Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akinek gyors az anyagcseréje,...

Akinek gyors az anyagcseréje, az gyorsabban is fogy? Vagy nincs összefüggés?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon elcsépelt szó ez az anyagcsere, énsem vagyok teljesen képben de a legtöbben mindenfélével összekeverik, pl az emésztés sebességével.

Az anyagcserénk sebessége a sejtszintű folyamatok intenzitása, és nagyobb mértékben függ az életvitelünktől mint az adottságainktól. Legalábbis én ezt raktam össze az eddig olvasottak alapján. Mindenképpen van összefüggés, belassult anyagcserével kevesebb energiát használunk, hogy éhezés idején sokáig életbenmaradjunk.

2012. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akinek alkatilag gyors, az eleve nem is tud hízni.


Leht gyorsítani pl. növény táplálékkal, vízzel, zöldteával.

Ha viszont koplalsz, akkor lelassul. Emiatt nem jó böjtölni, mert a lelassult rendszer utánna sokkal tovább dolgozik a hirtelen újra bevitt táplálékon.

2012. febr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm az infókat!
2012. febr. 28. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!