Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy mérleg...

Hogy lehet az, hogy mérleg szerint fogytam 6 kilót, mégsem igazán látom magamon a változást. Hány kilótól látványos?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem már 3-4 kg is elég látványos volt. Jó lenne, ha részletesen leírnád a módszeredet, mit ettél és mennyit, mit sportoltál, és mennyit, mert vagy ebben van valami bibi, vagy csak te nem látod a változást (ezért érdemes a centiket is mérni).
2012. ápr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sajnos mozogni nem nagyon szoktam pluszban, de ezt is be akarom építeni. Kb annyit mozgok, amit munkában, bár ott pörgök eléggé.

Keveset eszem, max 600-700 kalória és kevés szénhidrát. Főleg zöldség, hal és csirkemell és gyümölcsök. Egy nap 4-5 alkalommal keveset.

Néhány nadrágomon ugyan úgy látszik, mintha kicsit bővebb lenne, de ruha nélkül semmit nem látok. Semmi sem kisebb, semmi sem laposabb. Már arra is gondoltam, hogy a mérleg rossz, mert volt már, hogy rövid idő különbséggel két eltérő eredményt mutatott (nem annyira jelentős eltérés).

Lehet tényleg centiket kéne mérnem, mert párom szerint nekem egyébként sem reális a testképem :(

2012. ápr. 12. 12:25
 3/15 anonim ***** válasza:

Amit most csinálsz "fogyókúra" címén, az egy nettó hülyeség, így már semmin sem csodálkozom.


Ha nem sportolsz, és ilyen hülyén táplálkozol (1200 kalória a minimum, és még az sem igazán elég!) nem zsírt veszítesz, hanem izmot. Ezért van, hogy nem látsz semmi változást, mert lefogysz ugyan a mérleg szerint, de plöttyedt leszel, nem pedig szép feszes.


Mozogni kell, és eleget enni. Mozgás mellett nyugodtan bevihetsz 1500-1600 kalóriát, persze nem szemétből, hanem fehérjedús, egészséges táplálkozással.

2012. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza!
2012. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát én az 1500-1600 kalóriát igen soknak tartom. Most hogy 600-at viszek be, így is mindig jól vagyok lakva, mi lenne, ha ennek a kétszeresét zabálnám be. Nem szívesen tömöm magam, főleg ha elvileg diétán vagyok.

Előbb-utóbb biztosan fog látszódni is, olyan nincs hogy ne látszódjon. Ismerősöm kórházban dolgozik. Ott a kórosan elhízott emberek napi 1000kalóriás diétán vannak, nem mozognak (többségük nem is bírna) mégis fogynak. Én meg azért nem fekszek egész nap.

2012. ápr. 12. 17:27
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen, de a kórosan elhízott, kórházban 1000 kalórián tartott emberek sem lesznek utána szép feszesek, csak a mérleg mutat kevesebbet, ez nálad is megvan.


1200 kalóriánál kevesebbet enni hülyeség és nem vezet eredményre.

2012. ápr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor látványos a változás,ha csökken a testzsírszázalékod.ilyen kaja és nulla mozgás mellett ledobtál magadról 6 kiló vizet+izmot,és talán egy minimális zsírt.

Ezért (is) szoktam mondani,hogy nem a testsúly a mérvadó,lehet valaki 40 kiló is,ha magas a testzsirja hájasnak ,plötyedtnek fog tűnni.

2012. ápr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ja,és ha nem kőműves vagy akkor a munkát sportnak titulálni nevetséges és önbecsapás.Kezdj el edzeni valamit.Aerob,vagy intervall edzés.
2012. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, miért tettem fel ezt a kérdést. Majd látszani fog, amikor eljön az ideje, mert másfél hét után hová is várnék csodát. Így is elégedett lehetnék, hogy ennyit elértem eddig.

Három évvel ezelőtt lefogytam majdnem 15 kilót. (Látványosan, nem voltam plöttyedt). Nem mozogtam semmit, csak diétáztam. Még csak nem is álltam és szaladgáltam napi 8-10 órán keresztül, mint most. Keveset ettem, és ültem a gép előtt egész nap. És persze fogytam. Annyi különbség volt, hogy Lindaxa kapszulát szedtem. (Amit sajnos már nem forgalmaznak, így többé-kevésbé egyedül kell ezzel megbírkóznom.)

Az elmúlt fél évben két barátnőm fogyott le kevés kajálással. Mindkettő nagyon csinos mostanra és 1-2 kg ingadozásuk van azóta is. Nem mozogtak, az egyikük legalábbis biztosan nem.

Rengeteg ismerősöm fogyott (tartósan) minimális vagy semennyi mozgás nélkül.

Szóval itt azt hiszem a türelmemmel van probléma!

2012. ápr. 12. 18:52
 10/15 anonim ***** válasza:

1,5 hét után hat kiló,mikor nagyon maximum 1,5 nél kéne tartani.. ez is oylan sikeres fogyókura lesz,mint az előző.

Amúgy ha hajtogatod a hülyeséged,akkor tényleg felesleges volt írni.Menj szépen éhezni türelemmel.

2012. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!