Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízok? MIÉRT? Pedig...

Miért hízok? MIÉRT? Pedig ugyanúgy sportolok mindennap 1,5 órát, és diétázom is!

Figyelt kérdés

Eddig 27 kilót fogytam. A célom a 65kg lenne...

máj. 24.-én mértem meg magam, akkor voltam 68,8kg. Ma megmértem magam, és 71,2kg-ot mutatott a mérleg!! Miért híztam/hízok? Már teljesen elegem van az egészből, hogy már másfél éve kinlódok ezzel a fogyókúrával, és most a végső cél előtt nem hogy fogynék, hanem inkább hízok!! :( :( Teljesen elvagyok keseredve!!!!! :(


2012. máj. 9. 09:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én büszke lennék magamra. Másfél éve csinálod, sportolsz és leadtál 27 kilót.. Szerintem ez hatalmas nagy dolog az emberek többsége 1 hónapig is alig bírja a fogyókúrát.

Én szerintem kicsit jobb is, hogy nem érted el a 65 kilót még. Így továbbra is van célod folytatni. Én nem arra koncentrálnék, hogy 65 kiló legyek, hanem arra, hogy amit elkezdtél az folytasd és maradj az egészséges életmódnnál.

2012. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Viszont, azt tudnod kell, hogy az izom többet nyom, mint a zsír, én a helyedben nem mérném magam, csak folytatnám tovább az edzéseket. Esetleg vigyél változatosságot az edzésekbe, de a legfontosabb, hogy bármennyit is mozogsz, élvezd! Szóval ne a mennyiségre törekedj, hanem arra, hogy jól érezd magad mozgás közben. És ne figyeld magad annyira. A mozgás, életmód változtatás úgyis egy életre szól, most mit érnél el vele, ha hirtelen lefogynál 65 kg-ra? Csak csináld tovább :-) Ja és én is gratulálok a fogyásodhoz. :)
2012. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Már ez a "kis" ösztönzés is jól jött most.

Igazatok van! :)

Úgyhogy neki is állok az edzésnek. :)


Igazából most a centikre megyek. Az a 65kg csak egy tipp volt, hogy szerintem "annyi kilósan" lesz 6-7 centivel kisebb a derékméretem. Hasara hízós típus vagyok, és az utolsó kg-ok szinte csak ott vannak, és még azt a 6-7 centit szeretném lefaragni onnan!

Amióta elkezdtem ezt az egészet, 26centivel lett kisebb a hasam, derékméretem. Innen is látszik hogy mennyire "hasas", hasra hízós vagyok. De szerintem tényleg, arra kell gondolnom hogy jó amit eddig csinálok/csináltam mert ha gyorsabban fogytam volna, akkor löttyedt és lógós lett volna a bőröm. De így hogy lassan fogytam, sokat sportolok és rengeteg vizet iszom, így nem lett olyan.

A célom még az a 6-7 centi "lefaragása " a hasról.


Szerintetek ez sikerülhet szeptemberig? Mármint azt a 6-7 centit ledolgozni?

2012. máj. 9. 10:29
 4/18 A kérdező kommentje:
Elszámoltam... Nem másfél éve csinálom, hanem "csak" 16,5 hónapja. :)
2012. máj. 9. 10:33
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Hát addig még sok idő van. Elképzelhető, persze, főleg, ha ennyire kitartó és elszánt vagy, akkor sikerülhet :) De nagyon ügyes vagy, hallod, 27 centit fogyni hasról, csak ámulok és bámulok és csak gratulálni tudok ismét!:)
2012. máj. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Természetes az ingadozás, nem jelent semmit. Ne méregesd magad állandóan, a tükörnek higgy.

Könnyen lehet, hogy izmot szedtél fel, ha ennyit sportolsz, vagy meg fog jönni (ha lány vagy :D), vagy bármi oka lehet az átmeneti súlynövekedésnek.

Ez nem jelenti, hogy mostantól hízni fogsz. Persze figyelj oda magadra, gondold végig, változott-e valami, ilyesmit tehetsz.

De ne ess kétségbe, szép eredményt értél el eddig, és fogsz is még, ha nem türelmetlenkedsz!

2012. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.

Köszi:)


Ezt is elirtam, nem 26 hanem ahogy te is írod 27 centi :))

Ha jobban belegondolok, 27kilót fogytam, és 27 centit "csökkentem", vagy is olyan mintha -1kg, -1centit jelentene. :)



A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.

Így visszagondolva, az utóbbi időben elég sósan ettem, lehet hogy a só megkötött valamennyi vizet, és emiatt mutat többet a mérleg... De nem tudom, attól függetlenül sokat járok 'pisilni a víztől.

2012. máj. 9. 10:55
 8/18 anonim ***** válasza:

Nyilván egyik hétről a másika nem szed föl senki 3-4 kg izmot. Az kb fél év lenne. Viszont lehet vizet tart vissza a szervezeted + híztál mellé egy nagyon picit. Esetleg nem menstruáltál/menstruálsz? Mert akkor meg is van válaszolva.


Viszont remélem nem ilyen gagyi Nők Lapjás diétát csinálsz, mert akkor a végén nem azt fogod elérni, mint amit szeretnél. :-)

2012. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Elég közel kerültél a célhoz, tudom hogy végig ez volt a szemed előtt, de azt kell nézni először is amit eddig elértél, másodszor pedig nem a kg számitanak, hanem az összkép. Nem tudom milyen edzéseket csinálsz,de biztos hogy izmot épitett ami nehezebb mint a zsír.Ne törödj a kilokkal amig jól érzed magad. Próbáld meg elfogadni magad.
2012. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.


Nem, most nem menstruálok.

Mégegyszer nem, nem olyan Nők lapjás diétát csinálok. :)


Ez ilyen önálló diéta, előtte minden fajtát kipróbáltam a 90 napostól kezdve a káposztaleves diétáig, de semmi nem segített. Utána olvasgattam, de legtöbbet itt a gyk-n. (Már több mint 2 éve itt vagyok) :)

Rájöttem hogy nem érek el semmit a csodát igérő diétával, összességében mindent kaját eszem/ettem ha egészségtelen hanem, csak figyeltem a kcal mennyiségre, vagyis nem léptem túl a napi kcal szükségletem, és persze mellette sokat sportolok/sportoltam, és naponta minimum 3liter vizet iszom.

De már azon is gondolkodtam, hogy már nem annyira jó ez hogy mindenből eszek csak keveset, és nézem a kcal-t... ugyanis mostmár lehet hogy jobban oda kellene figyelnem így az utolsó kg-oknál, és csak olyan ételeket enni ami egészséges, na és persze sok fehérjét is.


Úgyhogy már mától befogom vezetni ezt a kis újitás. Hátha sikerrel járok. :)

2012. máj. 9. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!