Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Torna aerobik és futás helyett?

Torna aerobik és futás helyett?

Figyelt kérdés
Szép lassan áttérek az egészséges életmódra.Kezdtem azzal hogy leszoktam a dohányzásról, a táplálkozásomon is rengeteget változtattam, sőt egyben a családomén is.Valamennyit sikerült is fogynom de szeretnék még, és nagyon szeretnék valami sportot is elkezdeni,A mozgás fent említett formáit egyszerűen utálom, szívesebben erősítgetek a férjem kondigépén, persze eddig ritkán és rendszertelenül.A kérdésem az lenne hogyha jobban ráállnék az gyorsítaná annyira a fogyásomat mintha pl futnék vagy tornáznék?
2012. febr. 22. 20:22
 1/1 anonim ***** válasza:

A teljestestes edzés többet ér, de akkor azt úgy is kell csinálni. Tájékozódni mit hogyan kell, megtervezni, rendszervinni bele. Egy többfunkciós géppel meg egy szerelhető kézisúlyzóval azért már otthon is megvalósíthatod. Kezdetnek olyan edzésterv kéne amivel heti 3x minden izomcsportot megmozgatsz (mell,hát,váll,bicepsz,tricepsz,comb,vádli,has 1-1 feladat 4x12 vagy akár 4x20). pár hét után lehet majd ritkábban edzeni 1-1izmot de több gyakorlattal .de jobban nem folynék bele ,olvasgass utánna meg férjed is biztos tud segíteni.

viszont emellé is lehetne valamit kardiózni ha igazán hatékony akarsz lenni, főleg hogy az 1. 1-2hónapban még nem igazán tudod és a fokozatosság elve miatt sem érdemes szétgyilkoni az izmaidat. Pedig az lesz az igazán hatásos, extrém módon kell stimulálni az izmokat ahoz hogy nagy tápanyag igény keletkezzen.

2012. febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!