Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul, hogy...

Mit csinálok rosszul, hogy egyre rosszabbul bírom az edzést?

Figyelt kérdés
December óta csinálom (szobabicikli, taposógép), fokozatosan emeltem: 1. hét 5 perc, 2. hét 10 perc, 3.-4. hét 15 perc, 5.-6. hét 16-18 perc, 7.-8. hét: 20 perc...sajnos ez lett a maximum, mármint a 20 perc, amit január végére értem el. Viszont azt vettem észre magamon már jópár hete, hogy nem hogy belejöttem volna, hanem egyre rosszabbul bírom, és már a 20 perc sem megy, vagy csak nagyon nehezen. Pedig semmit nem változtattam, mindent ugyanúgy, ugyanakkor csinálok, ugyanúgy étkezem, nem voltam beteg, stb. Mit rontok el vajon?
2012. ápr. 4. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem semmi baj a kondícióddal, egyszerűen talán kezded unni a dolgot. nekem is volt ilyen, aztán egyszer míg szobabicikliztem (én is 20 percig), végig beszélgettem valakivel,és észre se vettem hogy eltelt az idő. próbáld ki hogy ha otthon van a bicikli és a taposógép akkor közben filmet nézel, ha edzőteremben akkor meg egy barátoddal mész és közben beszélhettek, vagy zenét hallgathatsz, csak ne arra koncentrálj hogy még 10 perc, még 9 perc... talán így jobb lesz.
2012. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igaza lehet az előttem válaszolónak. Én megfigyeltem, hogyha közben zenét hallgatok nem tűnik olyan hosszúnak az idő, nem nézem folyton közben az órát, hogy mikor telik már le az idő. És úgy tűnik akkor tovább is bírom az edzést.
2012. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
próbáld fokozni a vasbeviteledet, cékla, spenót, sóska, máj, húsok, ettől jobb lesz a szervezeted vérellátása, vagyis többet fogsz bírni
2012. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dávidking20 válasza:
Vigyázz lehet túledzés áll a dolog mögött pihenj pár napot és utána kezd megint
2012. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
létezik olyan hogy túledzés?
2012. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dávidking20 válasza:
persze, nálam is szokott lenni ha sokat fekvőzök de nem hagyok pihenő időt az izmaimnak, szóval pihentetni is kell.
2012. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogyne létezne túledzés, azt rontod el hogy báár nem írtad látatlanban azt mondom hogy nincsen pihenőnapod, a legjobban edzett emberek is tartanak heti 2-3 pihenőnapot, hogy tudjanak regenerálódni,vagy szándékoltan beiktatott pihenő hét is lehet, valamint a kajálásod nem megfelelő ha az lenne akkor nem lenne gond a teljesítménnyel, <--persze ha leírnád a kajádat akkor többet tudnék mondani, de kaja + pihenés kell a teljesítményhez
2012. ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egyel kicsit tobbet
2012. ápr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Úristen....oké hogy régi már ez a kérdés, de nem bírtam ki, hogy ne írjak. Micsoda ostobaság, hogy közben figyelj másra és úgy nem fogod észrevenni, hogy eltelt az a 20 perc. Pontosan az a lényeg, hogy koncentrálj az edzésre, mert akkor érsz el vele valamit, ha nem figyelsz oda rá akkor ne is eddzél. Számos oka lehet annak, hogy nem bírod. Pl.: túledzés, tápanyagbevitel hiánya, kevés zsír, vagy vashiány, akár stressztől is lehet, vagy bármilyen betegségtől, egy kis megfázással sem jó érdemes edzeni.
2015. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Uhh, ezt a kérdést még én írtam ki 3 éve :D Utólag belátom, hogy már masszívan anorexiás voltam, még jó, hogy nem bírtam az edzést. Mikor a kérdést kiírtam, 40-41 kg lehettem a 169 centimhez, végül a kérdés kiírása után fél évvel, 31 kg-san kerültem kórházba.


De meggyógyultam! :)

2015. márc. 18. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!