Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Áhh segíts kérlek, adj tanácso...

Áhh segíts kérlek, adj tanácsot, nem bírom tovább, itt ülök az ágyon és bőgök, teljesen kivagyok, mit tegyek ellene, mivel tereljem el a figyelmem, kérlek?

Figyelt kérdés

nem bírom tovább... régen anorexiás voltam, de nem bírok kijönni belőle, pedig ha tükörbe nézek hányok, 165cm 40-45 kg körül mozgok, nincs testem, csak bőr és csont ma is amikor fürdés után bekentem magam a csontot kentem, kivagyok mind lelkileg mind testileg, és most fogok vizsgázni is sokat tanulok több ételt kívánok, ma ezeket ettem de szörnyű bűntudatom van csak ezen kattogok

reggel főtt húsokról a húst (csontleves volt előző nap vacsorűra azt azokról szedegettem le a húst) vegyesen csirke, sertés, marha de nem volt valami sok, egy kistányérnyi ha v olt ha annyi, 4sz csirkeseonka,, 1 kocka sajt, uborka, 3 db abonett 19kcal/db

tízórai 2 alma

ebéd-na itt nagyon megkívántam a zabpelyhet ezért 50-60 dkg közötti mennyiséegt főzte fel 1ek kókuszreszelék, 175gramm joghurt 20dkg túró 5db abonettel, ezek így ettem, majd utána a kását(ert eddigre hűlt ki)

uzsonna 3db abonett 1alma, 175gramm joghurt

vacsora fél 9kor

na itt van nagyon nagy bűntudat 2 graham kifli, 2-2sz csirkesonka, 1tv paprika, 8 levél saláta, pici mustár

4 gerezd mandarin

még tanulok vagy éjfélig de szörnyű bűntudat nem is tudok másra koncentrálni

jaj annyira jól esett leírni még így remegő kézzel is

ne haragudj ha fárasztalak, tiszta h.lye vagyok.....


2012. ápr. 28. 22:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj orvoshoz! Mihamarabb.
2012. ápr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Tényleg az vagy. Szedd össze magad.
2012. ápr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
gondolj a holnapra.holnaptól kezdj el normálisan enni és próbáld meg fordulóponttá tenni.
2012. ápr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
szegénykém.. légyszi egyél rendesen, ne tegyél kárt magadban
2012. ápr. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz, mert meghalsz! Nagyon súlyos az anorexiád, segítség nélkül nem fogsz tudni kijönni!


Én is anorexiás voltam, de már eszek - jó, még nem annyit, de napi 1 almához képest sokat -, mert felfogtam, h kaja nélkül nem élek sokáig.

Néha bűntudat, meg h nem kellett volna, aztán tükörbe nézek, és "hülye vagy, lányom, nincs is rajtad semmi, csak csont-bőr"!

2012. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
Juci? :-(
2012. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szia! Könnyen lehet, hogy a te problémád pszichológust igényel. De legelőször gondolkodj ez azon az erős paradoxonon, hogy utálod a saját soványságod, mégis bűntudatod van az evéstől.. Talán ez a bűntudat azért van, mert hozzászoktál az anorexia alatt, rutinná vált, elválaszthatatlanul összekapcsolódik az evéssel.

Kialakult már benned az érzés, hogy hízni akarsz? Kimondtad már magadban ezt a mondatot? Talán ha kellően tudatosul benned, hogy hízni szeretnél, kellő tudatossággal legyőzheted az evés utáni lelkifurdalást. Az észérvek sokat tudtak segíteni a nemkívánatos érzések legyőzésében.

Te nyugodtan ehetsz fehér kenyeret, csokit, sütit, ihatsz sört, miközben hány embernek kell valóban lemondania ezekről..

Szóval próbáld erősíteni magadban a nyilvánvaló észérveket.

Persze nem vagyok pszichológus, és lehet, hogy egyáltalán nem mondtam újat. Szóval mint már írtam, jól jönne neked egy szakember. De addig is nem árt, ha próbálod tudatosan leküzdeni, hátha sikerül.

2012. máj. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
a betegséged elég sulyosnak tünik. Mi itt gépen keresztül ezen nem tudunk segiteni, szerintem is fordulj orvoshoz, mihamarabb
2012. máj. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szia!

2 évvel ez előtt én is anorexiás voltam. Sokáig nem tudtam hogy az vagyok, nem láttam magam vékonynak sem. Csak azt vettem észre hogy betegesen keveset eszek, és próbálok minden nap, minnél kevesebbet.

A barátaim mondogatták, hogy nem igaz hogy nem veszem észre hogy akkora rés van a lábaim közt, mikor összeteszem őket, hogy az már nem egészséges.


Ha ettem, nekem is bűntudatom volt. Végül felismertem hogy az embrek nem azért bámulnak meg, mert annyira szép vékony vagyok, hanem mert azt nézik mikor török el.


A pasik se környékeztek meg egyszer sem pedig szép arcom van sosem volt gond a pasizással.


Végül nem is tudom hogyan... talán fél-1 év után elkezdtem enni és lesz.rtam a bűntudatot.


Felszedtem magamra szépen lassan 2-3 kg-ot. Pont elég volt ahhoz hogy átmenjek a vékony kategórába és azt vettem észre hogy a férfiak terén is nagyobb sikereket értem el.


Ha felismered azt hogy anorex vagy, akkor magad tudsz változtatni a helyzeten. Egyél bűntudat nélkül. Ne azt lesd hogy mikor mennyit eszel. Nem fogsz elhízni kicsit több kajától, de valami húst magadra kéne szedni.

2012. máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Amúgy meg az az étrend amit felsoroltál, abban szinte nincs is szénhidrát, amitől hízhatnál....
2012. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!