Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez hogy lehet? Hogy hízhattam...

Ez hogy lehet? Hogy hízhattam meg?

Figyelt kérdés
Szóval elhatároztam, hogy lefogyok. Minden nap bicajoztam, így napi 0,5 kg lement. Aztán 3.napon voltam 49, 5 kg. Aznap elmentem 40 percet kocogni, 35 percet bicajoztam, egy joghurtot, 2 szelet rántottsajtot ettem. Vacsira 1 zsemle, egy alma, egy csoki. És visszahíztam 49,7 kg-ra. Pedig egész délután a természetben túráztam. Lehet, hogy azért mert sok vizet ittam? 15/l
2012. máj. 13. 12:19
 1/4 anonim válasza:
Azt nagyon sokat számít, hogy éppen mit ettél és mit ittál. Más a súlyod akkor, amikor éhes vagy, és más akkor, mikor nem vagy éhes. 0,2 kg miatt nem érdemes ám megijedni. Van egy súlyod, tegyük fel 49 kg. Na hát nem kell görcsösen ahhoz a 49 kg-hoz ragaszkodni, és ha már 49,2 kg lesz, akkor meg pánikba esni, hogy jaj meghíztam. A dietetikusok azt mondják, hogy 2-3 kg ingadozás még belefér, és ezt már mondhatjuk annak, hogy tudod tartani a súlyod. Viszont az ingadozás tényleg csak ekkora tartományban kell, hogy legyen. Ha átlépted ezt a határt, na akkor érdemes a fejedhez kapni, és visszafogni magad az evés terén. Azért mert éppen lehetsz nehezebb attól is, hogy többet ittál. Másrészt te még csak 15 éves vagy, fejlődő szervezet. Milyen magas vagy?
2012. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
165 cm. Nem éhezéssel akarok fogyni. Régebben 48 voltam. és úgy jól érezetem magam. ezért tornázok is. Azt szeretném visszanyerni.
2012. máj. 13. 12:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem 3 nap eredményeit hasonlítod össze és 0.2 kilós eltérés van? Fontos, hogy tudd, a szervezet simán tud 1 kilós eltérést is produkálni egy napon belül is. Függ attól éppen mennyi vizet kötött meg, stb. Nincs köze ahhoz, hogy mennyi zsír van rajtad. Éppen ezért nem érdemes méregetni mérleggel túl gyakran. Ha javasolhatom, akkor hetente csak 1x mérd, azt is reggel felkelés után, mielőtt bármit ennél, innál és csak ellenőrzés céljából. Inkább készíts fotót és azokat hasonlítsd össze, mert igazából a tükör jobban elárulja a dolgokat. A diéta sikerességét csak hetek alatt lehet egyébként leszűrni, a napi ingadozás miatt. Az is sokszor előfordul, hogy ha valaki előtte nem sportolt, majd elkezd sportolni, a súlya kis mértékben nő, mert fel szed egy kis izmot, ami nehezebb mint a zsír amit leadott, viszont sokkal formásabb lesz, jobban alakja lesz, megy le a zsír, jobb lesz a testzsírszázaléka, a mérleg mégis többet mutat. Ez a folyamat idővel megáll, és már csak zsírt veszít, és akkor megy lefele a súly. Szóval kitartás.


A rántott sajt egyébként a legrosszabb, amit lehet enni diéta alatt. A sajt eleve nagyon zsíros, arra jön a rántás, ami megint nagyon sok kalória és azt sütik még ki olajban, olyan 800kcalória van 100gban. :)

2012. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De nem főznek fogyis kaját:( Azt olvastam,. hogy egy hét alatt 1 kg-t lehet foygni, ezért 3 hét alatt akarok 48-ra lefogyni. Köszi a válaszokat!:)
2012. máj. 13. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!