Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lenne egy pár fogyókúrában...

Lenne egy pár fogyókúrában tapasztalt embert igénylő kérdésem (de nem testépítőket vagy hasonló "zsírégető izomépítőket igénylő")? Kalóriaszámolás, tapasztalatok, étrend vagy amire tudsz?

Figyelt kérdés

A problémám hogy szerintem sovány testalkatú vagyok viszont 58 kg 168 cm és 23 éves. Ez annyira nem sok de sajnos a tükör nem ezt mutatja. Sajnos az összes a derekam környékén található és kicsit durva most már számomra. Na mind1.

Amiben a segítségeteket kérném:

-Tudnátok jó kalória táblázatokat linkelni? Ti hogy számoljátok ezeket? Pl egy tányér tészta gombás pörkölttel? Vagy ezek már nem férnek bele?

-A kalkulátor szerint olyan 1900-2100 kcal-ra van szükségem súlytartáshoz. Most a napirendem változó így gondolom ha dolgozom (könnyű fizikai munka) akkor vihetek be többet? (heti 0.5 kg fogyáshoz 1600-1400kcal körül kéne)

-Mi fér bele ebbe egy nap. Tudnátok valamit példaként írni? Annyira nem vagyok ebben benne sajnos.

- A legfontosabb kérdés pedig hogy HATÁSOS? Gondolom heti 1 kg esélytelen lenne a számomra de már 0.5-nek is örülök vagy e körül.

- Természetesen valamennyit tornáznék is hozzá amitől gondolom többet ehetek majd. Futni max itthon helyben bár még ki tudja :) Esti tornával is jó lesz így?

-Valamint nagy számolást igényel ez? Sokan mondják hogy utána nem tudnak leállni erről a dologról. Most olyan 3-4 kg általam feleslegnek ítélt fogyás miatt is érdemes ebbe belevágni?


(Ja, és tudom hogy nincs helyi zsírégetés. De 3 kg a cél és ha ebből 1 kg is a "kritikus" helyekről megy le már örülök, szóval az ilyen válaszolók kérem kíméljenek. Köszönöm.)


Köszönöm előre is a normális segítségeket. Megy majd a zöld mancs :)


2012. máj. 12. 01:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Hát Amigo, ne általánosíts. Lehet, hogy te rá sem nézel olyan lányra, aki nem sportol, de nem mindenkinek jön be a kockahas, meg az izmos kar egy nőn. Ismerek sportoló pasikat (némelyikhez még közöm is volt) akiknek igenis bejönnek azok a nők is, akinek van segge, vagy akinek nem kemény az egész teste mint a tégla.

Mindenkinek megvan a maga véleménye, de ne gondold hogy minden sportos pasinak olyan, mint neked.

Van egy blog, amit egy olyan pasi ír, aki rendszeres edz és a blog nem szól másról, minthogy neki csak azok a csajok jönnek be, akiknek itt-ott pihepuha, zsírpárnás a teste. (Elég sokan osztják ott ezt a véleményt)

2012. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Azért azt vegyük már észre, hogy véletlenül még senki se lett ilyen. Még sose láttam olyat, hogy valaki lejött az edzőterembe, tologatta a súlyokat egy kicsit és véletlenül ilyen lett, pedig nem akarta.

Az hogy valaki úgy nézzen ki, amit itt fujjoltok, az évek (minimum 4-5 év) céltudatos kemény munkája, aminek ez a célja, heti 3x2 óra minimum az edzőterembe, rengeteg pénz!, kitartás, nagyon sok lemondás és nem utolsó sorban genetika kérdése. Ha ezekből valamelyik nincs meg neked, benned, SOHA NEM LESZ BELŐLED ilyen, még akkor sem, ha akarnád.

