Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elszeretnék kezdeni futni....

Elszeretnék kezdeni futni. Elsőre kb. hány percet kellene tudni futni?

Figyelt kérdés
Elég hamar elfáradok, így nem tudom hány percig bírnám. Másik kérdésem, hogy a helyben futás is legalább annyira hatásos, mintha rendesen, hosszú távon futnék?

2012. máj. 22. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyénenként változik,hogy ki mennyit bír elsőre :)

Én kb 5 percet bírtam elsőre de utána majd összeestem és másnap jó kis izomlázam lett.

Viszont nagyon jól átmozgatott és pont ott éreztem a hatást ahonnan fogyni szeretnék.

Még a felsőtestem is fájt tőle,de pont ez a cél,hogy hasson.A helybenfutást nem tudom:S

2012. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én anno öt percet bírtam és mindig igyekeztem tényleg kifulladásig csinálni. Ne hagyd abba azonnal amint kényelmetlen kezd lenni. Ma, fél évvel később 11km-t futok edzésenként.


A helyben futást viszont felejtsd el.

2012. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
2 perc futás,4 perc séta (erős). Ezt ötször! :)) Aztán addig,amig nem szoksz hozzá, csináld így,majd 3perc futás,3perc séta,és ezt ötször,majd következő szinten 4perc futás,2perc séta,míg el nem jutsz odáig,h fél órát fogsz tudni folyamatosan,szépenj kocogni! :) Persze ez hosszú hosszú idő. De ha fogyni akarsz,én úgy tudom,ez a fajta séta-kocogás kombó még hatásosabb is,mintha simán futnál! :))
2012. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Figyelj oda hogy a légzésed egyenletes legyen akkor nem fulladsz ki hamar.
2012. máj. 23. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én is azt hittem hamar elfáradok :) aztán rájöttem, hogy rosszul veszem a levegőt, kapkodom és azért fulladok ki.

nekem úgy sikerült "megtanulni" futni, hogy kb 3-4 lépésenként lassan vettem levegőt (4 lépés alatt beszív, 4 lépés alatt kifúj) az orromon. aztán arra is figyelni kell, hogy megvárd míg felmegy a pulzusod, aztán ha beállt egy állandó értékre és alkalmazkodott a helyzethez, onnantól jó lesz :) csak odáig eljutni nehéz és kitartás kell (nekem kb 3 perc)

de az a lényeg, hogy élvezd! döntsd el, hogy ma mondjuk elmész fél órára, és aztán meglátod mennyit bírsz futással, mennyit sétával. idővel nőni fog az állóképességed és tovább fogod bírni.

helyben ne fuss, nincs értelme és élvezet sincs benne.

2012. máj. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Kiindulásnak jó lehet: [link]


üdv!

2012. jún. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!