Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Te hogy csinálnád? Hogy...

Te hogy csinálnád? Hogy állnál vissza, mit tennél a helyemben? Légyszi csak értelmes válaszokat nekem ez tényleg nagyon rossz, és tényleg megszakad a szivem, hogy mindennap ezt át kell élnem, de egyszerűen nem megy?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni. Undorordtam magamtól lefogytam 3 hónap alatt 30 kilot (tudom, tudom..)

koplaltam, rosszul voltam 175cm 48-50 kilo vagyok jelenleg

én is tudom hogy ez beteges(úgy is nézek ki) de nem bírok visszaállni

nos az a legrosszabb hogy ami anyu főz-nem csak ilyen egészségtelen kaják, de nem is mindennap csirkemell mert anyagilag ne, bírnánk de azért jó kis kaját és nagyon finomak is, csak nem tudok belőle enni mert arra gondolok hogy ezektől híztam (pedig tudom hogy nem hanem az adggal volt a baj meg a sok nasival) pl ma is volt rakottkrumpli (főtt krumpli, tojás, lecskolbász, joghurt és reszelt sajt) de egyszerűen nem bírtam belőle enni még mielőtt megcsinálta volna kivettem 2-2 főtt tojást ls krumplit és azt ettem

és ez csak egy példa, a többit is így szoktam

látom rajta hogy rosszul esik neki, hogy főz és én nem eszem meg a főztjét, pedig direkt olyanokat is szokott csinálni

pl lecsós oldalas(direkt sováyn karajt vesz) hozzá nem tarhonya hanem barnarizs, vagy pl gulyáslevesbe pulykahúst teszt, husokat sütőben süti zacskóbak, töltött csirkének tesz bele gombát, répát, céklát és kevés kenyeret, paradicsomoshúsgombóchoz darált sertéshús vagy pulykaús, nagyon pici cukor és inkább bazsalikomosan/fűszeresen

csirkemellsonka, csirkecombok sütve de a bőre leszedve stb stb

de egyszerűen nem megy nem bírom megenni

mit tegyek


2012. márc. 16. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
keress fel egy orvost...egyrészt kezelni kéne az anorexiád, másrészt meg azt a sok betegséget is, ami a koplalásodból lett
2012. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen nem bírtam tovább, és mindent megeszek, péksütik, csoki, csipsz, egyedül a zsíros nem megy, mert attól hánynom kell. De jó lenne 53-ra felmenni, mert így nagyon szr, semmi alakom nincs.


Te viszont keress fel orvost, mert ez nagyon súlyos. Pszichodoki, valamint gasztroenterológus.


Én am. 168-hoz vagyok 47, te jó ég, hogy nézhetsz ki! Tiszta gebe! Pfuj - magamra is.

2012. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha abból indulunk ki, hogy koplaltál és 3 hónap alatt 30 kg fogytál akkor valószínű van akaraterőd. Azt ajánlom, hogy lassacskán kezd el növelni az adagokat. Gondolom kcalt nem számolsz, de pl úgy gondolom, hogy hetente növelnéd a napi kcal beviteled adagját pl. 200-300-al amíg eléred a 2000 kcalt. Mozgást is iktass be, nem a fogyás miatt hanem, hogy tapadjon izom rád, gondolom a koplalás miatt rendesen legyengültél. Ahogy rávetted magad, hogy fogyj úgy kell rávenni magadat, hogy hízzál. A súlyod meg ne nézd. Szerintem 55 kg-ra vissza kéne híznod (testalkat kérdése) és, hogy ezt ne csak zsír legyen, végezz súlyzós edzéseket, vagy valami erősítés (fekvő ilyesmi).

A kajálást pedig erőltesd magadra, ne legyél akarat gyenge, szedd össze magad, mi értelme volt a 3 hónapnak, ha most ugyan úgy undorodsz magadtól? Semmi!

Szóval vedd rá magad fokozatosan, ha kell segítség szólj az anyudnak, ahogy látom törődik veled, mond el neki és kérd ki a tanácsát.

A lényeg, hogy ne törődj bele ebbe a helyzetbe se és a másik, hogy ne fogyj tovább. Küzd és kapd össze magad. Az immunrendszered gondlom rendesen legyengült szóval vegyél valami multi vitamint és egyél ehhez megfelelő ételt is, hogy betudjon épülni a vitamin a szervezetedbe. A vitamin hiány miatt érezheted magad letörtnek, fáradtnak és persze az energia hiány miatt.

Itt is ugyan úgy mint a fogyásnál a mozgás és a megfelelő étkezés és persze az akaraterő segíthet, csak itt több kalória (energia) és a kardio mozgás helyett inkább erősítés.

Szóval hajrá!


Am. nem lóg a bőröd és fiú vagy lány vagy?

2012. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm

lány vagyok és nagyon csúnya sajnos

tiszta gebe:S

2012. márc. 18. 17:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha szerinted gebe vagy akkor miért siránkozol? Mármint miért nem eszed meg anyukád főztjét ha tudod hogy sovány vagy?
2012. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

tudom hogy sovány vagyok

de egyszerűen nem bírom megenni félek hogy hízok (pedig tudom hogy kéne) ha már egy kicsit zsírt látok rajta a hideg kiráz, jáj bele se tudok gondolni, sajnos...

2012. márc. 18. 20:01
 7/11 anonim ***** válasza:
az előző előttivel értek egyet teljes mértékben... de a vitamin-dolgot az elején komolyan kéne venni. vasat, kalciumot, b-vitaminokat mindenképp. ez pont az a három, amiből nem szar minőségűt is lehet kapni olcsón. és mehet a c is ezerrel
2012. márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Miért félsz a hízástól? Neked nem az lenne a "megváltás"??
2012. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Már írtam korábban és ahogy látom a zsíros, ill. a cukros dolgoktól vagy kiakadva. Nem csak a "szemét" ételektől lehet hízni, egészségesen is lehet. Zabpehely nagyon jó szénhidrát forrás és fehérje is van benne+ tej amiben rengeteg fontos tápagyag és vitamin található. Vagy olajos magvak (tökmag, pisztácia, napraforgómag stb.). Rizs, sovány húsok (csirke, hal stb.) rántva, grillezve. Zöldségek, gyümölcsök. Nem muszáj csokit, péksüteményeket és egyéb ilyen hasznavehetetlen dolgokat enned.
2012. márc. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi

ma is ettem egy nagy tál zabpelyhet olyan 50-60gramm lehetett

100gramm rizst vagy egy kicsivel többet 1.5 sz nagy csirkemellett 200gramm túrót, 2almát, 2 narancsot

2012. márc. 25. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!