Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért eszi mindenki a zabpelyh...

Miért eszi mindenki a zabpelyhet a diétájához mikor hizlal?

Figyelt kérdés
Akartam venni egy csomag zabpelyhet, mert sokan azt eszik diétás étrendjükbe, de mikor megláttam hogy 64 CH van benne (ugyan ennyi fehér kenyérben van 52 ch) akkor nagyot néztem és inkább vissza tettem a polcra. Miért eszi mindenki ezt a diétájához mikor hizlal?
2012. ápr. 7. 13:59
1 2
 1/15 Pfdksdf ***** válasza:
100%

A polcra való vissza rakás helyett utánaolvashattál volna, hogy mennyi fontos, értékes tápanyag van benne.

Igen, CH, de minőségi! Kell a szénhidrát is. Főleg reggel.


Egyébként sokan pl. a virslit tartják fogyókúrás ételnek, na én meg azt nem enném meg soha, pedig diétázom, de szemetet nem eszünk, amiből a szervezetnek semmi haszna.


L21

2012. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen hülye kérdést régen olvastam...

Látom, lassan és gyorsan felszívódó szénhidrátról még nem hallottál.

De a zabpehelyből megeszel 30 grammot mondjuk 1 dl tejjel, 22 gramm szénhidrát (nekem 58 g ch-t ír 100 grammra...)

Kenyérből 2 kicsi szelet szintén kb 22 gramm ch, feltételezem, nem üresen eszed...

Na mind1.

2012. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Krisz85 ***** válasza:
100%

Nem hízlal, nincs az ételeknek magutól fogva tulajdonságuk a hízásra, az emberi test nem így műküdik. Hosszú lenne ezt most levezetnem, de azért jó, mert:


- bár ennyi ch-van benne, áltlaában reggel eszik,


- két jó tulajdonsága van: egyrészt alacsony a GI indexe, magyarán nem bas//za fel az inzulinszintedet a csillagos egekbe, tehát lassabban szívódik fel, és haszonosul,

-ez előbbi tulajdonságából jön, hogy a testet (izmokat) fokozatosan látja el szénhidráttal a mérsékelten kiváltott inzulintermelés következtében (=alacsony GI index),

-az izmokat töli, pl egy alma bár alacsony GI indexű a benne található cukor, tehát jó lenne mégsem jó, mert valamiért a gyümölcscukor rohadt szarul tölti az izmokat szénhidrátokkal, ennek okán diétában nem jó a gyümölcs, kvázi hamarab csinál belőle zsírt a tested.

-a zabpehelyben van zsír is, viszont ez jó minőségű telítetlen zsír,

2012. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Pfdksdf ***** válasza:
100%
És a fehér kenyérhez ne hasonlítsd, nem a kalóriatartalma vagy a ch tartalma a gáz, hanem az, hogy egyszerű szénhidrát.
2012. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Pfdksdf ***** válasza:
100%
Ja, és igen, tényleg frankón eltelít, én reggel megeszem, utána elmegyek terembe edzeni, ott nem kicsit vagyok, meg még utána beszélgetek is egy csomót, mire hazaérek, nem vagyok éhes (de eszek, mert kell).
2012. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért is eszik ezt, mert nagyon gyorsan, és hosszan tartóan eltelíti a gyomrot.
2012. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Én laikus vagyok ilyen Ch dolgokban.

De én reggelire mindig zabpelyhet eszem.1 okból.Reggel megeszek egy kistányér zabpelyhet,és simán gyomorkorgás nélkül kibírom egyig vagy kettőig hogy ne éhezzek.Eszembe sem jut nassolni,vagy nem jár azon az agyam már 10 órakor hogy mit kapjak be,mert korog a gyomrom.

Ha kenyeret eszem reggelire,azt nem esze üresen.Vaj,meg valami felvágott.De nem sokkal később már nyitogatom a hűtőt..Ami a lényeg én úgy vettem észre,hogy amióta csak zabpelyhet reggelizem bizony fogytam.

2012. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom, hízlal-e. Az biztos, hogy ha fel akarnak hizlalni egy állatot, zabot adnak neki.

Én ha megeszek egy müzlistálkányi zabpelyhet, nem mindig érzem jóllakottnak magam. Utána simán betolok még egy szelet vajas kenyeret egy főtt tojással.

2012. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a felvilágosítást.


A "hülye idióta" jellegű válaszolóknak pedig szintúgy köszönöm hogy értelmes ember módjára írtak ide.... mindenesetre jelentettem őket a moderátornak.


Nem tudtam hogy ennyire hasznos a zabpehely ezért tettem fel a kérdést. Testépítő ismerősöm mondta ugyanis hogy hizlal, ő tömegnövelésnek eszi....

2012. ápr. 7. 15:29
 10/15 Pfdksdf ***** válasza:
75%
De nem véletlen nem eszik ő sem fehér kenyeret, inkább zabpelyhet. Meg gondolom nem olyan mértékben eszi, mint 1 diétázó ember. :D Barna rizst is esznek, ha tömeget akarnak növelni, és én is, aki fogyni akarok, csak nyilván nem azonos mennyiségben. :))
2012. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!