Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha napi 1500 kcal-t viszek...

Ha napi 1500 kcal-t viszek be, de napközben lemozgok/elégetek 800-at, akkor az olyan, mintha 700 kcal-t vittem volna be a szervezetembe?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, nem eszerint táplálkozok, csak kíváncsi vagyok, hogy jól gondolom e. Mert mindenhol azt olvasni, hogy 1200-1300 kcal-val lehet fogyni. De ha mellette valaki fut/biciklizik/akármi mozgást végez pluszban, akkor az leszámolódik, tehát elvileg ehetne többet is. Vagy rosszul gondolom?

Jelenleg nem diétázom, nem ezért érdekel.


2012. ápr. 23. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
jól gondolod,így van
2012. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. ápr. 23. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem egészen.

Tegyük fel

1. egyén eszik 700 kcalt, nem mozog. Ezt a szervezete koplalásnak veszi, és átáll (átállhat) raktározó üzemmódra. Lassan fog fogyni.

2. egyén eszik 1500 kcalt, de lemozog 700-800-at. Ekkor nem éhezik a szervezet, érzékeli: kap kaját tehát nem kell raktározni! Ráadásul mozogsz is, ez szerotonint szabadít fel: boldogabb leszel, fittebb, egészségesebb.


A 2. ember csinálja jól.

2012. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ neked is!

Én is így gondolom különben, hogy a diéta sporttal a leghatásosabb. Mikor fogyóztam én 1300-1400 kalóriát ettem, mellette pedig sokat mozogtam, ami nem csak a diétámra volt jó hatással. Így bár már 1800-1900 kalória között étkezem, de a mozgás a mai napig megmaradt.

2012. ápr. 23. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!