is megkaptam már mindenkitől, hogy "a gyógyszertől nem lehet hízni, csak a kajától, amit megeszel", szóval más tippet várnék.)


2012. febr. 8. 01:09
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
ezek alapjan nekem csak a pajjzsmirigy problema jut eszembe, menj el endokrinologushoz nézesd meg magadat. hátha aza hormonos tabletta valami rosszat csinal a pajtsmirigynél ezert nem fogysz egy dekat se, amugy meg az ilyen étkezes meg nem jelenti azt h fogyni fogsz, ha kaloria szuksegleten kivul vagy akkor armi hizlalhat meg zoldségek is. tehat doki utanna okosabb leszel.
2012. febr. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha tényleg nem fogytál semmit fél év alatt, annak szerintem két oka lehet:

1. hiába a megfelelő összeállítású étkezés, mennyiségre sokat eszel, pontosabban annyit, amennyi a súlytartásodhoz kell. Első körben próbáld meg felezni az adagjaidat.

2. sajnos valami más, orvosi oka van annak, hogy nem tudsz fogyni, pl. ahogy az első mondta, pajzsmirigyprobléma. Emellett én azért nem zárnám ki a hormongyógyszer hatását sem, mivel hát hormon mégiscsak. Ergo, ha az ételmennyiség csökkentése nem segít, mindenképp érdemes orvoshoz fordulni.

2012. febr. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem tudom miket eszel,de ahogy az előző hozzászóló is írta,felezd meg az adagodat,és ha még éhes vagy és nem bírsz az éhségeden úrrá lenni,akkor inkább dobj össze egy nagyon könnyü zöldségsalátát,az nem hízlal annyira(csak ne legyen gazdag,tehát ne legyen benne hús,meg zsír,meg az öntete se legyen zsíros) és azzal próbálj jóllakni.
2012. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 millaa1 válasza:
Szia! Én most kezdtem el fogyozni,(vagy inkább diéta és egyben életmodváltás:))Orvosi segitséggel:-)) a tévében szereplö Dr. Tóth Tamáshoz mentem el!!(NAGYON AJÁLOM SZIVBÖL,NÉZD MEG FENN VAN A NET-EN VIDEOI.) Kiderült lehet(még nincs vérvétel eredmény) hormonzavarom van,(soha ez magamtól eszembe se jutott volna!!)és nem is biztos hogy ön magam le tudtam volna fogyni.:-PPP vagy ha nagy nehezen le megy akkor is valószinü jó-jó ba kezdtem volna mint mindig. De most végleg le számolok a túl súlyal.:))Kerüljön akkár 1 évembe is. (vagy 1,5-be:))) Én most 104kg,és 170cm-vagyok. 33éves. És szülés után nagyon meghiztam és most hogy a kislányom 2éves lesz,még mindig tartom a súlyom.(ugyértem nem sikerült fogyni):-P Az a jó a dokiba,hogy személyre szabottan ad tanácsot. EZ SZERINTEM NAGYON FONTOS!!! Divat diétával,vagy divat fogyokurával nem fogsz tartós fogyást elérni.:-PPP ..szerintem. Föleg hogy problémád van a cukorszintedel. Fontold meg MEGÉRI!!!!Röviden ennyi:-))
2012. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az adagok felezésével az a gond, hogy akkor a kiszámolt szénhidrátmennyiség is csökken, és leesik a cukrom, ergo rosszul leszek.
2012. febr. 8. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!