Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízhattam két nap alatt...

Miért hízhattam két nap alatt 1kilót?

Figyelt kérdés

Nem változtattam az étkezési szokásaimon, a mozgás sem maradt el, mégis két nap alatt egy kiló jött fel.

Tegnap kicsit elszaladt a ló és a szokott ételek mellett becsúszott egy virslis baguette, meg egy olasz kifli. De még így is a súlytartó kcal szükségletemben voltam és dupla edzést csináltam, a szokott 30km helyett 60-at tekertem le. Mégis napról napra mindig többet a mutat a mérleg.

Ilyenkor úgy elmegy a kedvem az egésztől. Mikor nem figyeltem az étkezésemre, nem mozogtam, akkor sem híztam ilyen gyorsan.


2012. ápr. 21. 07:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Múlt héten, hasonló étrenddel, mozgással 1.4 kilót fogytam.
2012. ápr. 21. 07:23
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha lány vagy,akkor lehet,hogy meg fog jönni a havid. Akkor szokott ilyen történni velem.

Ha fiú,akkor passz.

Illetve még lehet sós dolgot ettél és vizet tart vissza a tested.

2012. ápr. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
2-3 kg állandó ingadozás van. azzal nem tudsz mit csinálni az mindig jelen van. Reggel nagy wc után kapod meg az igazi súlyod.
2012. ápr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, de még nem kell megjönnie, az még két hét.

Hát a nagy wc az négy-öt naponta van csak, lehet, hogy az a ludas.

Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 21. 08:13
 5/13 anonim válasza:
4-5 naponta az nem túl jó, bár nem tartozik rám. A jó fogyáshoz szükséges a jó emésztés is és a rendszeres táplálkozás is.
2012. ápr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem jó, de sajnos nem tudok mit csinálni. Rendszeresen eszek, igyekszem egészségesen enni, reggelit mindig zabpehellyel, vagy zabkorpával indítom, joghurttal, majd további 3-4-szer eszek mégsem használ. Elég sokat mozgok is, úgyhogy nem tudom mi a baj sajnos.
2012. ápr. 21. 08:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Emésztésre:

- zabkorpa kefirrel

- tudom, hogy fogyizol, igaz hogy cukros, de próbáld ki az aszalt szilvát/sárgabarackot vízbe áztatni éjjelre és edd meg reggel. Mivel reggel eszed ezért tuti lemozgod a kcal tartalmát nap végére. Másik megoldás: szilvalekvár, nézd meg a boltban hátha lehet kapni cukor nélkül készültet.

- Ha nem akarod a fenti módszert, akkor igyál kávét reggel. Nem tudom, cigizel-e: van akinek az segít, ha a napot egy kávéval indítja (mint pl én) de ismerősömnek a kávé + cigi kombináció segít. (a nikotin miatt, ill. a kávéban a koffein gyorsítja)

- Ha nem cigizel, nem is kávézol, próbált ki a zöld teát. Ez a leg"lightosabb" anyagcseregyorsító. Ha nem segít, a szűzteát próbáld meg. Ha ez sem segít, van szűztea kapszula, ez koncentráltabb, így erősebb.

Ha szűzteával sem menne, próbáld ki a mályvateát (de azzal nagyon vigyázz és tényleg csak végszükség esetén!!! nagyon picit használj mert hashajtó hatású gyógynövény.)


Nekem az volt a fogyim alatt a baj hogy kb. napi 2 szelet ch-t ettem és főleg párolt husit, tojást, sajtot, fehérjét... ezzel az a baj, hogy a husi, tojás sajt SEMMI rostot nem tartalmaz... így a széklet "nem megy előre" a bélben szal érted :) meg kevés is. Ezért kell gyümit, zöldséget és teljes kiőrl. terméket enni, mert ezekben van rost. Igaz hogy ettem napi 2-szer gyümit meg husihoz zöldséget de vajmi kevés volt és kb. 3-4 naponta mentem wc-re... hát szörnyű volt.


A mályvatea, ha nem áztatod agyon és ha csak egyet iszol nem okoz hasmenést, ésszel használva segíti a székletürítést!


Mennyi gyümit, zöldséget (nyersen! párolva nem annyira jók) és rostos, teljes kiőrl. terméket eszel? korpás kifli, ilyenek. Próbálj ezekből többet enni.

----------------------------------


2 nap alatt 1 kg lehet:

- a só és a cukor megköti a szervezetedben a vizet. Kell pár nap, mire "lemegy" ez a víz. Ha túl sok ch-t ettél, cukros dolgot vagy sósat, megkötötte benned a vizet. 3-4 nap múlva helyreáll a régi súly.

- mindig reggel, wc után (vizelet és székletürítés) mérd magad, ugyanazon a helyen. Vigyázz, mert ha a mérleget máshová teszed, csalhat. :D szobaszőnyegem van egyik helyen a szobámban +2kg-al többet mutat mint másik helyen:D ezért ne mozgasd a mérleget.

- ilyen gyorsan ZSÍRBAN nincs hízás. Az a feljött 2 kg vagy széklet és/vagy víz. Mérd meg magad 3 nap múlva, szerintem kevesebb leszel:)

2012. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
javítás: * 2 szelet pírítóst ettem ch-ként :D
2012. ápr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A felsorolta közül egyedül a mályva teát nem próbáltam. Volt szűztea/kapszula, rostos, szilvalekvár, zöldtea reggelim mindig zabkorpás joghurt. Napközben almát eszek gyümölcsként, vagy néha fagyasztott meggyet, szilvát. Zöldséget sokat eszek, mert nagyon szeretem, répa, sóska, spenót, fejes saláta, minden mennyiségben jöhet. Igyekszem figyelni, hogy mit eszek, de tegnap bizony több volt a szénhidrát bevitelem, mint kellett volna, ráadásul este 7-kor ettem meg egyszerre a két péksütit.

Köszönöm a segítséget. Ma veszek mályvateát, már csak abban bízom.

2012. ápr. 21. 09:15
 10/13 anonim válasza:
Nagy wc 3-4 naponta ?? az nem egészséges , mindennap kellene!!
2012. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!