Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan motiválhatnám magam?...

Hogyan motiválhatnám magam? Hogy tarthatom meg a lelkesedésem és a hitem, hogy nekem is sikerülhet? Miért nem használ a futás? Valamit rosszul csinálok? Tényleg mindenki le tud fogyni?

Figyelt kérdés

164 cm magam és 78 kg vagyok. Járok futni lassan egy hónapja szinte minden nap, sőt még edzek is mellette néha- Rubint Réka napi 20 perc vagy saját magam által összeállított gyakorlatsort csinálom. Nem várok csodát, tudom, hogy ennyi idő alatt nem lehet fogyni olyan sokat... De legalább 1 kg eltűnhetett volna... és mégsem. Néhány régi nadrágom megint jó rám, de mivel a rokonok, ismerősök, sőt én sem látom magamon a változást kénytelen vagyok arra gondolni, hogy csak kinyúltak vagy valami. Minden megoldás érdekel, nagyon kétségbe vagyok esve. Én úgy tudom, hogy minden ember le tud fogyni...(odafigyelek a kajálásra is)


Gúnyolódást lécci ne. Köszönöm a válaszokat. 17/L



2012. máj. 29. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

Először is,kitartásban csak így tovább:)

Én azt kérdezném,h mit jelent az "odafigyelek"a kajára...Mennyit futsz?nem akarsz kipróbálni esetleg súlyzós edzést is a futás mellett?

Én 170 centiről és 77kilóról indultam februárban,most 63kiló vagyok...Szóval igen,mindenki le tud fogyni odaigyeléssel,ha én letudtam(én voltam a világ leglustább,és kaja/íz függőbb embere:))

2012. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, 1-2 hétig megvan a lelkesedés. Az egészséges napi 5 evés, csak víz, konditerembe jártam minden másnap, rengeteget mozogtam. De miután 2 hét alatt semmi eredmény mindig visszazuhanok:S elvesztem a lelkesedésem és nincs ami erőt adjon.
2012. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ :) Először is gratulálok, hogy le tudtál fogyni:D Hogy csináltad? Mennyit mozogtál, mit ettél, valami táplálékkiegészítő esetleg...?

Hat után nem szoktam enni, ha mégis csak zöldséget nyersen vagy gyümölcsöt. Szénhidrátot próbálom délelőtt bevinni, és az édességet meg kiiktatni amennyire csak lehet. Kb 20 percet futok, és ezután kezdem el a tornát.

2012. máj. 29. 13:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves második! A konditeremben egy edző nem tudna segíteni neked abban, hogy milyen gyakorlatot végezz ahhoz, hogy hamar látszódjon az eredmény, akár egy kicsi is? Ha elmondanád neki, hogy neked egy ilyen "apróság" mennyit segítene, hogy kitartóbb legyél, biztos segítene rátalálni a legjobb gépre... :)
2012. máj. 29. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az első és legfontosabb hogy lásd magad előtt a kitűzött célt,tudd hogy milyen akarsz lenni. Az egy dolog hogy lefogysz,na de mennyire? 75 kilóra? 70-re? 65-re? Csak simán vékony akarsz lenni vagy izmos is? Tudd hogy mit akarsz és acélozd meg magad. Mi a jobb,a pár percnyi élvezet amíg olvad a szádban a csoki,vagy a mérhetetlen büszkeség heteken,hónapokon át mikor elérted az álomalakot és megszabadulsz a gátlásaidtól,meghatványozódik az önbizalmad és teljesítetted a magad elé kitűzött feladatot? Ezen gondolkodj el. (ez volt a lelkizős rész)


(gyakorlati rész jön) A második legfontosabb az hogy hogyan eszel és mennyit. Minden legyen jó minőségű,értelmes táplálék. Zabpehely,teljes kiőrlésű dolgok,friss zöldség,gyümölcs,sovány húsok illetve kicsit zsírosak,sovány túró,joghurt,kefir,tojás,cukor helyett méz (rengeteg vitamin van benne) vagy stevia (kalóriamentes). Kalkulátorral számold ki hogy mennyi kalóriára van szükséged fogyáshoz és azt tartsd be! Szerezz mérleget és mérd ki hogy mennyit eszel mert ha csak "úgy annyit" állítod össze a kajádat akkor bizony durva csúszások lesznek (saját tapasztalat). Délelőtt mehetnek a szénhidrátok,délután már inkább fehérje menjen.


A sport része nagyjából rendben van,én tanácsolom hogy ha jobb lesz a kondíciód akkor eddz intervallumosan (pl futásnál 50 mp sprint,10 mp séta és ebből annyi kör amennyit bírsz) és próbálj meg erőnléti edzéseket is végezni mert ha épül rád izom akkor több kalóriát ehetsz meg nyugodt szívvel ugyanis az izom már a puszta létével is energiát éget el.


Ha bármi tanácsra vagy javaslatra van még szükséged akkor írj nyugodtan :) Sok sikert,menni fog ez csak akarni kell!

17/L

2012. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,első válaszoló vagyok

Hogy csináltam?heti 4-szer egy óra köredzés(súlyzós edzés,karra,lábra,bicikli,bosu-n taposás)Aztán olyan március környékén elkezdtem futni kb. heti 2szer(séta-futás váltogatva,fokozatosan emeltem a futás idejét)

Kaja:én ettem mindig(tehát akár este 11kor is),főként sovány húsokat salátával,párolt zöldséggel,reggelire zabpehely,joghurt,gyümölcsök.Kiiktattam a sima kenyeret,fehér lisztet,cukrot..helyette mondjuk vettem ch csökkentettet,és nekem agavé szirupot vagy xilitet ajánlották(azt hiszem,mert szintén alacsonyabb ch tartalom,mint pl. a méznél)

sok sikert:)

2012. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!