Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől fájhat a sípcsontom és...

Mitől fájhat a sípcsontom és a lábszáram futás közben? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Múlt héten hétfőn kezdtem futni. Tegnap és ma, amikor futottam egy idő után elkezdett fájni a lábszáram, a sípcsontom körül. Olyan furcsa érzés volt, leírhatatlan, de kb. azt éreztem, hogy állni sem bírok tovább, hogy nem futni vagy sétálni.

Én arra tippelek, hogy azért fájhat, mert a pályán, ahol futok kissé kemény a salak. A pálya közepe viszont füces placc és gondoltam futok annak a szélén, de mivel nem volt gondozva és ki van szárazva, full kemény, összeállt föld van ott is, tehát az sem jó.


Fájhat ettől a lábszáram? Mit tehetnék a fájdalom ellen?



2012. ápr. 3. 19:17
 1/8 A kérdező kommentje:

Tehát, kissé félreérthetően fogalmaztam meg, kijavítom: futás közben fáj a lábszáram, főként a sípcsont környékén.


Azt nem gondolnám, hogy a súlyomból adódik a probéma, ugyanis 161/60 vagyok, tehát túl nagy súlyfeleslegem nincs.

2012. ápr. 3. 19:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! én már több, mint egy hónapja futok. Az elején nekem is ott fájt, ahol leírtad. Aztán menni is alig bírtam... Szerintem (legalábbis nálam) azért volt, mert egyáltalán nem volt hozzászokva szegény lábam... :D Már most nem fáj, de még kicsit érzem. Barátnőm edzőteremben futott, neki is 2 hónapig fájt, nekem csak 1,5... Szóval kitartás, majd hozzá szokik a lábad. :P
2012. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Remélem én is hozzászokok majd.

Erre nem is gondoltam, pedig eléggé kézenfekvőnek tűnik. Én sem vagyok hozzászokva az aktív mozgáshoz, mert a heti 2 tesi óra nulla.

2012. ápr. 3. 20:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom nem vagy hozzászokva,esetleg van némi tulsulyod,is hirtelen megterhelted a csontjaidat.

Én is igy voltam a futással,de pár hét alatt elmultak a fájdalmak,szedtem napi egy kalciumtablettát is csonterősitésképp.

2012. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a bringázás,és vagy az uszás sokkal kedvezőbb abbol a szempontból,hogy nem terheled vele az izületeidet.
2012. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az izületeim szempontjából jobb lenne más sport, de nekem mindenképpen olcsó megoldás kell. Úszni nem úszhatok betegség miatt, biciklizni pedig eléggé bizonytalanul tudok. :S Meg hát szeretek futni. :D

Kipróbálom a kalcium pezsgőtablettát. :)

2012. ápr. 3. 20:56
 7/8 TrükkösBélabá válasza:
Csonthártya gyulladásod van a megerőltetéstől.Nekem is volt, saját tapasztalat olyan érzés mintha eltört volna a lábad.A futást hanyagold pár napig pihentesd a lábad mert csak rosszabb lesz.Sportkrém vagy pl nekem a hűsítő lóbalzsam segített Mindennap futni csak azoknak javasolt akik már profik ebben a sportban.Egy nap futás és aerob edzés egy nap erősítés, ha fáradt vagy nyugodtan kihagyhatsz egy napot.Regenerálódnia kell a szervezetednek az edzés után.Ha kezdő futó vagy olyan tempót válassz ami nem megterhelő ,nem kell megfulladnod a levegő hiánytól két perc után.Mondjuk 2 perc futás 2 perc séta ezt ismételd egymás után ötször.Fokozatosan növeld a futás idejét és csökkentsd a sétát.
2012. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A jelek egy csonthártyagyulladásra utalnak. Azonnal hagyd abba a futást, amíg teljesen el nem múlik a fájdalom, és utána még egy pár napig. Aztán óvatosan kezdd újra, jó futócipőben. Sportcipő nem jó. Lestrapált öreg futócipő sem jó, 1000-1500 kilométerenként cserélni kell.
2012. ápr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!