2012. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Hát belőlem tuti nem:) Meglepődnék ha ennyi izom megragadna rajtam és még állna is valahogy :P Látom más kérdéseknél sokaknak még mindig érthetetlen miért írtam hogy nem testépítőket igénylő a kérdésem. Egyszerűen egy testépítő ismerősöm mondta hogy nagy a különbség és a testépítők diétáját én ki nem bírnám. Sajna ilyen az alkatom, ha nem reggelizem nem jutok el a munkahelyig. Sajnálom, ha valakit ez nagyon érzékenyen érintett, attól még egyszer BOCSÁNATOT kérek. Konkrétan mezei dolgozó emberek tanácsaira voltam kíváncsi amit meg is kaptam. Egyébként tudom mire jó a fehérje.
2012. máj. 13. 18:41
 24/32 anonim ***** válasza:
:) Rendben értem én :) Nem tudom ki mit tanácsolt neked, de én soha nem tanácsoltam olyat, hogy ne reggelizzen valaki. Sőt én azt szoktam mondani, hogy nagyon kell figyelni, hogy ne maradjon ki egy étkezés sem, se este, se reggel, se napközben.
2012. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

az örök vitatéma:).

a laikusok nem vágják,hogy ezek a fitneszes csajok a verseny előtt néznek így ki,és nem nagy az izomzatuk egyáltalán,csak az alacsonyabb testzsír miatt élesebben látszik.

de ha nem versenyre készülnek,akkor ilyesmi-

[link]

erre meg senki nem mondhatja,hogy izompacsirta,csak annyit,hogy jó csaj.

2012. máj. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 °:Amigo:° ***** válasza:

Nem testépítőként válaszoltam, hanem edzőként.

Az én munkám az, hogy ha egy kliens felkeres azzal, hogy fogyni szeretne, akkor én lefogyasztom.

Igen ez ennyire egyszerű.

Mivel ez a szakmám, ezt tanultam értek hozzá, ezért bátorkodtam válaszolni.

Próbáltalak rávezetni, hogy magadtól gyere rá a hibákra, de a téma kisiklott egy értelmetlen vita felé, hogy kinek milyen nők jönnek be.

Én elhiszem, hogy mindenféle nőtípus tetszik valakinek, ezért ne is ez lebegjen a szemed előtt, hanem az, hogy saját magadnak tetsszen az amit a tükörben látsz.

Én sem akarok mindenkinek tetszeni,- ez nem is lehetséges- csak és kizárólag az olyanoknak, akik nekem tetszenek :-)

2012. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Hát, én úgy tudom (javítsatok ki) hogy ebben is van több kategória. Van amelyikben azok indulnak akik fúl izmosak és van még 2 talán? A másik kettőben nem annyira felpumpált izom a lényeg hanem az arányosság. Azért van olyan kategória amelyik nekem nagyon tetszik bár nem hinném hogy nekem jól állna :D Pl van az az edző hölgy aki a tv-ben is volt. Na ő már mondjuk nem de akit edzet a fekete hajú leányzót, na ő pl nagyon szép :)
2012. máj. 14. 22:49
 28/32 A kérdező kommentje:
A férfiaknál pedig nekem a szálkásabbak jönnek inkább be de ez ízlés kérdése. A testépítőkkel az a fő bajom (most ez lehet hülyén fog hangzani) de olyan eres a kezük meg a nyakuk:S Én irtózom ettől :D (csak hogy én is állást foglaljak már ha már megy a vita itt:) )
2012. máj. 14. 22:59
 29/32 °:Amigo:° ***** válasza:

Nem tudom pontosan, melyik műsort láttad a Tv-ben, én nem nézek tévét. :-)

Igen, több kategória van és a bíráskodás szempontjai teljesen különbözőek.

A Fitness modell vagy Forma kategória inkább a fiatal csinos, sportos lányoké. Szépek ők is, de ez nagyon szubjektív dolog. Átlagos nőnek, átlagos genetikával ott esélye sincs sajnos.


" A férfiaknál pedig nekem a szálkásabbak jönnek inkább be"

"a testépítőknek....olyan eres a kezük meg a nyakuk:S Én irtózom ettől"


Hát ezt jól megmagyaráztad :-)

Ha valaki szálkás, akkor látszanak az izmai és a bőr alatti erek. Ez tény.

Extrém erezettség, amire Te gondolsz, csak versenyformában van, amikor a bőr alóli vizet eltávolítjuk, így a bőr rásimul az izmokra és láthatóvá vállnak a részletek.

Ez egy trükk, nem lehetséges így kinézni huzamosabb ideig.

A fényképek, videók amiket látsz, mind ekkor készülnek, mivel a fizikum ilyenkor a leglátványosabb.

A versenyszerű testépítés egy illúzió.... csak hogy tisztábban láss.

:-)

Nőknél is.

2012. máj. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

erre gondoltál kérdező?

[link]

2012. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!