Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízok? MIÉRT? Pedig...

Miért hízok? MIÉRT? Pedig ugyanúgy sportolok mindennap 1,5 órát, és diétázom is!

Figyelt kérdés

Eddig 27 kilót fogytam. A célom a 65kg lenne...

máj. 24.-én mértem meg magam, akkor voltam 68,8kg. Ma megmértem magam, és 71,2kg-ot mutatott a mérleg!! Miért híztam/hízok? Már teljesen elegem van az egészből, hogy már másfél éve kinlódok ezzel a fogyókúrával, és most a végső cél előtt nem hogy fogynék, hanem inkább hízok!! :( :( Teljesen elvagyok keseredve!!!!! :(


2012. máj. 9. 09:52
1 2
 11/18 Smartguy86 ***** válasza:
34%

"már másfél éve kinlódok ezzel a fogyókúrával"


Ha neked ez kínlódás, akkor valamit tényleg nem jól csinálsz!


Leírnád ide az étrendedet és a sportot, amit naponta csinálsz?

2012. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Igen egy ideig nyilván működik ez a csak kcal-t nézünk dolog, de most már inkább fehérjére és szénhidrátra kéne szétbontani és azt nézni.
2012. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Smartguy86


Csak ilyenkor, mint pl most, hogy nincs pozitív változás, akkor fogom fel úgy hogy "kínlódok/kínlódtam ezzel az egésszel.

Pontos étrendem nincs, mindig abból és azt eszem ami van itthon, csak a kcalt figyelem leginkább.

Sportolásnak aerobozni szoktam, 50-60 percet minden második nap. A közte lévő napokban pedig súlyzós edzéseket szoktam végezni, hogy némi kis izom is jöjjön fel, ne csak simán legyek vékony és kész.. :)

2012. máj. 9. 11:20
 14/18 anonim ***** válasza:

Ugyanazt csináltam, amit te: mindent ettem/eszem, de a mennyiségre odafigyelek nagyon.

Próbáld ki, hogy vacsorára csak 2-3 főtt tojást eszel (akár kis ketchup-pal), nekem bejött!

2012. máj. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Smartguy86 ***** válasza:
40%

A szénhidrát és a só fogyasztás növekedésével a szervezet több vizet köt meg. Ha előtte egy ideig hanyagoltad ezeket, majd eszel viszonylag sokat, akkor akár 2-3 kiló víz is feljöhet.


Amúgy talán kevés az edzésed is - nem tudom, a súlyzós edzés mennyire komoly, abban is le kell fáradni rendesen, hogy hatásos legyen. (Remélem nem ilyen 1-2 kilókkal csinálod:P)

2012. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.


A vacsorával mindig bajban vagyok, mert nem tudom hogy mi lenne a legjobb.. De a főtt tojást majd kipróbálom. :)


Smartguy86

Remélem így van, hogy ez "csak" víz. Mert előtte kerültem a sós ételeket, de valahogy az utóbbi időben megkivántam és sósan ettem, sőt volt amikor nagyon is sósan, és nem győztem utána inni. Lehet hogy emiatt több a súlyom.

Nem, nem 1-2 kg-mal csinálom, Az elején annyival kezdtem, és még azt is alig bírtam! :D:D

Most az egykezessel szoktam ami 10-12kg egyenként. Fekvenyomni is szoktam kétkezessel, amin 2*7kg és 2*4,5kg súly van, + a rúd súlya. :)

2012. máj. 9. 11:30
 17/18 Smartguy86 ***** válasza:

Jó, akkor már tudod, hogy mi a gond :P Amúgy örülök, hogy nem sumákolod el az edzést és nem tartozol azok közé, akik azt mondják, hogy "nem akarok túl izmos lenni"... A hideg ráz tőlük.


A vízmegkötés miatt egyébként ne ijedj meg a víztől, mert az nagyon is fontos a diétában. Te 71 kiló vagy, tehát legalább napi 3,5 vizet meg kell innod, hogy a szervezeted tudjon méregteleníteni + a véred is hígabb lesz tőle, amitől nem fáradsz annyira és a szívedet sem terheled. A sót meg inkább kerüld, főleg a mai káliumos sókat, nem tesz jót a keringésnek-ereknek.

2012. máj. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Smartguy86

Köszi :)

Az elején nagyon sumákoltam ám az edzésekkel, de ma már nem, sőt nagyon is komolyan veszem őket. :)


Igen..."nem akarok túl izmos lenni". Úgy vagyok vele hogy inkább izmos/izmosabb legyek, mint kövér vagy vékony csontváz. :D :)

2012. máj. 9. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!