Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A futás tudom hogy elég jó...

A futás tudom hogy elég jó zsírégető mozgás, a biciklizés is az?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
A futás akkor jó zsírégető, ha elég edzett vagy, különben inkább állóképességnövelő/fenntartó. Tempós gyaloglás jobb, ha nem vagy nagy futó. Biciklizés is jó, abból is a közepes tempó, mert azzal is lehet vadulni.
2009. jún. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom, nem is futok, pontosabban kocogok, így aerob olvastam róla már sokat itt, a biciklihez van edzettségem és azt se nagyon viszem túlzásba, olyan normális tempó de mégse az az öregemberes.
2009. jún. 16. 20:23
 3/3 Krisz85 ***** válasza:

Szia!


Hivatalosan fél óra futás, egy óra bringázásnak felel meg, ami helytálló is nagyrészt. Viszont tényleg akkor jó ha edzett vagy. Bár sokan azt hiszik, hogy ha egy mozgás monoton akkor jó zsírégető, és ez így helyes is, viszont van egy intenzitás zóna, ami felett már inkább zsírt égetsz jobban, viszont ezt csak edzett egyéneknél tapasztalaható. Ezért is helyes, amit előttem írtak.

A bringázás is aerob tartományban égeti jól a zsírt, pláne éhgyomorra /két órával az aktuális étkezést követően/. Edzés követően azonnal kaja.

2009. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!