Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék! Jól csinálom...

Fogyni szeretnék! Jól csinálom? Anareob mozgás!

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el mozogni, és az elején csak gyors, tempós sétával kezdtem, ma már kocogtam is.


A mai teljesítményem: 34 perc alatt 3 km, 5,4 km/h átlaggal.


Az elején kb 10 percet sétáltam fokozatosan emelve a tempót, majd kocogtam 800 métert, utána szusszantam, majd kezdtem megint emelni a tempót, megint kocogtam, majd megint léptem, és nyugalmi állapotig vittem a tempót, majd abbahagytam. Ez így nagyon rossz? Máshogy kellene csinálnom?


Zsírt szeretnék égetni, sokféle dolgot olvastam már róla, de nem tudom mi a jobb: váltakozó intenzitás, vagy állandó, "magas" pulzusszámú mozgás? Melyik ad hamarabbi LÁTHATÓ eredményt?


Köszönöm!


2012. ápr. 25. 22:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, anaerob, csak elgépeltem.
2012. ápr. 25. 22:36
 2/9 anonim ***** válasza:

jó csinálod.

egyébként meg kalóriát égetsz,nem csak kimondottan zsírt.

látható eredmény meg akkor lesz,ha az étrended kalóriadeficitben tartod és beviszel napi 2g/tskg fehérjét,legalább 3 hónapig.

amit meg csináltál inkább intervallum volt.

az időelosztást meg inkább így csinálnám kezdőként-

2perc kocogás/3perc tempós séta,ezt végig váltogatva.

2012. ápr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Smartguy86 ***** válasza:

Gondolom jelentős túlsúlyod van, azért megy maximum a kocogás. Ilyen esetben a kilók hamarabb jönnek le, ha megfelelően étkezel és folytatod az edzést. A nagyobb testtömeg mozgatása több energiát igényel, így eleinte hatásosabb lesz a fogyás is és hamar észrevehetsz változást.


Ami az edzést illet: anaerob - ezt arra mondjuk, ahol nincs jelen levegő. Gondolom nem visszatartott lélegzettel kocogsz :D Az aerob edzés.


Fontos is, hogy aerob legyen, hogy a szervezeted megkapja a megfelelő oxigénmennyiséget az energiatermelő folyamatokhoz. (ezért hívják zsírégetésnek, mert lényegében oxidációs folyamatok is zajlanak olyankor, tehát égés - persze ettől nem fogsz lángra kapni :D)


Szóval jobb lenne a konstans megemelt pulzusszám, mert az kedvez inkább a zsírhasznosulásnak. Persze találd meg azt a szintet, ahol még nem fulladsz és nem szédülsz.

2012. ápr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem, nincs annyira nagy túlsúlyom, 15 kilótól szeretnék megszabadulni. 160 cm vagyok, és 65 kg.


Távra, időre, vagy intenzitásra hajtsak? Melyik a jobb?


Az étkezést meg egyenlőre úgy alakítom, hogy mindent eszek amit eddig, csak sokkal kevesebbet, rendszeresebben, és kevesebb cukor, csoki, zsír tartalmú ételeket eszek(ha mégis ilyen kerül elém, akkor azt még a délelőtt folyamán bekapom, persze nem degeszre zabálva magam).


Szerintetek 3 hónap alatt le tudnám adni ezt a 15 kg felesleget?

2012. ápr. 26. 15:06
 5/9 Smartguy86 ***** válasza:

Cöh... Hát akkor mit bohóckodsz ilyen kocogással? 5,4 km/h, az egy erőltetett séta, nem kocogás, főleg nem futás. Gimnazistáknak a 3 km-t 12 perc alatt kell teljesíteni! Ez a cooper teszt és kötelező elvárás középiskolában.


Ha 160 cm-hez lennél mondjuk 90-100 kiló, akkor megértem. De mivel 65 kiló vagy, így nem értem, hogy miért ne lehetne futni?


Ami a célt illeti: szerintem 65 kilóról 15 kilót leadni olyan hamar,ahogy te azt szeretnéd, lehetetlen és felesleges is. Nem a mérleg kell, hogy legyen a mérce, főleg ha alig van rajtad zsír.


Inkább az izomzatodat és az állóképességedet fejleszd és ne törődj a mérleggel. A tükröt nézd, hogy jól nézel-e ki, illetve mérd magad szalaggal. Az izomszövet nehezebb, mint a zsírszövet! Ezért lehet olyan eset, hogy valaki nem fogy egy dekát sem, mégis eltűnik a pocakja és szép lesz a dereka.

2012. ápr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, szégyenlem is magam emiatt, de annyira rossz most még az állóképességem, hogy nem bírtam ennél többet. 5 km-t terveztem egy órára(a leggyorsabb tempóm 8.3 volt), de nem bírtam tovább, meg időm se volt több.


