Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így jó szerintetek? (futáss...

Ez így jó szerintetek? (futással kapcs. )

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron elhatároztam, hogy lefogyok. Elkezdtem futni heti 2x-3x. Sajnos tavaly nem voltam elég kitartó (így is fogytam kb. 10 kilót 3 hónap alatt, ezt a súlyt tartom jelenleg is), de idén úgy döntöttem, hogy kitartóbb leszek és újrakezdem! Tegnap el is mentem futni (nálunk van egy nagy rét, lemértem 2,2 km oda-vissza). Magam is meglepődtem, mert 1 óra alatt lefutottam 2x, de a második körben odafelé sétáltam. Tehát kb 3 kmt futottam. Szerintetek ez így jó, ahhoz hogy egy újabb 10kg-t lefogyjak? Vagy többet kellene futnom, fokozatosan emeljem a távolságot/időt? Mellette azért figyelek a kajára is, megpróbálok este azért már nem enni túl sokat, csoki, cola és társaik kizárva.

2012. máj. 4. 08:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem odaírni, hogy 21L 172 cm/ 84 kg ( sajnos :( )
2012. máj. 4. 08:34
 2/10 GhostRider3 válasza:
36%
ahhoz hogy jó legyen sok részletet kellene leírnod a pihenési, evési, edzési részleteidről. sajnos a genetika is sokat számít és néha lelki okai is lehetnek az elhízásnak.
2012. máj. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Smartguy86 ***** válasza:

[link]


Először is olvasd el/ Főleg a táplálkozási alapokat!


Amúgy rendben van ez, de lehet, hogy a heti 3 futás önmagában kevés. Fogyásnál minden napra kéne jutnia ilyen edzésnek, vagy időnkét súlyzós edzéssel kiegészíteni! Napi legalább 1 óra mozgás kell.

2012. máj. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg 3-4x futok egy héten és mellé még otthon felülök heti 2-3x 1 órára a szobabiciklire az már lehet, hogy jobb lenne? Emellett nagyon szeretek sétálni a párommal meg a kutyival, minden másnap sétálunk még kb 2 órát (talán ez is segít valamennyit- legfeljebb abban, hogy ne legyek otthon, mert sajnos képes vagyok/voltam unalomból enni...)
2012. máj. 4. 08:43
 5/10 Smartguy86 ***** válasza:
Ha mindenképpen csak aerob edzést akarsz csinálni, akkor ez így jó. De én javaslom, hogy legalább valamiféle tornát iktass be, (súlyzós is jó lenne). Mert önmagában a lefogyás nem lehet cél, izmosodni is kell, hogy a tested formás legyen.
2012. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott egy kérdés :) A hozzáértők mindig azt mondják itt a gyakorin, hogy ilyen túlsúllyal nem ajánlatos futni, mert nem tesz jót. De én szeretek futni, nagyon kikapcsol és jól esik utána, hogy tettem végre valamit magamért :)Mit gondoltok erről?
2012. máj. 4. 08:47
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, lehet akkor megpróbálok legalább heti 1 tornázós/súlyzós edzést beiktatni! Köszi a segítséget!
2012. máj. 4. 08:49
 8/10 Smartguy86 ***** válasza:

Milyen túlsúly? 84 kiló a te magasságodhoz egyáltalán nem túlsúly. Ha 120 kiló lennél, akkor az már igen - nem jó, mert terheli a térd és bokaizületet. Mondjuk ez is függ attól, hogy milyen talajon futsz és milyen cipőben. A tornacipő - a neve ellenére alkalmatlan a futásra! Kifejezett futócipő kell, aminek ruganyos-szivacsos talpa van. A kínai se jöjjön szóba, mert amorf a talpa, belül nyom, töri a lábat és kemény/ nem hajlékony a talpa. Ezen ne spóroljon senki, mert tényleg tönkreteszi az izületeit öreg korára.


Emellett fontos a futás technikája is. Sokan úgy futnak, hogy az előrelendített lábuk sarkát belevágják a talajba és így hajtják magukat előre. Pedig ha megnézel egy profi futót (pl olimpián), akkor láthatod, hogy a futás lendületét mindig a hátsó láb adja, az elsővel csak előre törni kell.

2012. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 GhostRider3 válasza:
53%

a bodybuilderen a cikkek és hozzászólók többségének van általános ismerete, de nem szabad bármit elhinni,amit olvasol, jobb, ha kísérletezel is mellé.


a futást én sem ajánlom, bár szerintem teljese mindegy, milyen cipőben futsz, a lényeg az, hogy ne tedd le a sarkad. és a felsőtested egy kicsit hajlított legyen. érdemes törzsizomerősítő gyakorlatokat végezni mellé.

sajnos manapság elterjedt sok rossz edzési módszer, amit "profik" is csinálnak, ezért nehéz kiválogatni a jót.

2012. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ökölvívó ***** válasza:
100%
Ne haragudj honnan veszed azt, hogy hajlított törzzsel fusson?? hol olvastad ezt a baromságot egyenes háttal kell futni mert úgy kerül a tüdőbe több oxigén és nagyon fontos tényleg a futócipő használta!
2012. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!