Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok nekem? Elsősor...

Mit tanácsoltok nekem? Elsősorban (hasonló) nők válaszát várom.

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, viszonylag jó állással, szerető férjjel, családdal. Mindig is szerettem főzni, és enni is. Éppen ezért szinte egész életemben duci voltam (részben családi "örökség" is). 2 éve majdnem 82 kiló voltam (175 cm), de sikerült lefogynom 70 kiló. Viszont az utóbbi negyed évben rengeteget híztam, majdnem 10 kilót. Az egészségemmel nincs gond, rendszeresen járok orvoshoz. A környezetem nagy része elfogad olyannak, amilyen vagyok, és én is elfogadtam magam, a párom is engem. De az utóbbi időben elkezdett zavarni a súlyfelesleg. A probléma az, hogy sportolni nem nagyon tudok, egy baleset miatt, diétázni nem szeretek, és nem is nagyon tudom betartani. Mit tanácsoltok?
2012. febr. 26. 21:04
 1/4 A kérdező kommentje:
*72 kilóra.
2012. febr. 26. 21:05
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor ideje, hogy új receptek után kutass! :) Ajánlom az Update módszert! Próbáld ki az úszást.:)
2012. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az "örökség" dolgot felejtsd el egy életre. A kövérséget NEM lehet örökölni, csak a rossz táplálkozási szokásokat.

Ha 3 hónap alatt híztál 10 kilót, nem ártana dokihoz fordulni, lehet hormonális oka vagy egyéb betegség. Vagy nem szedsz valami gyógyszert a baleset miatt, amitől hízni lehet? Pl. szteroid tartalmút?

Ha egészséges vagy, akkor használd ki, hogy szeretsz főzni és kísérletezz alacsony kalóriatartalmú ételekkel, amikből jóllakhatsz. Mert ha normál kajákkal akarsz lefogyni, akkor folyton éhes leszel, olyan keveset ehetsz belőlük.

Nem fogyózni kell, hanem átszokni olyan étrendre, ami nagyrészt egészséges, alacsony kalóriatartalmú ételekből áll, viszont... egy idő után (ha már normális a súlyod), megenged néha-néha egy "hagyományos" kaját vagy sütit.


Nem írtál a balesetről, biztos, hogy semmi nem jöhet szóba? Napi 1 óra séta is több, mint a semmi... Szokták ajánlani... Az úszás pedig tehermentesíti a szervezetet.

2012. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kövérséget lehet örökölni, mint ahogy gizda testalkatot is. Aki ezt nem ismeri el, az valószínüleg szerencsés típus, de sajnos nem mindenki tartozik ide.

Egy rosszabb genetikából is ki lehet hozni egy átlagos alakot, de nagy meló.


Én azt tanácsolnám, hogy a tiltások helyett koncentrálj arra, hogy milyen egészséges ételeket szeretsz, és edd ezeket. Ha már mindenképp nassolsz, csak jó minőségű édességet vegyél (ne tortabevonót, hanem valami 4-500 forint fölöttit) Így kevésbé valószínű, hogy teleedd magad vele.

Igyál sok vizet.

2012. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!