Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlytartás? Ki hogyan csinálja?

Súlytartás? Ki hogyan csinálja?

Figyelt kérdés

Sikeresen elértem az álomsúlyt, de most nagy gondban vagyok!

Nem tudom megtartani! Hogy csináljam? Már soha többé nem ehetek meg jóízűen egy óriáspizzát, hamburgert, egy tábla csokit, vagy sütit? :( Ezeket mostmár örökre felejtsem el? úgy érzem ez nem fog menni! Ti, akik már jó ideje súlyt tartatok, hogy csináljátok? mit tanácsoltok? Hogyan kezdjek hozzá, hogy vezessem be a "bűnösebb" ételeket lassan, hogy ne hízzak vissza? Kérlek segítsetek!



2012. márc. 27. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ehetsz bármit csak ne este és mértékkel :)
2012. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mértékkel! Nem "bevezetni" kell, hanem egyszer-egyszer megengedni magadnak. Ha úgy "vezeted be", hogy a végén már úgy kajálsz, mint a fogyókúra előtt, akkor ugyanúgy meghízol, mint akkor, hiszen ugyanazt eszed.

Ha normálisan fogytál, nem koplalással, ha havonta 2-szer elmentek mekibe, ehetsz egy hamburgert sült krumplival, igen, még akár vacsorára is. De heti 3-szor nem. A csokit is megeheted, de ki a fene eszik meg egy tábla csokit egyszerre? Nem elég 3 kocka vagy egy túró rudi? Az óriáspizzáról meg annyit, hogy egy normál adag pizza NEM hízlal, de ha mindenáron túl akarod zabálni magad, azt bármivel teszed, hízlalni fog.

Tehát: 2 szelet pizza, akár hetente.

Természetesen nem úgy, hogy bereggelizel (vagy éppen csak egy narancsot eszel), ebédre megeszel egy óriáspizzát meg egy fél tábla csokit, majd vacsorára mekizel, és megeszel még egy sütit is desszertnek, meg még 1,5 liter kóla. Oszd be! 90%-ban maradnod kell az egészséges, normális kajáknál. Ha észreveszed, hogy híztál 2 kilót, akkor még ennél is jobban vissza kell fognod magad.

2012. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bizony, igazuk van az előttem szólóknak. Igazából ehetsz bármit, de a mérték nagyon fontos, és, hogy lehetőleg ne egyszerre edd a hizlalóbb dolgokat.

Pl. ha egy nap ettél egy kis csokit (ne egy egész táblányit!!), akkor aznap ne egyél pizzát is. Ilyesmire gondolok.

Ha kicsit úgy veszed észre, hogy híztál, akkor fogd vissza magad megint egy ideig, így tudod kontrollálni, hogy ne hízzál el. (1-2 kiló nem a világ, amúgy fel sem tűnik, de, ha már ott megfogod a dolgot, akkor később sem lesz gondod!)

Most én is ezt csinálom: súlytartásnál vagyok, de mivel a hétvégén kicsit elengedtem magam (fagyi, csoki...), ezért most ezen a héten jobban odafigyelek. Kb. egy kilóval vagyok most több, mint előtte, remélem, hogy ez ilyen átmeneti "hízás" volt csak. Nem azért, mert egy kiló számítana, hanem, hogy a trend ne a hízás legyen.

2012. márc. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!