Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik egészségesen étkeznek...

Akik egészségesen étkeznek sosem esznek édességet?

Figyelt kérdés

csoki vagy süti? esetleg valami üdítő?

tényleg ki lehet bírni ezek nélkül egy életen át?:S


2012. ápr. 13. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
70%+csoki = minőségi
2012. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bírom ki. Az étkezéseimet igyekszem nagyjából egészségesen belőni, hogy mindenből jusson a szervezetembe. Fehér kenyérről lemondtam, péksütikről is, zsírt sem használok, olajat sem, mert ezek nem okoztak gondot. Szinte minden, amit eszek saját készítésű, így odafigyelek, hogy mit használok. Viszont ha úgy alakul, vagy olyanom van megeszem a sütit, amit anyukám süt, vagy veszek egy szelet 3Bit-et, mert megkívántam. Nem lesz tőle lelkiismeret furdalásom, nem agyalok rajta, mert azért 80%-ban egészséges kajákat eszek. Ha pedig kiszaladok a megengedett kalória mennyiségből, akkor dupla edzést csinálok. Nem lehet magadtól megvonni azt amit szeretsz, mert durva zabálási roham jöhet elő. Lehet, hogy nem most, nem egy év múlva, de előbb-utóbb előjön.
2012. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én próbálok minél egészségesebben étkezni, de az édességeket nem zártam ki az étrendemből.

Amiről lemondtam, azok az üdítők, a bolti rágcsálnivalók (kekszek, chipsek, stb.). Bolti nasik közül egyedül a csoki az, ami belefér, ezt is igyekszem magas kakaótartalmú étcsokiként megenni, ha már muszáj. Ezenkívül, amikor anyukám süt, abból eszek mértékkel.


Szerintem hetente 1-2 kocka csoki vagy két-háromhetente egy kis süti nem a világ vége. És sajnos tapasztalat, hogyha teljesen elhagyom őket, akkor egyszer rámjön a roham és fél tepsi sütit bevágok egyszerre. Akkor meg csak jobb, ha rendszeresen keveset eszem belőlük. :D

2012. ápr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne ennék? Különben is, a csokoládé zöldség. Kakaóbab, cukorrépa...
2012. ápr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én nem bírom ki édesség nélkül így megszabtam magamnak, hogy egy héten egyszer lehet. De akkor sem zabálok minden félét maximum két kocka csoki vagy egy szelet süti, éppen mit. Én úgy vagyok vele, hogy lehet enni édességet, de mértékkel és nem mindegy, hogy milyet. Ha nagyon hiányom van, helyette próbálok inkább gyümölcsöt enni vagy olyan sütiket, kekszeket sütök amibe nem rakok cukrot (más édesítőszert sem) hanem gyümölcsöket.
2012. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!