A bajom ott kezdődik, hogy nem izmosodni, hanem vékonyodni akarok. Ezért szeretnék zsírégetést csinálni, és nem izomnövelést.

2012. ápr. 26. 23:18
 7/9 Smartguy86 ***** válasza:

"A bajom ott kezdődik, hogy nem izmosodni, hanem vékonyodni akarok. Ezért szeretnék zsírégetést csinálni, és nem izomnövelést."


Itt tévhitekben élsz! Az izmosodás nem jelenti azt, hogy olyan leszel, mint Ronnie Coleman :D Sok nő hiszi azt, hogy ha súlyzózik, akkor ő gyorsan "túl izmos lesz" (ez nem vicc, sokan írják ezt itt is, meg tapasztaltam az életben is). Erre csak annyit szoktam mondani, hogy ha olyan könnyű lenne túl izmosnak lenni, akkor mindenki izomkolosszus lenne... :D


A test formásságát több dolog határozza meg. Az első és legfontosabb a CSONTOZAT. Ez genetikailag előre elrendelt, nem tudsz változtatni pl azon, hogy a csípőd milyen széles, mert a medencédből nem tudsz lefaragni. Ahogy a vállaid szélessége, a lábaid hosszúsága, az arcod kereksége vagy keskenysége is adott. Ezekkel együtt kell élni.


A !második! az izomzat. A csontokra tapadó izmok NAGYON SOKAT jelentenek valakinek a testi kinézetében. Jóformán azok adják a formádat.


Az izmok fölött KÜLÖNÁLLÓ rétegként helyezkedik el a zsír! A zsír az izomzat és a bőr között lévő szövet, kb olyan szinten különálló rész, hogy az izom felületén el tudod mozdítani a zsírpárnát (gondolom ezt nem kell magyarázni, magadon is megnézheted).


A legtöbb embernél az izomzat maga abszolút arányos testalakot adna, ha nem fedné zsír. De vannak olyan emberek is, akiknél a zsír nem számot tevő mértékben van jelen, viszont az izomzatuk nagyon fejletlen. Ilyen lehetsz te is, mivel felesleg nincs sok rajtad, mégis roppant gyenge az izomzatod, rossz az állóképességed, nem érzed magad "vékonynak".


Ezzel azt akarom mondani, hogy az izmaid fejlesztésével érheted el a célodat! Az izmok nagyon előnyösek több szempontból is: az egyik az, hogy minél fejlettebbek, annál többet tesznek hozzá a test kinézetéhez, tartják a belső szerveket (pl hasizom), kerekítik a kerek testrészeket (pl popsi, combok, vádli, derék). A másik - és ez a jobb - az izomzat nagyon sok energiát igényel ahhoz, hogy mozogjon, mivel rossz a hatásfoka. Minél fejlettebb az izomzatod, annál több zsírt tudsz elégetni a diéta során.


A tévhitről: az izomzatod fejlettsége nem attól függ első sorban, hogy te mennyit edzed azt az izmot (attól is, igen, de itt intenzív terhelésről beszélünk, nem 1-2 kilós súlyzókról, hanem 10-20 kilósakról), hanem attól, hogy megkapja-e a megfelelő fehérjemennyiséget a táplálkozás során. Ha te nem végzel izomtömegnövelő étrendet, akkor az izmaid hiába érzékelik, hogy a terhelés túl sok nekik, nem fognak növekedni, mivel nincs miből. Az állóképességük nőni fog, a zsírt egyre inkább égetik, mert kell az energia a regenerálódáshoz, de ennyi.


A zsír%-od minimalizálását szerintem felejtsd el, ahhoz gyilkos diéta kell, amit még a fitness világbajnokok se mindig tolerálnak. Neked most az a dolgod, hogy megdolgoztasd az izmaidat és a keringési rendszeredet egyszerre!


Attól meg ne félj, hogy túl izmos leszel, mert tuti, hogy nem leszel. Tévhit, hogy van választásod, hogy most akkor izmosodni akarsz vagy pedig zsírt égetni. A kettő csak együtt működik!

2012. ápr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Smartguy86 ***** válasza:
Jah és a futás -> ha nem megy a futás, akkor ne azt csináld, hogy inkább nem is futsz, hanem kocogsz. Akkor fuss egy ideig, ha nem bírod lassíts kocogásra egy ideig, majd megint fuss. Tapasztald ki, hogy mi az a tempó, amin kényelmesen tudnál pl beszélgetni valakivel (ez az elfogadott nézet a futás sebességét illetően). Azon a tempón kell futni! Fontos, hogy a pulzusod ne pörögjön se túl gyorsan, se túl lassan.
2012. ápr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást! :D Nagyon NAGYON jól jött! Köszönöm! :)
2012. ápr. 27. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!