Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így tudok fogyni?

Így tudok fogyni?

Figyelt kérdés

15 éves, 82 kilós lány vagyok, a magasságom 175 cm.

Számolom a kalóriákat. Az első kérdésem, hogy elég-e, ha napi 1800 kcal-t viszek be, vagy kevesebb kellene? Minden nap mozgok, heti 2x egy órát lovagolok, a többi napon 1 órát futok az itthoni "elliptical trainer"-ünkön. Így lehetséges, hogy nyár végéig normális alaktúra fogyok? Tudom, hogy soha nem leszek nagyon vékony, nagyon vastag csontjaim vannak, és erős testalkatom, csak annyit szeretnék, hogy ne legyen rossz rám nézni... Egy ilyen alkathoz mennyi lenne az ideális súly?



2012. máj. 28. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te le fogsz fogyni! Kb. te vagy az egyetlen aki képben van hogy hogy kéne fogyni! Csak majd valami táőkieg boltban vegyél rendes zsírégetőt!
2012. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szia. 15 évesen kell az 1800kcal, ettől kevesebbet ne. Szerintem nagyon jó hogy intenzíven mozgol napi szinten. Olyan 10-15 kg mínusz kellene véleményem szerint.
2012. máj. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha minőségi kajából viszed be csirkemell,pulykamell,hal,sovány túró,fehérjeturmix, mellé ch chnak : zabpehely,rizs,bab,lencse, valamint olajos magvak: lenmag,mandula,dió,mogyoró(nem sós dzsuva) akkor jó valamint egy jó erős multivitamin kiegészítő.A zsírégető tápkiegről meg annyit hogy az a legkevésbé fontos a sorban, ha van keret rá akkor valamilyen l-carnitin mehet. Az edzés rész annyiban gagyi hogy 1 nap pihenő az kötelező.Ideális súly nincs, bmi baromság szerint túlsúlyos vagyok holott a testzsírom 10 % alatti...és 84 kg vagyok 178 centihez. 22/f
2012. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1800 az túl sok. legyen kevesebb pár százzal.
2012. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor most annyit, vagy kevesebbet? :D
2012. máj. 28. 12:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat! :)
2012. máj. 28. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elég lenne 1500kcal is.
2012. máj. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2012. máj. 28. 12:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaj, kedves kérdező, kérlek, ne hallgass rájuk!!!

Nem értenek semmihez, jártatják a szájukat feleslegesen, de a következményeket és a betegséget-meddőséget TE fogod viselni!!!

Teljesen jól állsz a kérdés, normális kaja - sok mozgás. 15 évesen nem szabad mást tenni! Magas vagy, ehhez nagyon kevés az 1500 kalória!!!

[link]

Itt ki tudod számolni.

Heti fél kg fogyással számolj, attól nem betegszel meg. A fontot át kell állítani kilogrammra.

Ha valóban ennyit mozogsz, akkor kb. 2300 kalóriát kell enned, legalábbis az elején, később majd újra kell kalkulálni, ha pl. fogytál 5 kilót.

Az ideális súlyod 65-70 kg körül lenne.


Tudnod kell, hogy túl keveset eszel (pl. 1500 kalóriát), akkor hiába fogysz le, gyorsan vissza fogod hízni.

1500 kalóriát nekem kellene enni, de én 168 cm vagyok, 70 kiló és elmúltam 30 éves és nem sportolok. NEM VAGYUNK EGYFORMÁK!!! Aki magasabb, súlyosabb és többet mozog, annak több kalóriára van szüksége. Aki alacsonyabb, kevesebb kiló, idősebb és nem mozog vagy csak keveset, annak meg kevesebbre.


15 évesen fejlődik a méhed, egy rossz koplalásnak súlyos következményei lehetnek a jövőben - felnőttként nem, vagy csak nagyon nehezen tudsz teherbe esni. Nagyon kell vigyázni magadra.


Nem írtál arról, hogyan lettél 82 kiló. Úgy érzed, hogy sokat ettél vagy sok édeset/zsírosat? Lehet, hogy egy kivizsgálással kellene kezdeni az egészet, nem valamilyen rejtett betegség miatt lettél ennyi kiló. Mert ha igen, akkor hiába fogyózol, csak hízni fogsz. Szerintem a szüleiddel orvoshoz kellene fordulni, és ha kiderült, hogy gond van, akkor kezelnek, ha kiderül, hogy egészséges vagy, akkor pedig a szüleiddel együtt dietetikushoz (táplálkozási szakértő - az orvos tud elérhetőséget mondani) kellene fordulni, hiszen a szüleidnek is meg kell tanulnia, hogyan kell vásárolniuk és főzniük, hogy te le tudj fogyni.

2012. máj. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a normális, egészséges fogyáshoz NINCS SZÜKSÉG táplálékkiegészítőkre és zsírégetőkre. Nagyon egészségtelenek, mind, kivétel nélkül. És szinte mind átverés, tehát pénzkidobás. Némelyikbe - amit csalók árulnak - bele is lehet betegedni.
2012. máj. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!